Istorinis Maroko triumfas – pasaulio čempionate po baudinių išmetė Ispaniją

Maroko futbolo rinktinė po kraują stingdančios dramos pirmą sykį istorijoje žengė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Paskutiniai čempionate likę afrikiečiai po 11 metrų baudinių serijos 3:0 namo išsiuntė Europos galiūnę Ispaniją.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas buvo pasibaigęs be įvarčių – 0:0.

Ispanai dominavo kontroliuodami kamuolį (net 77 proc. prieš 23) ir dažniau atakavo varžovų vartus (14 smūgių prieš 6), bet Marokas pasiaukojamai gynėsi.

Mušant baudinius didvyriu tapo Maroko vartų sargas Yassine'as Bounou, atrėmęs du ispanų smūgius. Dar vienas, kurį atliko prieš pat seriją nuo suolo pakilęs Pablo Sarabia, atsitrenkė į virpstą.

Vienais iš čempionato favoritų laikyti ispanai baudinių serijoje nepasižymėjo nė sykio ir jų pasirodymas Katare baigėsi.

Tuo metu Marokas, tik antrą sykį žaidęs pasaulio čempionato atkrintamosiose ir pirmą kartą patekęs į ketvirtfinalį, jame susitiks su Portugalijos bei Šveicarijos poros nugalėtoja.

Baudiniai

Achrafas Hakimi šaltakraujiškai muša „panenką“ į vartų vidurį ir Marokas triumfuoja. 3:0 baudinių serijoje.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Sergio Busquetsas

Tačiau neįmuša ir Sergio Busquetsas – Bono atspėja kampą ir kamuolį atmuša. Marokas vis dar priekyje 2:0.

Unai Simonas grąžina viltį ispanams – gaudo Badro Benouno smūgį.

Carlosas Soleras smūgiuoja, bet Maroko vartininkas Bono kamuolį atmuša. Marokas pirmauja 2:0.

Hakimas Ziyechas šaltakraujiškai – į vartų vidurį. Marokas – 2:0.

Nuo suolo pačioje pabaigoje pakilęs Pablo Sarabia smūgiuoja... į virpstą. 1:0.

Pirmasis smūgiuoja Abdelhamidas Sabiri, vartininkas krenta į priešingą pusę ir Marokas pirmauja 1:0.

Pratęsimas

120+3 min. Dvi pavojingos ispanų atakos pačioje pratęsimo pabaigoje, tačiau mūsų laukia baudinių serija.

104 min. Auksinis šansas Marokui! Walidas Cheddira atsiduria vienas prieš ispanų vartininką, bet I.Simonas atmuša kamuolį koja.

98 min. Ispanai žaidžia aktyviau ir greičiausiai nenori, kad nugalėtojas paaiškėtų tik baudinių serijoje. Tačiau Marokas visuomet pasiruošęs pavojingai skuosti į priekį.

Antras kėlinys

90+5 min. Dvi pavojingos ispanų progos, bet sykį Maroką gelbėja vartininkas, o kitą – kamuolys skrieja šalia vartų. Pratęsimas.

90 min. Kėlinio pabaigoje abi ekipos kiek suaktyvėja, bet, atrodo, kad mūsų laukia pratęsimas. Pridedamos penkios minutės.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maroko ir Ispanijos rungtynių akimirka

73 min. Antrajame kėlinyje Marokui nebepavyksta pagrasinti ispanų vartams, bet ir Luiso Enrique auklėtiniai, atrodo, tiesiog gerina kamuolio valdymo statistiką ir negalvoja apie smūgius į varžovų vartus.

56 min. Antrajame kėlinyje ispanai dar daugiau laiko praleidžia su kamuoliu, tačiau rasti skylių drausmingoje marokiečių gynyboje ir toliau nepavyksta.

Pirmas kėlinys

45+2 min. Pirmasis kėlinys baigiasi be įvarčių 0:0. Ispanai kamuolį kontroliuoja 69 proc. laiko, bet pagal smūgius į vartus 3:1 pirmauja Marokas.

42 min. Kėlinio pabaigoje progą susikuria Marokas. Krašte itin aktyvus Sofiane'as Boufalas kelia kamuolį, bet Nayefas Aguerdas smūgiuoja kiek per aukštai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Maroko futbolo sirgalius Katare

26 min. Per trumpą atkarpą – dvi pirmosios itin pavojingos progos ispanams. Pirmiausia, Marokas klysta prie savo vartų, bet ispanams fiksuojama nuošalė, o kitos atakos metu M.Asensio šauna šalia vartų.

9 min. Rungtynės prasideda taip, kaip ir prognozuota – ispanai kontroliuoja kamuolį trumpais perdavimais tarpusavyje, o marokiečiai stengiasi greitai kontratakuoti, kai tik gauna tokią progą.

Prieš rungtynes

Ispanai čempionatą pradėjo kosmine pergale 7:0 prieš Kostą Riką, tačiau vėliau neįveikė vokiečių (1:1) ir gavo sprigtą nuo Japonijos (1:2).

Paskutiniame pasaulio čempionate jie krito būtent aštuntfinalyje, tuomet po baudinių serijos netikėtai nusileidę šeimininkams rusams.

Marokas planetos pirmenybių atkrintamosiose apskritai žaidžia tik antrą kartą. Vienintelį sykį prieš tai, 1986 m., jie suklupo jau pirmajame etape.

FIFA rinktinių reitinge Ispanija yra 7-a, Marokas – 22-as.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.