2016 06 22 /2016 06 23

Belgai apkartino Zlatano Ibrahimovičiaus atsisveikinimą

Zlatanas Ibrahimovičius su Švedijos nacionaline rinktine atsisveikino nesėkme. Trečiadienio vakarą Nicoje švedai 0:1 pralaimėjo Europos čempionato E grupės trečiąsias rungtynes Belgijos rinktinei ir baigė kovas pirmenybėse.
Švedija – Belgija
Švedija – Belgija / „Scanpix“ nuotr.

Švedams tai buvo paskutinė galimybė sugriebti atkrintamųjų varžybų šiaudą. Juos galėjo išgelbėti tik pergalė, tačiau 85-ąją minutę Radja Nainggolanas įmušė reto grožio įvartį ir belgai triumfavo 1:0

Švedijos rinktinės kapitonas Z.Ibrahimovičius dar rungtynių išvakarėse pranešė, kad tai bus paskutinis turnyras, kuriame jis gina Švedijos rinktinės garbę.

Po rungtynių su iš aikštės žengiančiu savo dievuku švedų gerbėjai atsisveikino stovėdami.

Belgijos rinktinei ši pergalė garantavo antrąją vietą grupėje, o aštuntfinalyje Tulūzoje jie susitiks su vengrais.

Kitame grupės mače Lilyje pirmą vietą dar prieš šią dvikovą užsitikrinę italai netikėtai 0:1 pralaimėjo airiams. Pastarieji netikėtai įšoko į atkrintamąsias varžybas ir aštuntfinalyje Lione susitiks su turnyro šeimininkai prancūzais.

Startinės sudėtys:

Švedija (4-4-2): Andreasas Isakssonas; Martinas Olssonas, Andreasas Granqvistas, Erikas Johanssonas, Victoras Lindelofas; Emilis Forsbergas, KImas Kallstromas, Albinas Ekdalis, Sebastianas Larssonas; Zlatanas Ibrahimovičius, Marcusas Bergas.

Belgija (4-2-3-1): Thibaut Courtois; Thomasas Meunieras, Toby Alderweireldas, Thomasas Vermaelenas, Janas Vertonghenas; Radja Nainggolanas, Axelis Witselis; Yannickas Carrasco, Kevinas De Bruyne, Edenas Hazardas; Romelu Lukaku.

Rungtynių eiga:

Eriko Hamreno vyrai labai aktyviai pradėjo dvikovą. Nuo pat pirmųjų minučių švedai pradėjo įrodinėti, jog nagais kabinsis į aštuntfinalį.

Jau 5-ąją minutę puikią progą turėjo Marcusas Bergas, tačiau iš kelių metrų stipriai smūgiuotą kamuolį atrėmė mažą stebuklą sukūręs Thibaut Courtois.

Belgų atsako ilgai laukti neteko. Po poros minučių jau Romelu Lukaku pavojingai šovė greta virpsto.

Artėjant kėliniui link vidurio žaidimas išsilygino. Belgai vis ilgiau kontroliavo kamuolį, o švedai pasitaikius pirmai progai stengėsi žaibiškai pereiti į ataką. Taip vos nenutiko 20-ąją minutę, kai gynėjas viena akimirka aplenkė Zlataną Ibrahimovičių.

25-ąją minutę gražią ataką surengė belgai. Edenas Hazardas suklaidino kelis varžovus ir kulnu atliko įspūdingą perdavimą Kevinui De Bruyne. Pastarasis smūgiavo stipriai, bet vartininkas Andreasas Isakssonas buvo vietoje.

Kitoje aikštės pusėje neblogą progą turėjo Zlatanas Ibrahimovičius, bet maždaug iš 17 metrų nepataikė į vartus.

33-ąją minutę galingai įsibėgėjusį nuo aikštės vidurio Keviną De Bruyne tik vargais negalais pavyko pavyti Albinui Ekdaliui. Ne be pražangos – švedui parodyta geltona kortelė.

Visai prieš pat pertrauką po dar vieno Kevino De Bruyne smūgio iš kairiojo krašto kamuolys prašvilpė visai greta tolimojo virpsto.

Komandos ilsėtis išėjo švieslentėje degant dviem nuliams.

Antrąją rungtynių pusę vėl aktyviau pradėjo geltonieji. 50-ąją minutę po Zlatano Ibrahimovičiaus smūgio galva kamuolys praskriejo virš vartų.

Po kelių minučių jau Albinas Ekdalis patikrino belgų vartininko budrumą.

63-ąją minutę po Zlatano Ibrahimovičiaus smūgio kamuolys vis dėlto atsidūrė belgų vartų tinkle, tačiau mačo arbitras sušvilpė nuošalę.

66-ąją minutę po Kevino De Bruyne tolimo smūgio visą meistriškumą teko demonstruoti Andreasui Isakssonui.

73-ąją minutę Romelu Lukaku aplenkia visus Švedijos rinktinės gynėjus ir atsiduria prieš vartininką. Įmušti nepavyksta. Po akimirkos dar viena tokia pati situacija, bet šį kartą kamuolys – tinkle. Visgi mačo arbitras belgui fiksuoja nuošalę.

80-ąją minutę puikus po keitimo aikštėje pasirodžiusio Drieso Mertenso reidas ir po jo sekęs galingas smūgis, bet švedų vartininkas vėl pirštų galais nukreipė kamuolį už galinės linijos.

85-ąją minutę skandinavų svajonę į šipulius sudaužė Radja Naunggolanas. Įspūdingas belgo šūvis iš maždaug 20 metrų ir belgai priekyje – 1:0.

Baigiantis rungtynėms, belgai surengė dar vieną kontrataką, po kurios puikų šansą padvigubinti persvarą turėjo Romelu Lukaku, bet švedus paskutinėse čempionato rungtynėse vėl gelbėjo vartininkas.