„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Būsimos Lietuvos futbolo žvaigždės spėja: Lietuva su Anglija sužais lygiosiomis

Jie kartu miega, valgo, mokosi, treniruojasi, leidžia laisvalaikį, – Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) auklėtinių rutina griežta. Tačiau viskas – dėl bendro tikslo: stiprios Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės ateityje. Talentingiausi mūsų šalies penkiolikmečiai futbolininkai patikina: kad ir koks prastas būtų žaidimas šiandien, niekas nesužlugdys noro užsivilkti geltonuosius marškinėlius.

Dvidešimt penki Lietuvos jaunimo U-16 rinktinės nariai gyvena kartu Kaune įsikūrusios NFA viešbutyje. Atsikėlę 7 valandą ryto jie skuba į mokyklą pusryčiauti. Kartu ten ir pietauja. Pamokos tęsiasi iki 14.30 valandos. Vėliau laukia dviejų valandų treniruotė, vakarienė bei laisvas laikas, kurį vaikinai ir vėl praleidžia kartu. Spalio 12 dienos vakarą visi jie veiks tą patį: mokymų salėje prie televizoriaus ekrano palaikys Lietuvą kovoje prieš Angliją. Nors dienotvarkė griežta ir 22.30 valandą jie jau turi būti lovose, šįkart taisyklėms bus nusižengta. Lietuvos rinktinė NFA – šventas reikalas.

Vaikinai išsidavė laukiantys lygiųjų (1:1 arba 2:2). Visi penki prisipažino ateityje trokštantys atstovauti nacionalinei vyrų rinktinei.

Iki istorinio mačo, kuomet lietuviai pirmą kartą savoje aikštėje priims futbolo tėvynės Anglijos žaidėjus, likus keletui valandų penki pakalbinti NFA U-16 rinktinės futbolininkai ryžosi spėti rungtynių baigtį. Vaikinai išsidavė laukiantys lygiųjų (1:1 arba 2:2). Visi penki prisipažino ir patys ateityje trokštantys atstovauti nacionalinei vyrų rinktinei.

„Tai mano svajonė. Sirgaliai turi savo nuomonę. Aš turiu savo. Tai, kad komandos rezultatai prasti, nekeičia mano norų ir planų. Rinktinei sustiprėti reikia laiko. Per vieną dieną niekas nevyksta. Galėtų labiau padėti ir valdžia“, – teigė jau dvejus metus NFA gyvenantis kretingiškis Robertas Kazbaris, jaunimo U-16 rinktinės vartininkas.

Nenuostabu, jog jo mėgiamiausias Lietuvos rinktinės žaidėjas – vartų sargas Giedrius Arlauskis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Futbolo akademija
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Futbolo akademija

Šios jaunimo rinktinės kapitonas, vidurio gynėjo pozicijoje žaidžiantis Kipras Kažukolovas, nepaisant to, kas šiuo metu vyksta Lietuvos futbole, taip pat svajoja užsivilkti vyrų rinktinės marškinėlius. Blankiai rungtyniaujančioje nacionalinėje vienuolikėje vaikinas netgi atranda autoritetų: imponuoja Vykinto Slivkos žaidimas.

Blankiai rungtyniaujančioje nacionalinėje vienuolikėje netgi atranda autoritetų: imponuoja Vykinto Slivkos žaidimas.

„Jis puikiai mato aikštę, palaiko kamuolį. Taip pat patinka Deimantas Petravičius. Pats tikiuosi kada žaisti greta jų ir pasipriešinti, pavyzdžiui, Argentinos rinktinei“, – teigė kuršėniškis Kipras.

Pasak Lietuvos U-16 rinktinės vedlio, komandoje praverstų ir kažkodėl į ją nekviečiamas Deividas Šemberas, kurio patirtis gynėjų grandyje – didžiulė.

„Yra kaip yra. Turime potencialių žaidėjų, tik nemokame jų išnaudoti. Trūksta komandinio žaidimo“, – nuomonę išsakė Kipras.

Nuo vasaros NFA gyvenantis vidurio saugas Ignas Grykšas – iš Gargždų. Kaip ir dar ne vienas U-16 rinktinės narys. Šią rinktinę galima vadinti žemaitiškąja: joje gausu ne tik gargždiškių, bet ir Klaipėdos atstovų.

„Nacionalinė vyrų rinktinė – mano svajonė. Atstovaudamas jai svajoju sužaisti prieš ispanus,“ – patikino Ignas.

U-16 rinktinę galima vadinti žemaitiškąja: joje gausu ne tik gargždiškių, bet ir Klaipėdos atstovų.

Anot vaikino, labiausiai nacionalinėje vyrų ekipoje išsiskiria V.Slivka ir Arvydas Novikovas. Šių žaidėjų gebėjimai – išskirtiniai. Pačio jo tikslas NFA aiškus – išvažiuoti į Olandijos „Ajax“ akademiją.

Iš Telšių atvykęs kairiojo krašto saugas Edvinas Sirutavičius taip pat išsakė savo nuomonę apie rinktinę. Anot jo, komandai trūksta susižaidimo bei vienybės. Norint tai turėti, reikia organizuoti daugiau stovyklų. Vaikinas seka A.Novikovo žaidimą.

„Ar tikrai NFA mokosi pats geriausias šalies jaunimas? Nežinau. Kai kuriems atrinktiesiems į akademiją atvykti sukliudo jų tėvai. Neva, kam leisti vaiką atsiduoti sporto šakai, kuri merdi. Tai reikia pakeisti. Kol nesikeis požiūris, turėsim tai, ką turim. Apie NFA yra prikurta daug mitų“, – patikino Edvinas.

Apie NFA yra prikurta daug mitų.

Šiam pritarė ir gargždiškis Genaras Samsonik, akademijoje gyvenantis bei besitreniruojantis nuo vasario. Ar nedingsta motyvacija žaisti futbolą, kai vyrų rinktinės rezultatai – tokie prasti, nėra į ką lygiuotis, nėra autoritetų?

„Tikrai ne. Mane kaip tik paskatina dirbti toliau. Atsiduoti 100 procentų, kad galėčiau kažką ateityje pakeisti. Auga nauja futbolininkų karta. Nesame tokie silpni, kokiais mus laiko. Rinktinė mums svarbiausia. Tik pakėlus jos lygį pritrauktume daugiau specialistų“, – į klausimą atsakė universaliu futbolininku save laikantis Genaras.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Futbolo akademija
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Futbolo akademija

Paklaustas, ar futbolo infrastruktūra padeda žaidėjui tobulėti, vaikinas patikino, jog tai nėra svarbiausias rodiklis: „Gėda, kad neturime nacionalinio stadiono, bet aš realiai vertinu situaciją. Mūsų klimatas kitoks nei, pavyzdžiui, San Marine. Aš buvau mokomas, jog jei mokėsiu žaisti blogomis sąlygomis, geriausiomis būsiu dviem galvomis pranašesnis už varžovus“.

Ar optimistiškos būsimų futbolo žvaigždžių prognozės išsipildys, – įsitikinsime netrukus.

Lietuvos ir Anglijos mačas prasideda 21:45.

VIDEO: Futbolo akademijos auklėtinių linkėjimai sirgaliams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs