Čempionų lygoje – saldus „Manchester City“ kerštas „Barcelona“ ekipai

Antradienį Čempionų lygoje įpusėjo ketvirtasis grupės varžybų turas. Centrinė dvikova vyko Mančesteryje, kur C grupės mače „Manchester City“ pasiekė revanšą prieš „Barcelona“ – 3:1. A grupėje PSG ir Londono „Arsenal“, o D grupėje Madrido „Atletico“ ir Miuncheno „Bayern“ jau užsitikrino kelialapius į atkrintamąsias varžybas.
Kevinas de Bruyne
Kevinas de Bruyne / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vakaras prasidėjo labai netikėtai. Prieš dvi savaites Londone net 0:6 pralaimėję „Ludogorets“ futbolininkai vos per 15 minučių dukart nuginklavo „Arsenal“ vartininką, o PSV labai greitai nuginklavo „Bayern“. Vis dėlto pastarųjų įvartis muštas iš nuošalės.

PSV įvartis

Tuo tarpu Mančesteryje mundurą prieš savus sirgalius skalbė „Manchester City“. Jau 11-ąją minutę sirgalius keiktis privertė mačo teisėjas Viktoras Kassai, vietoje kone garantuoto 11 metrų baudinio parodęs geltoną kortelę Raheemui Sterlingui.

Geltona kortelė už vaidybą

Nors šeimininkai turėjo pranašumą, tačiau katalonai ir vėl mušė pirmieji. Po neišnaudotos „Miestiečių“ progos žaibišką kontrataką surengusi „Barca“ viską atliko idealiai. Atakos smaigalyje pastebėtas iš gilumos įkirtęs Lionelis Messi puikiai suvaldė kamuolį ir įmušė į apatinį kampą.

Tai buvo 54-asis L.Messi įvartis Čempionų lygos grupės rungtynėse. Jis tapo visų laikų lyderiu, vienu įvarčiu aplenkdamas „Real“ legendą Raulį.

Nors po įvarčio „Barca“ žaidė geriau ir turėjo dar dvi geras progas padvigubinti pranašumą, tačiau antrą įvartį mušė šeimininkai. 39-ąją min. po katalonų gynėjų klaidos R.Sterlingas galėjo mušti pats, tačiau nepagailėjo perdavimo Ilkay Gundoganui, kuris iš poros metrų nuginklavo vartininką.

Ilkay Gundogano įvartis

Kituose stadionuose futbolo nykštukai gąsdino favoritus, tačiau pastarieji dar pirmajame kėlinyje atstatė lygiąsias. „Arsenal“ dar pirmajame kėlinyje dviem įvarčiais atsakė „Ludogorets“, Roberto Lewandowski 11 metrų baudinys leido „Bayern“ pavyti PSV. Madride lankęsis Rusijos vicečempionas „Rostov“ sugebėjo neatsilikti nuo „Atletico“.

Prieš pat pertrauką įvarčiai krito ir likusiose rungtynėse. Lisabonoje jau per teisėjo pridėtą laiką Eduardo Salvio realizavo baudinį ir išvedė į priekį „Benfica“, o Bazelyje po kampinio kilusioje sumaištyje PSG į priekį išvedė Blaise'as Matuidi.

Mančesteryje šeimininkai puikiai pradėjo antrą kėlinį, tačiau auksinę progą vėjais paleido R.Sterlingas. Vis dėlto „Man City“ jau 51-ąją minutę persvėrė rezultatą, kai Kevinas de Bruyne idealiu baudos smūgiu įmušė įvartį.

Kevino de Bruyne baudos smūgis

Tuo tarpu Razgrade svečių iš Londono sėdynes gelbėjo vartininkas Davidas Ospina. „Ludogorets“ net ir 0:6 pralaimėtose rungtynėse turėjo gerų progų ir rodė patrauklų futbolą, tačiau namuose bulgarai autoritetų jau visai nepaisė.

74-ąją minutę krito du įvarčiai – Eindhovene ir Mančesteryje. R.Lewandowskio įvartis į PSV vartus jau po keturių rungtynių atvėrė „Bayern“ duris į kitą etapą.

Tuo tarpu „Barca“ gavo ir trečią dūrį nuo „Man City“. Patys katalonai turėjo neblogą progą, tačiau „atsikirtusi“ gynyba neskubėjo sugrįžti prie savų vartų. Nuo komandos draugo atšokusį kamuolį į tuščius vartus nukreipė I.Gundoganas.

Antrasis Ilkay Gundogano įvartis

Itin gražų įvartį Šveicarijoje įmušė „Basel“ ekipos žaidėjas Luca Zuffi, 76-ąją min. išlyginęs rungtynių su PSG rezultatą.

Vis dėlto „Basel“ nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo – PSG žengė į kitą etapą po dar nuostabesnio gynėjo Thomaso Meunier įvarčio pačioje mačo pabaigoje.

Vokietis Mesutas Ozilas mačo pabaigoje Razgrade įmušė ketvirtąjį įvartį per dvi rungtynes į „Ludogorets“ vartus, atverdamas „Arsenal“ kelią į atkrintamąsias varžybas. Saugas tiesiog fantastiškai paguldė vartininką ir du varžovų gynėjus.

D grupėje kelialapį į kitą etapą be „Bayern“ užsitikrino ir „Atletico“ futbolininkai, kuriuos namuose išgelbėjo Antoine'as Griezmannas. Prancūzas kone paskutinėmis sekundėmis įmušė pergalingą įvartį į „Rostov“ vartus, tiesa, galime įžvelgti teisėjo klaidą.

A grupė

„Basel“ – „Paris Saint-Germain“ 1:2 (0:1)
[0:1] B.Matuidi 43'
[1:1] L.Zuffi 76'
Raudona kortelė – S.Die („Basel“) 84'
[1:2] T.Meunier 90'

Razgrado „Ludogorets“ – Londono „Arsenal“ 2:3 (2:2)

B grupė

Lisabonos „Benfica“ – Kijevo „Dinamo“ 1:0 (1:0)
[1:0] E.Salvio 11 m baudiniu 45+2'
68' J.Moraesas neįmušė 11 m baudinio („Dinamo“)

1. „Napoli“ 4 2 1 1 9:7 7
2. „Benfica“ 4 2 1 1 6:5 7
3. „Bešiktaš“ 4 1 3 0 6:5 6
4. „Dinamo“ 4 0 1 3 2:6 1