Čempionų lygos grupių finišas: PSG triumfavo Turine, bet nelaimėjo grupės

UEFA Čempionų lygos grupių etapas – baigtas. Per paskutinius šešis susitikimus paaiškėjo ir 16-asis aštuntfinalio dalyvis, kuriuo tapo „AC Milan“ klubas, o kitoje grupėje netikėtai pirmosios vietos neužėmė žvaigždėtasis „Paris Saint-Germain“ klubas.
Kylianas Mbappe
Kylianas Mbappe / Scanpix/IMAGO/Nicolo Campo nuotr.

E grupė

Šioje grupėje prieš paskutinį turą jau buvo aišku, kad pirmoji vieta atiteks Londono „Chelsea“, o dėl antrosios tiesioginėje akistatoje grūmėsi „AC Milan“ ir „Salzburg“ klubai.

„AC Milan“ – „Salzburg“ 4:0

Italijos klubui tam, kad žengtų į atkrintamąsias, užteko lygiųjų, bet Milano ekipa savo užduotis įgyvendino su kaupu.

Olivier Giroud išvedė Milano komandą į priekį 14-ą minutę, kai tiksliai smūgiavo galva po kampinio.

Skirtumą „rossoneri“ padvigubino sužaidus vos 40 sekundžių antrajame kėlinyje, kai galva įmušė Rade Kruničius.

„AC Milan“ pergalę įtvirtino 57-ą minutę antrą savo įvartį pelnęs O.Giroud ir jau per pridėtą laiką pasižymėjęs Junioras Messias.

Ši pergalė leido Italijos klubui pačiupti antrąjį bilietą į aštuntfinalį, o austrai liko treti ir kovas tęs UEFA Europos lygoje.

Londono „Chelsea“ – Zagrebo „Dinamo“ 2:1

Pirmieji įvartį netikėtai pelnė svečiai, kai jau 7-ą minutę iš kelių metrų kamuolį į vartus galva nukreipė Bruno Petkovičius.

Persvara kroatai džiaugėsi neilgai – jau 18-ą minutę smūgiu kaire koja rezultatą išlygino Raheemas Sterlingas.

Vos po keliolikos minučių „Chelsea“ pelnė ir pergalingą įvartį – 30-ą minutę pasižymėjo Denisas Zakaria.

„Aristokratų“ laimėjimas reiškia, kad „Dinamo“ grupėje liko ketvirtoje vietoje ir baigė savo europinę kelionę, nors pirmajame grupės ture namuose sensacingai įveikė „Chelsea“ vienuolikę.

Standings provided by Sofascore

G grupė

Šioje grupėje situacija buvo aiški jau prieš paskutinį turą – „Manchester City“ buvo užsitikrinęs pirmą, Dortmundo „Borussia“ – antrą, o „Sevilla“ – trečią vietą.

„Manchester City“ – „Sevilla“ 3:1

„Sevilla“ netikėtai išsiveržė į priekį 31-ą minutę, kai po kampinio precizišku smūgiu galva kamuolį vartuose „nuleido“ Rafa Miras.

Rezultatą 52-ą minutę puikiu smūgiu išlygino vos 17 metų „Man City“ talentas Rico Lewisas.

Išsiveržti į priekį „miestiečiams“ pavyko 73-ą minutę – po keitimo aikštėje pasirodęs Kevinas De Bruyne nuostabiu perdavimu išvedė į puikią poziciją Julianą Alvarezą, o argentinietis apsivarė vartininką ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vyšnią ant torto padėjo 83-ą minutę savo įvartį pelnęs alžyrietis Riyadas Mahrezas.

„Copenhagen“ – Dortmundo „Borussia“ 1:1

Vokietijos klubas danų gynybinius apkasus pramušė 23-ą minutę, kai pasižymėjo Thorganas Hazardas.

Tačiau 41-ą minutę rezultatą Kopenhagos ekipa išlygino – greitoje atakoje pasižymėjo Hakonas Arnas Haraldssonas.

Įdomu tai, jog danams tai buvo pirmas įvartis šių metų Čempionų lygoje per šeštąsias rungtynes.

H grupė

Šioje grupėje jau buvo aišku, kad į aštuntfinalį žengs „Paris Saint-Germain“ ir Lisabonos „Benfica“ komandos, tačiau paskutiniame ture sprendėsi grupės nugalėtojų ir trečiosios vietos, garantuojančios kelionę į UEFA Europos lygą, likimai.

Galiausiai, pirmą vietą pačiupo įspūdingai Izraelyje sužaidusi „Benfica“, palikusi už nugaros PSG, o trečioje vietoje nepaisant pralaimėjimo liko „Juventus“.

Turino „Juventus“ – „Paris Saint-Germain“ 1:2

Pirmas įvartis krito jau 14-ą minutę. Federico Gatti tempė Kylianą Mbappe už marškinėlių, bet net ir tai nepadėjo sustabdyti prancūzo, kuris tiksliu smūgiu išvedė Paryžiaus klubą į priekį.

Emocijos Turino stadione sprogo, kai 39-ą minutę į puolimą atbėgęs komandos draugo perdavimą „uždarė“ ir rezultatą išlygino vidurio gynėjas Leonardo Bonucci.

Paryžiečius vėl į priekį išvedė Nuno Mendesas – vos aikštėje po keitimo pasirodęs portugalas nuskuodė į greitą išpuolį ir nuginklavo „Juventus“ vartų sargą Wojciechą Szczesny.

Visgi šios pergalės paryžiečiams užimti pirmąją vietą grupėje neužteko.

Haifos „Maccabi“ – Lisabonos „Benfica“ 1:6

Žaliai nusidažiusiame stadione pirmieji įvartį pasiekė svečiai, kai 20-ą minutę galva kamuolį į tinklą nukreipė Goncalo Ramosas.

Progą išlyginti rezultatą Izraelio klubas gavo jau po penkių minučių, kai už žaidimą ranka buvo skirtas baudinys į „Benfica“ vartus. Šansu pasinaudojo ir įvartį pelnė Tjaronnas Chery.

Antrą kartą į priekį portugalai išsiveržė 59-ą minutę – galva kamuolį į vartus nukreipė Petaras Musa.

O tuomet prasidėjo tikras svečių vakarėlis. Trečią „Benfica“ įvartį pelnė Alexas Grimaldo – jis 69-ą minutę preciziškai atliko baudos smūgį ir nukreipė kamuolį į vartų kampą.

72-ą minutę pasižymėjo Rafa Silva, 88-ą minutę įvartį pelnė Henrique Araujo, o jau per pridėtą laiką įmušė ir Joao Mario.

Laimėję penkių įvarčių skirtumu, portugalai sugebėjo turnyrinėje lentelėje aplenkti PSG.

Šios komandos surinko po lygiai taškų (14), abejas rungtynes tarpusavyje sužaidė identiškais rezultatais (1:1), surinko lygiai tokį patį įvarčių santykį (16:7), bet „Benfica“ palypėjo aukščiau už prancūzus dėl daugiau svečiuose pelnytų įvarčių (9:6).