Tokia privilegija D.Šemberui suteikta pirmą kartą. Tokių pirmų kartų vieno geriausio visų laikų Lietuvos futbolininko funkcionieriaus darbe vis dar netrūksta. Nepaisant to, kad pirmasis čempionato ratas jau praeityje.
„Pirmasis ratas sportine prasme labai pradžiugino. Iš 28 sužaistų rungtynių tik vienose (Kauno „Stumbras“ – Vilniaus „Žalgiris“) nebuvo intrigos. Tai reiškia, kad šiais metais labai išaugo konkurencingumas, kuris augina tiek žaidėjų, tiek komandų meistriškumą, o tai lygą daro įdomesnę.
Organizacine prasme yra labai daug kur stengtis. Ir ne tik lygai, o ir patiems klubams. Visi organizaciniai dalykai, kaip žiūrovų lankomumas, aštuoniasdešimčia procentų priklauso nuo pačių klubų. Lygai lieka vos dvidešimt procentų. Į tuos skaičius patenka pačios lygos įvaizdis bei kaip ta lyga pristatoma žiniasklaidai.
Kalbant apie žiūrovų pritraukimą į stadionus, tai klubai dirba labai silpnai. Šis dalykas mane nuvilia“, – portalui futbolas.lt pasakojo A lygos prezidentas.
– Kas patenka į tuos aštuoniasdešimt procentų, kuriuos klubai turi nudirbti?
– Kiekvienas klubas pats turi žinoti, ko jam reikia, kokia jo vizija ir panašiai.
– O jeigu nežino?
– Tada supažindinsime. Vis tik aš manau, kad kiekvienas klubas tokius dalykus turi žinoti prieš čempionatą. Susidėlioti planą ir pagal jį veikti. Aišku, negali vienodos strategijos pateikti visiems klubams, nes tai priklauso ir nuo finansinės padėties, ir nuo klubo organizatorių darbo. Pagrindinis dalykas – reikia dirbti, o ne laukti, kad ateis lyga ir viską už juos padarys.
Paprastas pavyzdys – norint sulaukti žiūrovų, prieš rungtynes būtų pageidautina nusivalyti kėdes. Komforto sąlygos yra prastos, šou elementų praktiškai nėra. Iš tikrųjų, yra daug dalykų, kurie yra nenudirbami arba nudirbami per silpnai.
Norint sulaukti žiūrovų, prieš rungtynes būtų pageidautina nusivalyti kėdes. Komforto sąlygos yra prastos, šou elementų praktiškai nėra. Iš tikrųjų, yra daug dalykų, kurie yra nenudirbami arba nudirbami per silpnai.
– Užsiminėte apie lygos įvaizdį ir pateikimą žiniasklaidai. Šiais klausimais esate patenkinti?
– Ne, nesame. Mes žinome, kas yra blogai ir bandome šiuos dalykus tvarkyti. Konkretizuoti nenoriu, tačiau tokių dalykų, aišku, kad yra.
– Ar yra taip, kad klubai dėl kažko lygai reikštų pretenzijas?
– Žinoma, taip. Ir ne tik klubai. Atsižvelgiame absoliučiai į visas pastabas ir bandome padaryti kaip geriau. Natūralu, kad ne visada viskas gaunasi.
– O kalbant apie teigiamus dalykus?
– Noriu pasidžiaugti Jonavos „Lietavos“ komanda, kuri maloniai nustebino. Ir Robertas Poškus, ir Marius Bezykornovas subūrė tokį kolektyvą, kuris demonstruoja malonų žaidimą akiai. Be to, stebint juos, visiškai nesijaučia, kad ši komanda yra lygos naujokė. Paprastai naujokams sunkiai sekasi įsilieti į stipriausios lygos gretas, tačiau „Lietava“ šiuo klausimu yra visiška išimtis.
– Dabar, turbūt, jau galite daryti pirmas išvadas apie tokio pobūdžio funkcionieriaus darbą. Ar vaizdas labai skiriasi nuo to, kurį buvote susidaręs prieš priimdamas pasiūlymą tapti prezidentu?
– Nesitikėjau, kad bus labai lengva, o dabar į viską žiūriu optimistiškai. Aišku, kad dabar nėra labai gerai ir labai gražu, bet į viską žiūriu pozityviai. Su lyga važiuojam pirmyn.
– Spaudoje buvo pasirodžiusi informacija, kad mažokai žinote apie naujuosius „Stumbro“ rėmėjus. Galbūt sužinojote kiek daugiau?
– Bendravau su vienu „Stumbro“ vadovu. Tiesa, jis yra lietuvis. Jis šį tą papasakojo, tačiau aiškumo vis tiek yra per mažai. Laukiame. Žinoma, kad esame suinteresuoti apie juos informaciją sužinoti kuo greičiau. Tačiau kol kas šiuo klausimu daugiau galėtų papasakoti LFF prezidentas Edvinas Eimontas.
– Trečiadienį startuoja antrasis A lygos ratas. Yra konkrečių planų šiam ratui?
– Konkrečių planų vienam ar kitam ratui neturime – esame susidėlioję ilgalaikius planus. Kalbant apie sportinį principą, tai norėtųsi, kad intrigos būtų tiek pat, kiek ir pirmajame bei konkurencingumo prasme išliktų viskas tose pačiose vėžėse.