Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!

Dar vieną varžovų dovaną gavę škotai pasiekė pirmąjį tašką

Škotijos futbolo rinktinė gavo dar vieną dosnią dovaną iš varžovų ir iškovojo pirmąjį tašką Europos čempionate („Euro 2024“). Steve'o Clarke'o auklėtiniai A grupės rungtynėse lygiosiomis 1:1 sužaidė su Šveicarija.

Komandos šį susitikimą pasitiko skirtingų nuotaikų. Škotai net 1:5 turnyro atidarymo rungtynėse nusileido šeimininkams vokiečiams, o šveicarai 3:1 įveikė vengrus.

Kelno mieste vykusiose rungtynėse škotai išsiveržė į priekį jau 13-ąją minutę, kai labai nesėkmingai sužaidė šveicaras Fabianas Scharas – jis pamušė kamuolį, kuris įskriejo į vartus. Gynėjas nepamatė už savęs buvusio vartininko Yanno Sommerio, kuris greičiausiai be didesnio vargo būtų sugavęs kamuolį.

Tiesa, oficialiai įvartis buvo įskaitytas smūgį atlikusiam Scottui McTominay.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nusivylęs Fabianas Scharas

Įdomu tai, kad škotam tai – jau antra dovana iš varžovų, nes pirmame ture į savus vartus žaisdamas prieš Škotiją įsimušė vokietis Antonio Rudigeris.

Šveicarija rezultatą išlygino jau 26-ąją minutę, kuomet škotai padarė grubią klaidą, o ja pasinaudojęs Xherdanas Shaqiri įspūdingu smūgiu kaire koja išvalė voratinklius škotų vartų kampe.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šveicarų džiaugsmas

32-ejų Šveicarijos žvaigždė yra vienintelis žaidėjas, pelnęs bent po įvartį per pastaruosius tris Europos ir tris pasaulio čempionatus.

Šveicarai po įvarčio kiek nusiramino, tačiau būtent jie ilgą laiką kūrėsi geresnes progas rungtynėse.

33-ąją minutę įvartį mušė Danas Ndoye, bet jis buvo atšauktas užfiksavus minimalią nuošalę.

Puikų šansą D.Ndoye turėjo ir 58-ąją minutę, bet nuo įvarčio škotus išgelbėjo Grantas Hanley.

Tiesa, 67-ąją minutę šveicarams sėkmė jau šypsojosi, nes po G.Hanley smūgio kamuolys trenkėsi į jų vartų virpstą ir tinkle neatsidūrė.

82-ąją minutę šveicarų sirgaliai jau triumfavo, kamuolį į vartus pasiuntus Breeliui Embolo, bet greitai jų džiaugsmą užtemdė pakelta arbitro asistento vėliavėlė ir užfiksuota nuošalė.

Paskutinį kartą škotų sirgalių išgąstį sukėlė Zeki Amdouni, kuris 90-ąją minutę smūgiavo galva visai šalia virpsto, bet įvarčio nepasiekė.

Šveicarai po šių rungtynių turi 4 taškus, o škotai – 1. A grupėje su 6 taškais pirmauja Vokietija, o paskutinė yra Vengrija, dar neturinti taškų.

Paskutiniame ture šveicarai testuos vokiečius, o škotai žais prieš vengrus.

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius