„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Dėl situacijos sporte – federacijų kreipimasis į ministrę ir premjerę

Nacionalinė sporto federacijų asociacija (NSFA), atsižvelgdama į neapibrėžtą padėtį Lietuvos sporte, raštu išsakė svarbiausias šiuo metu sporto problemas švietimo, mokslo ir sporto ministrei (ŠMSM) Jurgitai Šiugždinienei ir apie padėtį informavo premjerę Ingridą Šimonytę bei Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisiją.
Eimantas Skrabulis
Eimantas Skrabulis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Šiuo metu sporto šakų federacijoms aktualiausi klausimai – sporto finansavimo reforma, tarpinių Lietuvos olimpinių sporto federacijų finansavimo kriterijai ir netinkamas masiškumo kriterijaus vertinimas, skiriant 2022 m. valstybės biudžeto lėšas.

„Iš esmės palaikome ŠMSM šių metų vasario 24 d. susitikime su Lietuvos sporto šakų federacijomis iškeltą mintį tobulinti sporto šakų federacijų finansavimo kriterijus. Tačiau negalime pritarti nediskutuotam, nesuderintam ir skubotam kriterijų tarpiniam keitimui“, – teigia NSFA prezidentas Eimantas Skrabulis.

Naujus kriterijus ŠMSM galės tvirtinti tik po liepos 1 d., kai įgis tam teisinę galią. Tačiau kriterijų keitimas ir jų keitimo principai neišdiskutuoti. Be to, NSFA nepalaiko ministerijos siūlymo skirti vienodą 20 tūkst. eurų išmoką visoms olimpinėms sporto šakų federacijoms, nes tai prieštarauja LR teisės aktams.

Kitas NSFA nariams nerimą keliantis klausimas, kuris ne kartą buvo akcentuotas susitikimų su ministerijos atstovais metu – galimai aplaidus, nekompetentingas ar net nusikalstamas elgesys teikiant ir vertinant sporto šakų federacijų aukšto meistriškumo sporto programų masiškumo kriterijų.

„Kai kurios sporto šakų federacijos šių metų paraiškose nurodė net tris kartus daugiau sportininkų, palyginti su praėjusiais metais. Todėl manome, kad atsakingi ministerijos darbuotojai, vertinę paraiškas, veikė galimai aplaidžiai ar nekompetentingai. Reikalaujame kuo skubiau pradėti išsamų tyrimą, ištaisyti klaidas ir perskaičiuoti 2022 m. valstybės lėšų skyrimą sporto šakų federacijoms. O prireikus – kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas“, – sako E.Skrabulis.

Federacijų veiklą trikdo ir tai, kad įsibėgėjant sezonui nėra žinomas galutinis 2022 m. sporto federacijoms ir sportininkams planuojamas biudžetas. Todėl gali strigti sportininkų pasirengimo pagrindinėms metų varžyboms planai ir net dalyvavimas jose.

„Iki šiol nėra aišku, kaip bus paskirstyti šių metų antro pusmečio 7 mln. eurų, kurie pagal įstatymą turėtų būti skirti olimpiniam sportui finansuoti. Daug klausimų ir neaiškumų kelia žadėtas sporto finansavimo didinimas 2023 m., kuris planuose nenumatytas. Todėl ŠMSM turėtų kuo skubiau pateikti detalų 2022 m. Lietuvos sporto finansavimo biudžetą ir planuojamą sporto biudžeto augimą 2023 m.“, – pabrėžia NSFA prezidentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs