Dortmundo triumfas: „Borussia“ iš būsimo „Bayern“ trenerio panosės pačiupo Vokietijos taurę

Dortmundas šiąnakt nemiegos – „Borussia“ Vokietijos taurės turnyro finale 4:1 įveikė „RB Leipzig“ ir penktą kartą klubo istorijoje iškovojo Vokietijos futbolo asociacijos (DFB) trofėjų.
Dortmundo „Borussia“ triumfas
Dortmundo „Borussia“ triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Berlyno olimpiniame stadione vykusiose rungtynėse „Borussia“ varžovus šokiravo jau pačioje pradžioje.

5-ąją minutę Jadonas Sancho stipriu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Nors po praleisto įvarčio Leipcigo futbolininkai atrodė solidžiau ir ilgiau laikė kamuolį, netrukus jie gavo dar vieną niuksą – 28-ąją minutę nuostabų įvartį pelnė Erlingas Brautas Haalandas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Erlingas Brautas Haalandas

Dar pirmajame kėlinyje „Borussia“ sudavė varžovams ir dar vieną smūgį – jau per pridėtą kėlinio laiką Jadonas Sancho pelnė įvartį „į rūbinę“, o rezultatas per pertrauką buvo net 3:0.

Antrajame kėlinyje „RB Leipzig“ bandė gelbėtis, o galiausiai pasiekė ir įvartį, kurį 71-ąją minutę įmušė Dani Olmo, bet 87-ąją minutę kiek kurioziškai pasižymėjęs E.B.Haalandas dar sykį smūgiavo į tinklą ir įtvirtino „Borussia“ pergalę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Erlingas Brautas Haalandas ir Emre Canas

Tai penktas Dortmundo triumfas Vokietijos taurėje ir pirmas nuo 2017 metų. Pagal trofėjų skaičių „Borussia“ dabar nusileidžia tik Miuncheno „Bayern“ (20) ir Brėmeno „Werder“ (6) klubams. Kaip ir prūsai, penkis turi ir Genzenkircheno „Schalke“ bei Frankfurto „Eintracht“.

Kitą sezoną „Bayern“ klubui vadovausiančio Juliano Nagelsmanno treniruojamas „RB Leipzig“ finale žaidė tik antrą sykį, bet pralaimėjo vos prieš 12 metų įkurtas Leipcigas ir 2019-aisiais prieš „Bayern“, ir šiemet prieš „Borussia“.