Dviguba šventė Liverpulyje: įvarčių festivalyje pranoko „Chelsea“ ir pagaliau iškėlė čempionų taurę

Dar birželio 25-ąją Anglijos „Premier“ lygos čempionų titulą užsitikrinę „Liverpool“ futbolininkai pagaliau gavo progą atlikti malonų formalumą. Itin rezultatyviame mače 5:3 Londono „Chelsea“ komandą nugalėję „raudonieji“ po pergalės iškėlė į viršų šalies čempionų taurę.
„Liverpool“ pagaliau iškėlė čempionų taurę
„Liverpool“ pagaliau iškėlė čempionų taurę / „Scanpix“ nuotr.

Pirmą kartą per 30 metų stipriausiais Anglijoje tapę „Liverpool“ žaidėjai aikštėje vos nesusigadino sau nuotaikos, kai beveik iššvaistė net dusyk turėtą trijų įvarčių persvarą.

Jurgeno Kloppo kariauna smagiai pradėjo susitikimą, dar pirmajame kėlinyje svečius nubausdami trimis tiksliais smūgiais.

23-ąją minutę tolimu stipriu smūgiu kamuolį į tinklą paleido Naby Keita, sužaidus 38 minutes klastingu baudos smūgiu pasižymėjo Trentas Alexanderis-Arnoldas, o dar po penkių minučių įvartį kilus sumaiščiai „Chelsea“ baudos aikštelėje pelnė ir Georginio Wijnaldumas.

Londono komandos nuotaikas prieš pat kelionę į rūbinę pirmojo kėlinio pabaigoje pagyvino Olivier Giroud, sušvelninęs rezultatą – 1:3.

Nors antrąjį kėlinį įvarčiu ir vėl pradėjo „Liverpool“ – 55-ąją minutę galva pasižymėjo Roberto Firmino, – netrukus „aristokratai“ pakilo į lemiamą šturmą.

61-ąją minutę po fantastiško Christiano Pulišičiaus reido ir perdavimo įvartį pelnė Tammy Abrahamas, o 73-ąją minutę jau pats Ch.Pulišičius pasisukinėjęs baudos aikštelėje smeigė kamuolį į tinklą – 3:4.

Nors „Chelsea“ dar kėsinosi į lygiąsias, jų viltis galiausiai užgesino Alexas Oxlade-Chamberlainas, įtvirtinęs „Liverpool“ pergalę – 5:3.

„Scanpix“ nuotr./Alexo Oxlade'o Chamberlaino triumfas

Iš karto po rungtynių „raudonieji“ kilo į tribūnose specialiai sukonstruotą pakylą, kurioje komandos kapitonui Jordanui Hendersonui buvo įteikta „Premier“ lygos čempionų taurė – pirmoji tokia „Liverpool“ komandos istorijoje.

19-ąjį kartą Anglijos čempionato nugalėtojais tapę Liverpulio žaidėjai iki tol visus trofėjus iškovojo dar iki „Premier“ lygos įkūrimo 1992-aisiais.

Savo ruožtu „Chelsea“ nepasinaudojo proga pačiupti bilietą į kitų metų UEFA Čempionų lygą. Ketvirtąją vietą užimanti, bet tiek pat taškų kiek trečioje pozicijoje esantis „Manchester United“ bei tik vienu daugiau už penktoje vietoje esantį „Leicester City“ turinti komanda savo likimą spręs paskutiniame ture sekmadienį, kai „Chelsea“ varžovu bus „Wolves“.

Paskutinėse sezono rungtynėse Franko Lampardo komandai pergalė arba lygiosios garantuotų bilietą į Čempionų lygą, o pralaimėjus tektų laukti „Man Utd“ pergalės prieš „Leicester“. Priešingu atveju „Chelsea“ liktų už ketverto borto ir nuo rudens žaistų UEFA Europos lygoje.