2023 04 08 /23:49

E.Jankausko akivaizdoje – solidus G.Gineičio mačas prieš J.Mourinho treniruojamą „Roma“

Lietuvos rinktinės saugas Gvidas Gineitis vėl sulaukė „Torino“ ekipos vyriausiojo trenerio Ivano Juričiaus pasitikėjimo. Kroatas nuo pirmųjų minučių metė lietuvį į aikštę šeštadienį vykusiose Italijos „Serie A“ rungtynėse, kuriose Turino komanda namuose susitiko su „AS Roma“, kurį treniruoja garsusis Jose Mourinho.
Gvidas Gineitis
Gvidas Gineitis / „Scanpix“ nuotr.

Romos komanda į priekį išsiveržė 7-ąją minutę, kai Perras Schuursas savo baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į „Torino“ vartus buvo skirtas baudinys.

Jį realizavo Paulo Dybala. Argentinietis smūgiavo per vartų vidurį ir nors „Torino“ vartininkas Vanja Milinkovičius-Savičius lietė kamuolį koja, išgelbėti savo ekipos nesugebėjo.

Antrajame kėlinyje Turinos komanda gerokai atkuto, bet išsigelbėti taip ir nepajėgė – 0:1.

„Scanpix“ nuotr./Gvidas Gineitis

Aštuoniolikmetis G.Gineitis žaidė be keitimo. Aikštėje vidurio saugas iš Mažeikių patikimai stabdė oponentų išpuolius, rungtyniavo drąsiai, dažnai prašė kamuolio ir jį gaudavo, atliko ne vieną perdavimą, po kurio „Torino“ pradėdavo atakas.

78-ąją minutę lietuvis kietai atakavo įvarčio autorių P.Dybalą ir gavo geltoną kortelę.

15min žiniomis, šias rungtynes ir G.Gineičio žaidimą Turino olimpiniame stadione gyvai stebėjo ir Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

„Roma“ treniruojantis Jose Mourinho buvo „Porto“ strategas, kai ši komanda su E.Jankausku 2004-aisiais sensacingai tapo Čempionų lygos laimėtoja.

Tai buvo antras G.Gineičio mačas „Serie A“. Debiutiniame mače su „AC Milan“ lietuvis buvo pakeistas per pertrauką.

Turino komanda Italijos čempionate užima vienuoliktą poziciją.