„El Clasico“: Madrido „Real“ trimis įvarčiais išstūmė Barselonos klubą iš viršūnės

Ispanijos futbolo lygoje sekmadienį susitiko čempionato lyderiai, amžinieji varžovai „Barcelona“ ir Madrido „Real“. Iki tol lygoje be pralaimėjimų žengusių komandų rungtynėse Madride, per 250-ąjį „El Clasico“, šeimininkai 3:1 įveikė Barselonos futbolininkus. Karališkasis klubas tapo vienvaldis Ispanijos čempionato lyderis.
Madrido "Real" švenčia įvartį: Federico Valverde ir Karimas Benzema.
Madrido "Real" švenčia įvartį: Federico Valverde ir Karimas Benzema. / „Scanpix“ nuotr.

Karimas Benzema pelnė pirmąjį įvartį Madrido klubui 12 minutę, kai Viniciaus smūgį atmušė Marcas-Andre ter Stegenas.

Federico Valverde padvigubino Ispanijos čempionų persvarą 35 minutę.

Tik 83 minutę Barselonos komanda sušvelnino rezultatą, kai Ferranas Torresas pasižymėjo įvarčiu po Roberto Lewandowskio perdavimo.

Tačiau Rodrygo per teisėjo pridėtą laiką 11 m smūgiu padėjo tašką rungtynėse.

Tai buvo pirmasis „Barcelona“ pralaimėjimas Ispanijos lygoje per beveik metus nuo tada, kai prie komandos vairo stojo Xavi.

„Barcelona“ komandai šis mačas buvo svarbus dėl galimybės atsitiesti psichologiškai po nuviliančių rungtynių Čempionų lygoje, kurioje katalonai neįveikė Milano „Inter“ ir antrus metus iš eilės artėja link ankstyvo iškritimo turnyre.

„Real“ nebuvo pamiršęs praėjusio sezono pabaigoje patirto dušo 0:4 amžiniems varžovams, nors ir baigė sezoną titulu.

Aišku, tai kova ir dėl lyderystės, nes iki tol Ispanijos lygoje abu klubai buvo laimėję po 7 rungtynes ir sužaidę po vieną mačą lygiosiomis.

Suprasti akimirksniu

• Beje, šią savaitę „El Clasico“ vyko ir krepšinyje. Eurolygos antrajame ture Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ namie 75:73 nugalėjo Madrido „Real“ krepšininkus.

Trečioje vietoje Ispanijos lygoje rikiuojasi Madrido „Atletico“ (19 taškų), šeštadienį žemiau savęs nustūmęs Bilbao „Athletic“ (17).

Šių klubų rungtynėse „Atletico“ pergalę 1:0 šeštadienį lėmė Antoine'o Griezmanno pelnytas įvartis. Prancūzas pasižymėjo 49 minutę po Alvaro Moratos perdavimo ir pelnė trečią įvartį Ispanijos lygoje.