Ispanijos čempionato 37-ajame ture „Cornella El Prat“ stadione bus žaidžiamas Katalonijos sostinės derbis, o į svečius pas aikštės šeimininkus atvyks pirmenybių auksą jau užsitikrinusi „Barcelona“. Čempionus varžovai turėtų pagerbti tradiciniu „pasillo“ – improvizuotu koridoriumi, kuriuo į aikštę žengia „Primeros“ nugalėtojai.
Simbolinės ceremonijos metu priešininkų komandos futbolininkai išsirikiuoja abipus įėjimo į aikštę bei pasveikina žengiančius pirmenybių taurės savininkus.
„Espanyol“ ekipos sirgaliams, paranojiškai nekenčiantiems „Barcos“, toks reginys yra tarsi kaulas skersai gerklės, tad jau pasigirdo raginimų nerikiuoti „pasillo“ Tito Vilanovos vadovaujamiems futbolininkams.
Tačiau tokius siūlymus kategriškai atmetė Barselonos „Espanyol“ prezidentas Joanas Collet.
„Viskas aišku ir suprantama. Dabar iki pirmenybių pabaigos liko trys turai ir visos komandos rikiuos „koridorių“ Ispanijos čempionams. Galiu garantuoti, kad mes tikrai darysime lygiai taip pat. Nesame kažkokie išskirtiniai ir puikiai suvokiame, kas yra pagarba ir garbingo žaidimo principai. Daugiau apie tai negali būti jokių kalbų, versijų ar išvedžiojimų“, – tvirtino „Espanyol“ vadovas.
Niekam nėra paslaptis, kad tarp dviejų Katalonijos sostinės komandų tvyro priešprieša. Tiesa, pastaruoju metu ji kiek atslūgo.
Tarpusavio nesutarimai apogėjų buvo pasiekę prieš kelis metus, kuomet „Barcelona“ klubui vadovavo Joanas Laporta, o „Espanyol“ – Danielis Sanchezas Llibre. Tuomet abiejų komandų prezidentai rungtynių metu ne tik visais įmanomais būdais mėgindavo išvengti rankų paspaudimo, bet dažnai nesėdėdavo vienoje ložėje bei nerengdavo tradicinių pietų prieš derbį.
D.Sanchezas Llibre yra sakęs: „Jei būtų mano valia, J.Laporta negalėtų įkelti kojos į mūsų stadioną. Deja, pagal Federacijos nuostatus privalome suteikti varžovų klubo vadovams vietas. Mes tai darome, durys į stadioną jiems atvertos, tačiau bendrauti su jais mes neįpareigoti. Dešimt metų nepalaikome jokių santykių. Buvo bandymų susitikti, tačiau nėra apie ką kalbėti. Kaip gali vykti pokalbis, jei aš galvoju apie juoda, o J.Laporta – apie balta? Aš jau geriau liksiu namie, kad netektų su juo susitikti“.
Toks „šaltojo karo“ stovis netvyro net tarp „Barcelona“ ir Madrido „Real“ ekipų vadovų, kurie mielai pozuoja fotografams, kartu pietauja prieš „El Clasico“ ir dažnai net palaiko vienas kitą derybose su Ispanijos „Primeros“ vadovais.
Santykius tarp „Barcelona“ ir „Espanyol“ klubų kiek sušvelnino Andreso Iniestos poelgis.
2010 metų Pasaulio čempionato finale Ispanijos rinktinei atstovavęs „Barcelona“ saugas pelnė lemiamą įvartį, triumfuodamas nusivilko oficialius marškinėlius ir milijonams žiūrovų pademonstravo kitus, gerokai kuklesnius marškinėlius su dedikacija.
„Dani Jarque siempre con nosotros“ („Dani Jarque amžinai su mumis“) – skelbė užrašas ant jų. Taip „Barcelona“ futbolininkas pagerbė savo gerą draugą, nuo širdies smūgio tragiškai mirusį „Espanyol“ kapitoną Danielį Jarque.
Kaip skelbė oficiali „Espanyol“ svetainė, šis „Barcelona“ žaidėjo poelgis sentimentaliai šokiravo ir pravirkdė „papūgėlių“ („Espanyol“ pravardė – aut. past.) gerbėjus.
Pats A.Iniesta prisipažino, kad norėjo pasilikti šiuos marškinėlius, tačiau vėliau nusprendė juos padovanoti „Espanyol“ ekipai. Saugas įvykdė savo pažadą ir nuo šiol šie paprasti marškinėliai puošia specialią atminimo sieną prie 21 numeriu pažymėto įėjimo į „Cornella El Prat“ stadioną (21 buvo ir Dani Jarque marškinėlių numeris – aut. past.).
Atsidėkodami „Espanyol“ vadovai A.Iniestai įteikė aukščiausią savo klubo apdovanojimą – auksu ir deimantais nusagstytą atminimo ženklelį. Panašų apdovanojimą „Barcelona“ futbolininkas taip pat gavo ir iš „Espanyol“ fanų klubų federacijos.
Beje, nuo tada „papūgėlių“ aistruoliai visada ploja, kai į aikštę įžengia arba kamuolį kontroliuoja A.Iniesta, tačiau likusieji „Barcelona“ futbolininkai ir toliau palydimi keiksmais bei švilpimu.
Prieš pustrečių metų, 2010-ųjų pabaigoje, „Espanyol“ sirgaliai nepamiršo priminti: „Mes – ne varžovai, mes – priešai“.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą