„Euro 2016“: fantastiškas Luka Modričiaus įvartis lėmė Kroatijos pergalę

Sekmadienį Europos futbolo čempionatas sugrįžo į Paryžių. D grupės rungtynėse Kroatijos rinktinei pergalę 1:0 prieš Turkiją padovanojo Luka Modričiaus kol kas gražiausias šio čempionato įvartis.
Luka Modričius
Luka Modričius / „Scanpix“/AP nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interaktyvus „Euro 2016“ gidas: viskas, ką turi žinoti apie savo komandą

Vienintelis rungtynių įvartis krito pirmojo kėlinio pabaigoje. Luka Modričius įmušė pasakišką įvartį. Po kampinio turkai jau galvojo, kad apsigynė ir išmušė kamuolį iš baudos aikštės, bet kamuolys atšoko Madrido „Real“ saugui, kuris vienu lietimu jį nukreipė į vartus.

Dar iki tol Kroatija visiškai dominavo ir laikė kontrolę savo rankose. Tiesa, tai pareikalavo kietos kovos. Po susidūrimo su C.Tosunu krauju pasipylė Verdano Čorlukos galva. Jam buvo suteikta pagalba ir futbolininkas sugrįžo į aikštę, tačiau visų rungtynių metu kraujavimas vėl prasidėdavo ir reikalavo medikų dėmesio.

„Scanpix“ nuotr./Vedranas Čorluka

Šios komandos gana dažnai susitinka Europos čempionatuose. 1996 metais grupių etape Kroatija 1:0 nugalėjo Turkiją. 2008 metų ketvirtfinalyje po baudinių serijos Turkija palaužė Kroatiją. Kroatija atsirevanšavo, kai 3:0 sutriuškino Turkiją rungtynėse dėl patekimo į „Euro 2012“.

Turkija ir Kroatija kartu varžysis ir 2018 metų pasaulio čempionato atrankoje.

Kitose grupės rungtynėse susitiks Ispanija ir Čekija.

Antrasis kėlinys: Turkija – Kroatija 0:1

90 min. Kroatija pelnytai iškovojo pergalę rungtynėse, kuriose visiškai dominavo.

82 min. I.Striničius užsidirbo geltoną kortelę.

78 min. Užtikrintai dominavę kroatai sukūrė net 10 progų vartų link ir keturias į vartų plotą.

69 min. E.Moras pakeitė C.Tosuną.

67 min. M.Brozovičius turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau nenukreipė kamuolio į vartus, nors buvo visai šalia jų.

65 min. Ardą Turaną pakeitė Ahmetas Yilmazas.

52 min. D.Srna stojo atlikti laisvo smūgio. Turkiją nuo antro įvarčio išgelbėjo tik skersinis.

50 min. Geltoną kortelę užsidirbo H.Balta.

Pirmas kėlinys: Turkija – Kroatija 0:1

45 min. Kroatų pranašumu baigėsi pirmasis kėlinys.

41 min. ĮVARTIS. Luka Modričius įmušė pasakišką įvartį. Po kampinio turkai jau galvojo, kad apsigynė ir išmušė kamuolį iš baudos aikštės, bet kamuolys atšoko Madrido „Real“ saugui, kuris vienu lietimu jį nukreipė į vartus.

32 min. Po susidūrimo su C.Tosunu krauju pasipylė V.Čorluka. Jam buvo suteikta pagalba ir futbolininkas sugrįžo į aikštę. C.Tosunui parodyta geltona kortelė.

29 min. Po G.Gonulo perdavimo į baudos aikštelę progą turėjo O.Tufanas. Jo smūgį galva atmušė vartininkas D.Subašičius.

20 min. Rungtynių pradžioje vyravo apylygis žaidimas. Komandos apsikeitė po vieną smūgį vartų link, bet pavojingesnių atakų nebuvo.

2 min. Jau pačioje rungtynių pradžioje po D.Srna perdavimo iš krašto progą turėjo I.Rakitičius, tačiau kamuolio tinkamai nepasiekė.

Starto sudėtys:

Turkija: V.Babacanas; G.Gönülas, M.Topalas, H.Balta, C.Erkinas; O.Tufanas, S.İnanas; O.Oziakupas, H.Čalhanoglu, A.Turanas; C.Tosunas.

Kroatija: D.Subašičius; D.Srna, V.Čorluka, D.Vida, I.Striničius; M.Badeljis, L.Modričius, I.Rakitičius; M.Brozovičius, I.Perišičius; M.Mandžukičius.