2016 06 12 /2016 06 13

„Euro 2016“: Vokietijos pergalę vainikavo nesenstantis Bastianas Schweinsteigeris

Europos futbolo čempionatas sekmadienį apsilankė Lilyje. Čia C grupės rungtynėse pasaulio čempionė Vokietija 2:0 nugalėjo Ukrainą ir pirmoji šiame čempionate laimėjo dviejų įvarčių skirtumu.
Bastianas Schweinsteigeris
Bastianas Schweinsteigeris / „Scanpix“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interaktyvus „Euro 2016“ gidas: viskas, ką turi žinoti apie savo komandą

Rungtynių metu įspūdžiais ir pastebėjimais iš „Stade Pierre Mauroy“ stadiono dalinosi Prancūzijoje dirbantis 15min žurnalistas Marius Bagdonas.

Vokietijos rinktinė į priekį išsiveržė 19-ąją minutę. Shkodranas Mustafi galva nuginklavo Ukrainos rinktinės vartininką. Puikų perdavimą atliko baudos smūgį realizavęs Toni Kroosas.

Įvartį įmušęs gynėjas Vokietijos rinktinėje sužaidė 11 rungtynių. Tai pirmas jo įvartis nacionalinėje rinktinėje.

TAIP PAT SKAITYKITE: J.Lowas žarstė komplimentus ukrainiečiams, pastarieji skundėsi atsitrenkę į mašiną

S.Mustafi yra jau 34-as Vokietijos rinktinės futbolininkas, įmušęs įvartį Europos čempionate. Tai dviem įvarčiais daugiau, nei bet kuri kita rinktinė.

Ukrainos ekipa nepasidavė ir pirmojo kėlinio pabaigoje ir antrojo pradžioje rimtai kėsinosi į Vokietijos rinktinės vartus. Tai iliustruoja ir net 10 kampinių prie vokiečių vartų.

Visgi rungtynių pabaigoje Ukrainos rinktinei pritrūko jėgų.

Skambiai rungtynes pabaigė paskutinę rungtynių minutę aikštėje pasirodęs Vokietijos rinktinės senbuvis Bastianas Schweinsteigeris. Po Mesuto Ozilo perdavimo jis nukreipė kamuolį į vartus.

Kitose C grupės rungtynėse Lenkija 1:0 nugalėjo Šiaurės Airiją.

Vokietijos rinktinė Europos čempionate žaidžia jau dvyliktą kartą iš eilės.

Vokiečiai pratęsė nepralaimėtų rungtynių su Ukraina seriją – trys pergalės ir dvejos lygiosios.

Antrasis kėlinys: Vokietija – Ukraina 2:0

92 min. ĮVARTIS. Tik pasirodęs aikštėje įvartį mušė Bastianas Schweinsteigeris. Perdavimą iš kairiojo krašto atliko Mesutas Ozilas.

90 min. Rungtynių pabaigoje Bastianas Schweinsteigeris pakeitė M.Goetze.

90 min. Rungtynių pabaigoje Ukraina kilo į lemiamą spurtą. M.Neueris nesusikalbėjo su gynėjais ir S.Mustafi vos neįsimušė į savus vartus. Prie Vokietijos rinktinės vartų buvo pakeltas dešimtas kampinis.

79 min. André Schürrle pakeitė J.Draxlerį.

74 min. O.Zinčenko pakeitė V.Kovalenką.

69 min. Vokiečiai surengė puikią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė J.Draxleris. Saugui nepavyko kamuolio galva tiksliai nukreipti į vartus.

68 min. Geltona kortelė parodyta J.Konopliankai.

67 min. J.Selezniovas pakeitė nieko pavojingo nesukūrusį R.Zozulią.

57 min. Jau aštuntas kampinis prie Vokietijos rinktinės vartų. Vokiečiai dar kartą apsigynė.

53 min. Vokietija laimėjo 18 iš 19 rungtynių, kuriose pirmavo po pirmojo kėlinio.

Pirmasis kėlinys: Vokietija – Ukraina 1:0

45 min. Nors vokiečiai pirmieji išsiveržė į priekį, Ukraina nerodo pasidavimo ženklų. Pirmajame kėlinyje komandos atliko po du smūgius į vartų plotą. Ukraina turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, bet Vokietija išgelbėjo akrobatiškasis Jerome'as Boatengas.

35 min. Gaisras prie Vokietijos rinktinės vartų. J.Boatengas vargais negalais ištraukė į vartus skriejusį J.Konopliankos smūgiuotą kamuolį. Vartų linijos technologija parodė, kad kamuolys nekirto linijos.

30 min. Kontratakos metu S.Khedira smūgiavo tiesiai į vartininką.

25 min. Ukrainos rinktinės sirgaliai pasiuntė žinutę Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

19 min. ĮVARTIS. Shkodranas Mustafi galva nuginklavo Ukrainos rinktinės vartininką. Puikų perdavimą atliko baudos smūgį atlikęs Toni Kroosas. Įvartį įmušęs gynėjas Vokietijos rinktinėje sužaidė 11 rungtynių. Tai pirmas jo įvartis nacionalinėje rinktinėje.

14 min. Puikią progą po T.Muellerio perdavimo turėjo prieš vartus atsidūręs J.Hectoras, bet kamuolys skriejo nuo vartų.

5 min. Puikią progą turėjo Ukrainos rinktinė. J.Konoplianka stipriai smūgiavo į vartų vidurį, bet kamuolį atmušė M.Neueris.

Starto sudėtys:

Vokietija: M.Neueris; B.Höwedesas, S.Mustafi, J.Boatengas, J.Hectoras; T.Kroosas, S.Khedira; T.Mülleris, M.Özilas, J.Draxleris; M.Gotze.

Ukraina: A.Piatovas; A.Fedeckis, J.Chačeridis, J.Rakickis, V.Ševčiukas; T.Stepanenka, S.Sidorčiukas, V.Kovalenka; A.Jarmolenka, J.Konoplianka; R.Zozulia.