„Euro 2020“ atranka: Prancūzija ir Anglija smaginosi, Portugalija vėl suklupo

2020-ųjų Europos čempionato atrankoje pergales šventė favoritėmis laikytos Prancūzija ir Anglija, o taškus vėl prarado Portugalija.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A grupė

Futbolo gerbėjų akys šioje grupėje krypo į Juodkalniją, kur vietos futbolininkai priėmė Angliją. Rungtynes 5:1 laimėjo Anglija.

Kiek netikėtai juodkalniečius į priekį 17-ąją minutę buvo išvedęs Marko Vesovičius, tačiau jau 30-ąją minutę lygybę atstatė Michaelas Kane'as.

Vėliau du kartus mušė Rossas Barkley (39 ir 59 min.), po kartą Harry Kane'as (71 min.) ir Raheemas Sterlingas (81 min.).

Kitose grupės rungtynėse Kosovas namuose 1:1 sužaidė su Bulgarija.

Į priekį po 39-ąją minutę pelnyto Vasilo Bozhikovo įvarčio buvo išsiveržę bulgarai, tačiau 61-ąją minutę rezultatą išlygino Arberis Zeneli.

B grupė

B grupėje, kurioje rungtyniauja ir Lietuva, užfiksuotos dvejos lygiosios.

Portugalija 1:1 sužaidė su Serbija.

Serbams įvartį pelnė Dušanas Tadičius (7 min., 11 metrų baudinys), o Portugalijos gretose pasižymėjo Danilo Pereira (42 min.).

Lietuvos rinktinę jau nuskriaudęs Liuksemburgas 1:2 krito prieš Ukrainą.

Liuksemburgą į priekį 34-ąją minutę išvedė Davidas Turpelis, o rezultatą 40-ąją minutę išlygino Viktoras Tsigankovas.

Pergalingą įvartį varžovams pelnė į savo vartus 90-ąją minutę įsimušęs Gersonas Rodriguesas.

H grupė

Šioje grupėje buvo sužaisti trys mačai. Anksčiausiame Turkija 4:0 nepaliko vilčių Moldovai.

Įvarčius pelnė Hasanas Ali Kaldirimas (24 min.), Cenkas Tosunas (26 ir 53 min.) ir Kaanas Ayhanas (70 min.).

Prancūzai net 4:0 sutriuškino Islandijos ekipą.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Samuelis Umtiti (12 min.), Olivier Giroud (68 min.), Kylianas Mbappe (78 min.) ir Antoine'as Griezmannas (84 min.).

Andora namuose 0:3 neatsilaikė prieš Albaniją.