Mėlynųjų šventė Londone – Italija per baudinius žengė į „Euro 2020“ finalą

Italijos rinktinė ketvirtą kartą žais Europos futbolo čempionato finale. Roberto Mancini auklėtiniai pusfinalyje Londono „Wembley“ stadione per baudinių seriją įveikė Ispaniją ir sekmadienį sieks susigrąžinti žemyno čempionų karūną, kurią vienintelį kartą iškovojo dar 1968 metais.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 1:1, o baudinių seriją italai laimėjo 4:2.

Abu įvarčiai pagrindinio laiko metu krito antrajame kėlinyje.

60-ąją minutę italus į priekį išvedė Federico Chiesa. Turino „Juventus“ saugas atsidūrė greitos italų atakos smaigalyje ir meistrišku smūgiu sustingdė ispanų vartininką Unai Simoną, patupdydamas kamuolį viršutiniame vartų kampe.

„Scanpix“ nuotr./Federico Chiesa

Tačiau po keitimo pasirodęs Alvaro Morata 80-ąją minutę išlygino rezultatą pelnydamas jau šeštąjį įvartį Europos čempionatuose ir pagal šį rodiklį tapdamas Ispanijos rinktinės rekordininku.

„Scanpix“ nuotr./Alvaro Morata

Per likusį laiką antrajame kėlinyje ir pratęsimo pusvalandį komandos įvarčių nepasiekė ir rungtynės persikėlė į baudinių seriją.

Joje abiejų komandų žaidėjai klydo jau pirmaisiais mėginimais – ispanas Unai Simonas atlaikė Manuelio Locatelli smūgį, o Dani Olmo šovė virš vartų.

Po to net penki futbolininkai iš eilės smūgiavo tiksliai, kol italams pirmaujant 3:2 sudrebėjo A.Moratos kojos – ispano smūgiuotą kamuolį sulaukė Gianluigi Donnarumma.

Galiausiai, lemiamą kirtį Ispanijos rinktinei sudavė užtikrintai baudinį realizavęs ir pergalę Italijai išplėšęs Jorginho.

„Scanpix“ nuotr./„Euro 2020“ pusfinalis: Italija – Ispanija

Italijos rinktinė finale žais po devynerių metų pertraukos. Pastarąjį kartą 2012-aisiais italai kovoje dėl trofėjaus nusileido būtent Ispanijai.

1968 metais Italija finale 2:0 įveikė Jugoslaviją, o 2000-aisiais per pratęsimą 1:2 nusileido prancūzams.

Finale sekmadienį italų lauks Anglija arba Danija – šių komandų pusfinalio akistata bus žaidžiama trečiadienį 22 val.

Italija – Ispanija 1:1 (4:2)
60' Federico Chiesa [1:0]
80' Alvaro Morata [1:1]

Jorginho [4:2]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

120 min. Įvarčių komandos taip ir nepasiekė – laukia baudinių serija.

110 min. D.Berardi įmušė į vartus, bet įvartis nėra įskaitomas dėl nuošalės.

102 min. Dar vienas ispanų sukeltas gaisras prie Italijos vartų – R.Mancini komanda per vargus atsilaikė.

98 min. Labai pavojinga ispanų standartinė situacija – iš pradžių smūgiavo D.Olmo, po to šansus turėjo ir A.Morata bei Gerardas Moreno.

91 min. Pradedame pratęsimą!

90+3 min. Keliaujame į pratęsimą. Ispanams tai jau trečias toks kartas iš eilės, italai pratęsimą žaidė aštuntfinalyje prieš austrus.

80 min. ĮVARTIS! Po keitimo pasirodęs Alvaro Morata išneria iš italų gynybos linijos ir užbaigia ataką po puikaus D.Olmo perdavimo. Likus 10 minučių intriga vėl gyva – 1:1!

80 min. U.Simonas gaudo D.Berardi smūgiuotą kamuolį.

68 min. Nuostabiai žaidė F.Chiesa, atlikęs perdavimą Domenico Berardi, bet šio smūgį sugėrė U.Simonas.

65 min. M.Oyarzabalis iš įsiūčio spardo virpstą – ispanas turėjo nuostabią progą lyginti rezultatą, bet nepataikė į kamuolį galva.

60 min. ĮVARTIS! Greitas italų išpuolis, kurio smaigalyje atsidūręs F.Chiesa meistrišku smūgiu nepalieka šansų U.Simonui ir išveda į priekį Italiją – 1:0!

53 min. Futbolas tampa vis atviresnis – dabar jau F.Chiesos smūgiuotą kamuolį gaudo U.Simonas.

52 min. S.Busquetsas griebiasi už galvos – ispanų kapitonas nuostabiu šūviu vos nepelnė pirmojo savo komandos įvarčio.

50 min. G.Di Lorenzo paskutinę akimirką gelbsti italus nuo F.Torreso bandymo pasižymėti.

46 min. Antrojo kėlinio startas! Kas pelnys pirmąjį įvartį?

45 min. Tuo pirmasis kėlinys ir baigėsi.

45 min. Koks klastingas Emersono šūvis – po italo mėginimo kamuolys trenkėsi į skersinį.

39 min. M.Oyarzabalis turėjo neblogą šansą, bet jo kaire koja smūgiuotas kamuolys skriejo aukštai virš vartų.

25 min. Pavojingas D.Olmo smūgis, bet G.Donnarumma savo vietoje.

21 min. Koks gaisras prie Ispanijos vartų! U.Simonas paliko vartus ir italai turėjo kelias sekundes, bet nei N.Barella, nei F.Chiesa į vartus taip ir nepramušė.

15 min. F.Torreso šūvis iš už baudos aikštelės – kamuolys praskriejo greta vartų.

13 min. M.Oyarzabalis galėjo pagrasinti italų vartams, bet ispanas itin dėkingoje padėtyje prie vartų nesusistabdė kamuolio.

4 min. Pavojinga Italijos ataka, N.Barella smūgiavo į virpstą, o galiausiai kyla ir teisėjo asistento vėliavėlė fiksuojant nuošalę.

1 min. Pirmasis „Euro 2020“ pusfinalis prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Italija (4-3-3): Gianluigi Donnarumma, Emersonas, Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Giovani Di Lorenzo, Marco Verratti, Jorginho, Nicolo Barella, Lorenzo Insigne, Ciro Immobile, Federico Chiesa.

Strategas – Roberto Mancini

Ispanija (4-3-3): Unai Simonas, Jordi Alba, Aymericas Laporte, Ericas Garcia, Cesaras Azpiliqueta, Pedri, Sergio Busquetsas, Koke, Dani Olmo, Mikelis Oyarzabalis, Ferranas Torresas.