Paskutinė akcijos diena! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.

„Euro 2024“ atranka: Danija ir Albanija iškopė į Europos čempionatą, Lenkija nuvylė

Danijos ir Albanijos futbolininkai užsitikrino kelialapius į 2024 metų Europos čempionatą, o Italijos rinktinė sutvirtino savo viltis patekti į kitų metų turnyrą Vokietijoje.

Trylika iš 24 komandų jau yra aiškios 2024 metų Europos čempionate.

Dvi jų paaiškėjo penktadienį, kai sužaista svarbių rungtynių trijose atrankos grupėse.

C grupė

Jau anksčiau teisę žaisti „Euro 2024“ užsitikrinusi Anglija savo aikštėje 2:0 įveikė Maltą.

Grupės autsaiderių įvartis į savus vartus ir Hary Kane'o įvartis 75 minutę (65-asis atstovaujant rinktinei) padėjo Anglijai pasiekti pergalę blankiose rungtynėse.

Kitose šios grupės rungtynėse Italija 5:2 įveikė Šiaurės Makedoniją ir susilygino taškais su Ukraina prieš paskutines lemiamas rungtynes grupėje.

Standings provided by Sofascore

Federico Chiesa pelnė du įvarčius, Matteo Darmianas, Giacomo Raspadori ir Stephenas El Shaarawy įmušė po vieną atakuojančio stiliaus mače Romoje.

2020 metais Europos čempionato auksą laimėjusiems italams reikia taško mače su Ukraina pirmadienį lemiame mūšyje dėl antrosios vietos Leverkūzene (Vokietija).

E grupė

Albanija sužaidė 1:1 su Moldova ir tokio rezultato Kišiniove užteko, kad albanai antrą kartą per savo šalies istoriją patektų į Europos čempionatą.

Sokolo Cikalleshi įvartis iš 11 m baudinio buvo lemtingas, o kovinga Moldova išlygino rezultatą 87 minutę ir liko kovoje dėl patekimo į Europos čempionatą.

Tai buvo šeštasis Albanijos nepralaimėtas mačas E grupėje.

Tuo tarpu Lenkijos viltys dužo po namuose 1:1 sužaistų rungtynių su Čekija.

Lenkai galėjo išsaugoti galimybes tik jei būtų įveikę čekus, bet jų kelionė baigėsi.

Dėl antrosios vietos ir antrojo bilieto lemiamos rungtynės įvyks pirmadienį, kai Čekija namie priims Moldovą.

H grupė

Danija surengė dominuojantį pasirodymą Kopenhagoje ir 2:1 įveikė Slovėniją.

Joakimas Moehle įvarčiu 26 minutę išvedė šeimininkus į priekį, o vienintelį slovėnų smūgį į vartų plotą atlikęs Erikas Janža baudos spyriu išlygino rezultatą.

Thomas Delanay tapo rungtynių didvyriu, pelnęs pergalingą įvartį 54 minutę.

Danai iškovojo aštuntą pergalę namuose per Europos čempionato atrankos varžybas, o šįkart ji reiškė ir dešimtą patekimą į žemyno pirmenybes.

Kitose H grupės rungtynėse Kazachstanas 3:1 namuose įveikė San Mariną, o Suomija savo aikštėje 4:0 sutriuškino Šiaurės Airiją.

Šioje grupėje lemiamas mačas dėl antrojo kelialapio įvyks sekmadienį, kai Slovėnija namuose susutiks su Kazachstanu. Slovėnijai užtektų ir lygiųjų.