Europos futbolas: įspūdingas I.Casillasas, „Ajax“ bomba ir lordo Bendtnerio sugrįžimas

Šį savaitgalį Europos futbolo stadionuose vyko ne vienos įspūdingos rungtynės ir neskaitant didžiųjų nacionalinių čempionatų. Itin svarbios rungtynės kovose dėl čempionų titulo sužaistos Nyderlanduose ir Portugalijoje, čempionatai startavo Skandinavijos šalyse.
Ikeras Casillasas
Ikeras Casillasas / „Scanpix“/AP nuotr.

Portugalijos futbolo čempionate šeštadienį sužaistas „O Classico“ tarp Lisabonos „Benfica“ ir „Porto“ klubų, pasibaigęs lygiosiomis 1:1.

7-ąją min. Jonas įmušė 11 metrų baudinį, o „Porto“ rezultatą išlygino sužaidus 50 min., kai pasižymėjo M.Pereira, tačiau įspūdingiausią mačo epizodą užfiksavo pastarosios ekipos vartininkas I.Casillas.

Ispanas 72-ąją minutę atmušė K.Mitroglou smūgį iš arti – tai jau vadinama vienu geriausių atmušimų legendinio veterano karjeroje.

Tiesa, šis I.Casillaso epizodas reiškia, kad nė viena komanda rimčiau nepriartėjo prie Portugalijos čempionės titulo. Likus 7 rungtynėms iki sezono pabaigos „Benfica“ vienu tašku pirmauja prieš „Porto“, o „Sporting“ gali būti beveik garantuoti, kad liks treti.

1. „Benfica“ 27 20 5 2 57:14 65
2. „Porto“ 27 19 7 1 59:13 64
3. „Sporting“ 27 17 6 4 51:27 57
4. „Braga“ 27 13 8 6 41:25 47
5. „Guimaraes“ 27 13 8 6 40:30 47

Ne mažiau svarbus mačas sužaistas Nyderlandų čempionate – Roterdamo „Feyenoord“ ir Amsterdamo „Ajax“ susitikimas vadinamas „De Klassieker“.

„Feyenoord“ ekipa pastarąjį čempionatą laimėjo neatmenamais 1999 metais ir šį sezoną kol kas ryžtingai žygiavo iki titulo, tačiau sekmadienį suklupo Amsterdame, kur šeimininkai laimėjo rungtynes 2:1.

Tik prasidėjus rungtynėms buvo skirtas baudos smūgis į Roterdamo ekipos vartus ir „Ajax“ žaidėjas Lasse Schone įmušė tiesiog tobulą įvartį.

„Ajax“ žaidėjas D.Neresas 36-ąją minutę rezultatą padvigubino, o Roterdamo ekipa sušvelnino skirtumą tik jau per pridėtą laiką.

Po šios pergalės Amsterdamo ekipa nuo „Feyenoord“ atsilieka tik trimis taškais, o čempionate liko sužaisti dar šešis susitikimus.

1. „Feyenoord“ 28 22 3 3 69:19 69
2. „Ajax“ 28 20 6 2 58:18 66
3. PSV 28 19 7 2 54:18 64
4. „Utrecht“ 28 13 8 7 43:33 47

Čempionatas prasidėjo Norvegijoje, kur jau pirmose rungtynėse Nicklasas Bendtneris parodė „Rosenborg“ ekipai, kad ji nesuklydo įsigydama jį, o ne Luką Spalvį.

Skandalingasis danas 57-ąją mačo minutę pelnė pirmąjį komandos įvartį, o Trondheimo klubas namuose 3:0 sumušė „Odd“ futbolininkus.

„Rosenborg“ ekipa laimėjo pastaruosius du Norvegijos lygos čempionų titulus ir pastarąsias dvi šalies taures.