Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.

Europos lyga: Vilniaus „Žalgiris“ ištraukė pergalę Fareruose

Po sudėtingos kelionės ir dėl to iš antradienio į trečiadienį perkeltų rungtynių, naujo trenerio vadovaujami Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pergale Farerų salyne pradėjo UEFA Europos lygos turnyrą. Lietuvos vicečempionai 2:1 (1:0) įveikė „KI Klaksvik“ klubą, abu įvarčius pelnę smūgiais po kampinių galva.
Mamadou Mbodjis
Mamadou Mbodjis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Žalgiris“ turėtų būti dėkingas už darbinę pergalę legionieriams iš Senegalo ir Rumunijos.

Vidurio gynėjas Mamadou Mbodjis iššoko labai aukštai 90-ąją minutę ir gražiu smūgiu galva išplėšė pergalę „Žalgiriui“ Torshaune.

Europos lygos rungtynėse Vilniaus komanda pirmavo po panašios atakos – 40-ąją minutę keliant kampinį Liviu Antalis atsidūrė prie pirmojo virpsto ir meistriškai nukreipė kamuolį į vartus. Nors 29 metų rumuno pasiųstą kamuolį lietė šeimininkų vartininkas, savo vartų jis neišgelbėjo.

Vilniaus komanda daugiau laiko kontroliavo kamuolį saulės apšviestame Farerų stadione, bet pavojingų progų įvarčiams nesukūrė daug.

Žalgiriečiai buvo patekę į nemalonią padėtį, kai 60-ąją minutę baudos aikštelėje suklydo Donovanas Slinjgardas. Gynėjas iš Nyderlandų ranka atmušė aukšta trajektorija atskriejusį kamuolį, o į svečių vartus skirtą 11 metrų baudinį realizavo Joannes Bjartalidas.

Mačas Torshaune turėjo vykti antradienį, bet dėl Farerų salyną apgaubusio tiršto rūko šešiolika Vilniaus klubo trenerių ir žaidėjų įstrigo Kopenhagos oro uoste ir UEFA leido rungtynes perkelti į trečiadienį.

Tai tik trečiosios rungtynės prie „Žalgirio“ vairo Valdui Urbonui, kuris trenerio poste pakeitė nuo sezono pradžios komandai vadovavusį Aurelijų Skarbalių.

Pusiau profesionali Klaksviko komanda pateko į Europos lygos atrankos turnyrą praėjusią savaitę, kai po lygiųjų Maltoje 1:1, įveikė „Birkirkaka“ ekipą Fareruose 2:1.

„Žalgiris“ turnyre pradėjo šiandien, o atsakomąsias rungtynes Vilniuje žais liepos 19 dieną.

Svarbiausi pirmųjų rungtynių Torshaune įvykius nuo 19 val. fiksavo 15min portalas.

Antrasis kėlinys

90 min. Įvartis! M.Mbodjis po kampinio smūgiu galva vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį: 2:1.

87 min. Vilniečiai bandė aktyviau atakuoti, bet ne pirmą kartą atsidūrė nuošalėje.

77 min. Farerų komandos žaidėjo Møller-Iverseno tolimas smūgis, kamuolys praskriejo greta „Žalgirio“ vartų virpsto.

73 min. Keitimas: blankiai šiame mače atrodęs L.Ogana paliko aikštę, jo vietą atakos smaigalyje užėmė Tomašas Malecas.

64 min. J.Manzorro pakeitė Serge'as Nyuiadzis. Gal jis pagyvins Vilniaus komandos atakas, nes antrajame kėlinyje vis drąsiau jaučiasi „KI Klaksvik“, pavieniais šūksniais ir plojimais palaikomas vietos žiūrovų.

60 min. Įvartis. Farerų komanda išlygino rezultatą (1:1) po 11 metrų baudinio. Jis buvo skirtas, kai D.Slijngardas netyčia sužaidė ranka baudos aikštelėje nepavojingoje situacijoje, kamuoliui atskriejus aukšta trajektorija. Baudinį realizavo Joannesas Bjartalidas, pasirodęs aikštėje po keitimo. Nors vartininkas Dž.Bartkus atspėjo smūgio kryptį, išgelbėti komandos nepavyko – 1:1.

55 min. Dar viena proga, bet J.Manzorro iš arti smūgiavo pro šalį.

46 min. Vilniečiai antrą kėlinį pradėjo itin pavojingu išpuoliu – po L.Antalio smagaus smūgio šeimininkų vartus išgelbėjo virpstas.

Pirmasis kėlinys

Per pirmąją rungtynių dalį progomis įvarčiams nelijo, bet „Žalgiris“ dažniau kontroliavo kamuolį ir pelnytai pirmauja 1:0.

45 min. Šeimininkų ataka irgi pavojinga, bet smūgis galva iš arti nebuvo taiklus.

40 min. Įvartis! „Žalgiris“ išsiveržė į priekį, kai po kampinio Liviu Antalis pelnė pirmąjį rungtynių įvartį – 1:0. Rumunas prišoko prie pirmojo virpsto ir meistriškai nukreipė kamuolį į vartus – nors vartininkas kamuolį lietė, pagauti jo nepavyko.

30 min. Vilniečiai taktiškai įžaidė baudinį, bet po M.Mbodjio tolimo šūvio iš baudos aikštelės prieigų kamuolį pagavo šeimininkų vartininkas.

18 min. S.Blagojevičius dar kartą tolimu smūgiu patikrino šeimininkų vartininko K.Joenseno budrumą, bet kamuolys skriejo pro šalį.

15 min. po susidūrimo su Rolandu Baravyku ant vejos liko gulėti Jakupas Andreasenas. Po medikų pagalbos futbolininkas grįžo į aikštę.

8 min. Po kampinio Slavko Blagojevičius galingai smūgiuoja iš baudos aikštelės prieigų, bet kamuolys skrieja virš vartų. Nors žalgiriečiai ilgiau kontroliuoja kamuolį, tačiau perkelti žaidimą arčiau varžovų baudos aikštelės nepavyksta.

„Žalgirio“ starto sudėtis: Džiugas Bartkus, Rolandas Baravykas, Mamadou Mbodjis, Marko Tomičius, Donovanas Sljingardas, Slavko Blogojevičius, Saulius Mikoliūnas, Venelinas Filipovas, Liviu Antalis, Jeremy Manzorro, Louisas Ogana.