Futbolas namo negrįš – čempionai tęsia titulo gynybą po H.Kane'o pramušto baudinio

Įspūdingas pasaulio čempionato ketvirtfinalis išaiškino paskutinį pusfinalio dalyvį. Juo tapo titulą ginanti Prancūzija, 2:1 įveikusi Anglijos futbolininkus.

Į priekį prancūzus jau 17-ą minutę nuostabiu smūgiu išvedė Aurelienas Tchouameni, bet anglai gerai sureagavo į praleistą įvartį ir gavo šansą išlyginti rezultatą 54-ą minutę, kai į prancūzų vartus paskirtas baudinys.

Jį užtikrintai realizavo Harry Kane'as, pelnęs 53-ą įvartį Anglijos rinktinėje ir pagal šį rodiklį pasivijo rekordininką Wayne'ą Rooney.

Prancūzija pranašumą vėl susigrąžino 78-ą minutę, kuomet nuostabiai galva sužaidė Olivier Giroud.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olivier Giroud

Bet jau po keturių minučių arbitras po VAR peržiūros vėl rodė į 11 m žymą – jis įžvelgė Theo Hernandezo pražangą prieš Masoną Mountą.

Mušti baudinio vėl stojo H.Kane'as, bet šį kartą jo kojos sudrebėjo – Londono „Tottenham Hotspur“ puolėjas šovė gerokai virš skersinio ir Prancūzija triumfavo išsaugojusi persvarą.

Per likusį laiką Anglijai pasižymėti nepavyko ir šios kelionė Katare baigėsi – į pusfinalį keliauja pasaulio čempionė Prancūzija, siekianti tapti pirmąja komanda nuo 1962-ųjų Brazilijos, apgynusia planetos čempionų titulą.

Įdomu, kad tai buvo pirmas Anglijos ir Prancūzijos mačas Europos arba pasaulio čempionatų atkrintamosiose.

Pusfinalyje Prancūzija žais prieš Maroką, kuris sensacingai ketvirtfinalyje 1:0 palaužė Portugaliją, prieš tai iš turnyro eliminavęs ir Ispaniją.

Anglija – Prancūzija 1:2
17' Aurelienas Tchouameni [0:1]
54' Harry Kane'as [1:1]
78' Olivier Giroud [1:2]

90+9 min. Marcusas Rashfordas paskutinę akimirką turėjo šansą baudos smūgiu lyginti rezultatą, bet įvarčio nepelnė ir Prancūzija švenčia pergalę!

84 min. Nėra! H.Kane'as muša virš vartų ir Prancūzija triumfuoja!

82 min. Baudinys! Theo Hernandezas griauna Masoną Mountą ir Anglija gauna šansą lyginti rezultatą!

78 min. ĮVARTIS! Antoine'o Griezmanno perdavimas ir O.Giroud smūgis galva – Prancūzija vėl pirmauja, 2:1! O.Giroud aplenkė Thierry Henry pagal pelnytus įvarčius rinktinėje, kurių jis turi 53.

77 min. J.Pickfordas įspūdingai atrėmė O.Giroud smūgį!

70 min. Nuostabi proga H.Maguire'ui – kamuolys po jo smūgio net prilietė virpstą.

56 min. Iš karto po praleisto įvarčio Prancūzija puola anglų vartus ir dusyk vos nepasiekia įvarčio.

54 min. ĮVARTIS! Harry Kane'as nepalieka šansų savo komandos draugui „Tottenham“ klube H.Llorisui ir Anglija išlygina rezultatą! 1:1! Tai ir simbolinis įvartis H.Kane'ui – dabar jis turi 53 įvarčius rinktinėje ir susilygino su iki tol vienvaldžiu rekordininku buvusiu Wayne'u Rooney.

52 min. Baudinys! A.Tchouameni nugriauna Bukayo Saka baudos aikštelėje ir anglai gauna šansą lyginti rezultatą.

48 min. Labai aktyvi anglų pradžia – Jude'as Bellinghamas šovė iš toliau, o netrukus gaisras kilo ir arčiau vartų.

46 min. Prasideda antras kėlinys.

45+4 min. Pirmas kėlinys baigiasi minimalia prancūzų persvara.

39 min. Kylianas Mbappe gavo neblogą šansą, bet smūgis kaire koja nenusisekė prancūzui.

29 min. Vau, koks H.Kane'o šūvis ir koks H.Lloriso atremtas smūgis!

22 min. Visiškas gaisras prie Prancūzijos vartų – smūgiavo iš kelių metrų, o vėliau dar ir perdavimas skrido į baudos aikštelę, bet pasaulio čempionai susitvarkė.

21 min. Pagaliau išbandomas ir Prancūzijos vartininkas. Hugo Llorisui teko atlaikyti Luke'o Shaw baudos smūgį, bet prancūzų kapitonas savo vietoje ir kamuolį gaudo.

17 min. ĮVARTIS! Aurelienas Tchouameni šauna iš toli ir nepalieka šansų anglų vartininkui – Prancūzija anksti įgyja pranašumą! 1:0!

11 min. Pirma pavojinga situacija – prie anglų vartų. Olivier Giroud atliko smūgį galva, bet kamuolys – Jordano Pickfordo rankose.

1 min. Mačas prasidėjo!