FIFA pasaulio klubų taurė atiteko „Bayern“ futbolininkams

Šeštadienio vakarą Maroke buvo sužaistas FIFA pasaulio klubų taurės finalas, kuriame čempionais tapo Miuncheno „Bayern“ futbolininkai.
„Bayern“ iškovojo FIFA trofėjų
„Bayern“ iškovojo FIFA trofėjų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Turnyro finale susitiko Josepos Guardiolos auklėtiniai prieš „Raja Casablanca“ vienuolikę. Užtikrintą pergalę rezultatu 2:0 šventė Vokietijos čempionai.

Visi du įvarčiai krito dar pirmajame kėlinyje. 7-ąją rungtynių minutę po Jerome Boatengo perdavimo pasižymėjo centro gynėjas Dante.

Galutinį tašką dar po 15 minučių padėjo bavarų naujokas Thiago Alcantara, o ispanui rezultatyvų perdavimą atliko jaunasis Davidas Alaba.

Tai jau ketvirtasis per metus laimėtas „Bayern“ klubo titulas – pavasarį jis iškovojo UEFA Čempionų lygos taurę bei laimėjo Vokietijos čempionatą ir šalies taurės turnyrą.

„Bayern“ treneriui Pepui Guardiolai tai jau trečiasis laimėtas pasaulio klubų futbolo čempionatas – 2009 ir 2011 metais jis triumfavo su „Barcelona“ (Ispanija).

Beje Bavarijos klubas du kartus – 1976 ir 2001 metais – laimėjo Tarpkontinentinę taurę, dėl kurios tuo metu varžėsi pajėgiausios Europos ir Pietų Amerikos komandos.

Kasablankos „Raja“ vienuolikė tapo tik antrąja Afrikos komanda, kuri pateko į šio turnyro finalą. Prieš trejus metus tai padaryti pavyko „TP Mazembe“ (Kongo Demokratinė Respublika) ekipai, kuri 2010-ųjų finale Jungtiniuose Arabų Emyratuose 0:3 pralaimėjo Milano „Inter“ (Italija) futbolininkams.

Kituose nuo 2000-ųjų vykstančiuose FIFA pasaulio klubų futbolo čempionatų finaluose žaidė pajėgiausios Pietų Amerikos ir Europos komandos. Europos klubai taurę iškovojo jau šešis kartus, o Pietų Amerikos vienuolikės – keturis.

Šeštadienį vykusiame mače dėl trečiosios vietos „Copa Libertadores“ prizo savininkas Belo Orizontės „Atletico Mineiro“ (Brazilija) klubas 3:2 (2:2) įveikė pajėgiausią Azijos žemyne Guangdžou „Evergrande FC“ (Kinija) ekipą.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Diego Tardelli (2 min.), Ronaldinho (45+1 min.) ir Luanas (90+1 min.), o pralaimėjusiųjų gretose įvarčiais pasižymėjo Muriqui (9 min.) ir Conca (15 min. iš 11 m baudinio).

Dar trečiadienį mače dėl penktosios vietos, kuriame „Monterrey“ (Meksika) vienuolikė net 5:1 (4:1) sutriuškino Kairo „Al Ahly SC“ (Egiptas) futbolininkus.

Naudingiausiu 2013 metų turnyro žaidėju pripažintas prancūzas Franckas Ribery, sidabro kamuolys įtektas vokiečiui Philippui Lahmui (abu „Bayern“), o bronzos – marokiečiui Mouchinei Iajourui („Raja“).

Garbingo žaidimo prizo (FIFA Fair Play Award) savininke tapo Miuncheno „Bayern“ komanda.

Praėjusiais metais FIFA klubų pirmenybėse triumfavo San Paulo „Corinthians“ (Brazilija) futbolininkai, finale 1:0 privertę pasiduoti Londono „Chelsea“ (Anglija) komandą.

„Bayern“ šį titulą iškovojo pirmą kartą klubo istorijoje. Verta paminėti, kad praėjusį sezoną FIFA pasaulio klubų taurėje triumfavo „Corinthians“ komanda, kuri finale nugalėjo Londono „Chelsea“.

Rezultatai:

„Bayern“ 2 – 0 „Raja Casablanca“
7' [1 – 0] Dante
22' [2 – 0] T.Alcantara

„Guangzhou“ 2 – 3 „Atletico Mineiro“
2' [0 – 1] D.Tardelli
9' [1 – 1] Muriqui
15' [2 – 1] D.Conca (11m. baudinys)
45' [2 – 2] Ronaldinho
90' [2 – 3] Luan

87' Ronaldinho („Atletico Mineiro“) pašalintas iš aikštės

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?