Prancūzas J.Valcke buvo atleistas iš pareigų 2016 metais ir nušalintas nuo futbolo 10 metų, o jo skundas buvo atmestas Sporto Arbitražo teismo.
Įtariama, kad J.Valcke veikė savo sūnaus verslo naudai, padėjęs jam uždirbti 709 tūkst. dolerių vertės kontraktą organizuojant pasaulio pirmenybes.
Sporto Arbitražas pabrėžė, kad J.Valcke pažeidė FIFA taisykles bent keturis kartus, be būtinybės skraidęs privačiais lėktuvais kartu su daugiau nei vienu svečiu, nors nemokėjo papildomos kainos.
Tarp skrydžių buvo pramoginė kelionė Indijoje į Tadžmahalą, susitikimas su Kataro atstovu Dohoje, skraidinimas savo šeimos ir vaikų auklės į pasaulio čempionato burtų ceremoniją 2015 metais Sankt Peterburge (Rusija).
57 metų J.Valcke teismui sakė, kad į Rusiją jis keliavo, gavęs tuometinio FIFA prezidento Seppo Blatterio patarimą „nekeliauti komerciniais skrydžiais, kad išvengtų arešto.“ Tuo metu JAV ir Šveicarijos pareigūnai jau buvo pradėję tyrimą dėl korupcijos, siejamos su FIFA atstovais.
Vien G.Valcke ir jo šeimos kelionė privačiu lėktuvu į Sankt Peterburgą kainavo FIFA 71,7 tūkst. dolerių daugiau nei skrydis įprastu reisu. Papildomų išlaidų reikėjo ir jo sūnui, Sebastienui Valcke, kuris privačiu lėktuvu skrido iš Brazilijos į Šveicariją.
„Ponas Valcke prašė FIFA, kad jo sūnaus skrydis būtų pakeistas iš ekonominio į verslo“, – rašoma Sporto Arbitražo išvadose.
G.Valcke taip pat prisidėjo prie savo sūnaus verslo karjeros, padėjęs užsukti prekybą futbolo sirgalių zonoje Kopakabanos paplūdimyje Rio de Žaneire per 2014 metų pasaulio pirmenybes.
Nustatyta, kad 2013 metais G.Valcke, jo sūnus ir tuometinis FIFA rinkodaros direktorius Thierry Weilas keliavo į Mančesterį (Anglija), kad su komercine kompanija suderintų virtualios realybės prietaisų prekybos leidimus.
„Per tas derybas G.Valcke panaudojo savo poziciją FIFA struktūroje, kad padėtų sūnui susitarti su FIFA verslo partneriais“, – pranešė teismas.
G.Valcke dalinosi konfidencialiais FIFA elektroniniais laiškais, kuriais padėjo savo sūnui pasirengti verslo konkursui.
Atmesdamas J.Valcke skundą, teismas pabrėžė, kad nelegali juodoji prekyba bilietais pasaulio čempionate Brazilijoje buvo verta 10-ies metų diskvalifikacijos savaime.
Teismas patvirtino 100 tūkst. Švaicarijos frankų (88,6 tūkst. eurų) baudą, kurią yra nustačiusi FIFA.