Naujas turnyras pakeistų Konfederacijų taurės turnyrą, kuriame kas ketverius metus žaisdavo nacionalinės rinktinės – stipriausios savo žemynų komandos dalyvaudavo tarsi repeticijoje likus metams iki pasaulio futbolo čempionato.
Stipriausi klubai irgi varžydavosi tokiame turnyre, bet jis nebuvo itin populiarus, įprastai rengiamas gruodį, kai susirungdavo septyni įvairių žemynų klubai.
Pagal naują modelį, turnyras prasiplėstų iki 24 komandų. Aštuoni klubai būtų iš Europos, šeši iš Pietų Amerikos, po tris iš Afrikos, Azijos, Šiaurės ir Centrinės Amerikos, vienas iš Okeanijos.
Anot naujienų agentūros AP, naujo turnyro modelis svarstymui bus pateiktas šį penktadienį per FIFA kongresą Majamyje.
Vienintelė asociacija, kuri nepritaria šiai idėjai, yra Tarptautinė Europos futbolo federacija (UEFA). Jai naujas turnyras sujauktų jau suplanuotą tvarkaraštį. Be to, UEFA norėtų apsaugoti savo Čempionų lygą, kuri rizikuotų atsidurti šešėlyje, jei naujo globalaus klubų pasaulio čempionato prestižas staiga išaugtų.
Europos futbolo didieji klubai, susibūrę į ECA asociaciją, kol kas palaikė UEFA, tačiau galimybės užsidirbti papildomai gali pakeisti jų požiūrį.
Pagal pirminę idėją, FIFA į naują turnyrą planavo kviesti 12 Europos klubų, bet UEFA įkalbėjo, kad skaičius būtų sumažintas iki 8.
Taigi, 2021 metais turnyre turėtų žaisti 24 klubai, pradiniame etape padalyti po tris į aštuonias grupes. Jų nugalėtojai patektų į ketvirtfinalį. Taip kiekviena komanda sužaistų nuo 2 iki 5 mačų per 18-os dienų turnyrą.
FIFA prezidentas Gianni Infantino norėtų, kad naujojo pasaulio futbolo klubų čempionato steigėja būtų FIFA, kuri valdytų 51 proc. finansų, o kitą dalį atneštų investuotojai.
UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas nerimauja, kad naujas turnyras „yra kelias į Superlygą“, o tai nėra gerai, nes kyla grėsmė elitiniams klubams atsiskirti nuo nacionalinių pirmenybių.