Prieš pasaulio čempionatą Rusijos moterys sulaukė netikėto raginimo.
Dūmos narė Tamara Pletneva įspėjo Rusijos moteris dėl sekso su užsieniečiais. Politikė išreiškė nerimą, kad gali pasikartoti tokia pati situacija, kaip po 1980 metų olimpinių žaidynių Maskvoje, kai buvusioje SSRS pasirodė „olimpiados vaikai“, gimę po santykių su žaidynių svečiais.
„Tie vaikai nukentėjo, taip įvyko dar prie sovietų valdžios. Mes turime gimdyti savus vaikus. Aš nesu nacionalistė, bet vis tiek“, – radijo stočiai „Kalba Maskva“ čempionato išvakarėse birželio 13 dieną kalbėjo T.Pletneva.
Tačiau politikės įspėjimus ignoravo ne tik rusaitės, bet ir atvykę svetimšaliai.
Pirmoji savaitė parodė, kad užsienio sirgaliai Rusijoje sutinkami itin šiltai. Kai kuriais atvejais – net karštai.
Bendrauti su užsieniečiais norima ne tik gatvėse, bet pažinčių skiltyse, sukurtose tam, kad atvykę svečiai galėtų rasti sau antrąją pusę.
Populiariosios „Tinder“ programėlės atstovai Rusijos portalui gazeta.ru sakė, kad per pirmąją savaitę „patiktukų“, vadinamųjų „like“, paspaudimų kiekis išaugo 42 proc., o virtualių porų susikūrė daugiau nei 66 proc. daugiau. Be to, ryškus antplūdis lankytojų iš JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos. Po jų seka Ispanija, Prancūzija ir Brazilija.
Sakoma, kad futbolo turnyrai nuolat sukelia didelį ažiotažą tarp naujų santykių ieškotojų.
Psichologės ir moterų paskaitų autorės Viktorijos Jekatarinos Frank nuomone, Rusijos merginos iš tiesų domisi bendravimu su užsieniečiais, nors jie jau nėra vietinėms „egzotika“.
Ji atkreipė dėmesį, kad rusės labiau rūpinasi saugių santykių klausimais. „Žmonės daugiau domisi, skaito ir klausosi, lanko paskaitas apie seksą, o švietimas visada veda didesnės atsakomybės link, – sakė V.J.Frank. – Vaikai, žinoma, gali atsirasti, bet tokios epidemijos nenusimato.“
Rusų ir rusių susidomėjimas užsieniečiais per pasaulio futbolo čempionatą nėra išskirtinis. 2014 metais per pirmenybes Brazilijoje kilo toks pats ažiotažas. Tuomet skaičiuota, kad „Tinder“ programėlės naudojimas išaugo 50 proc.
Šiandien „Tinder“ auditorija Brazilijoje rikiuojasi trečioje vietoje ir nusileidžia tik JAV ir Didžiajai Britanijai. Tie, kurie lankėsi 2014 metais Rio de Žanaire, o dabar atvyko į Rusiją, mano, kad rekordas bus pagerintas.
Skaičiuojama, kad pirmoji čempionato savaitė Rusijoje sukūrė daugiau virtualių ir tikrų porų nei Brazilijoje prieš ketverius metus.
Į čempionatą atvykę turistai savo profiliuose rašo apie pageidavimą susirasti naujų draugų, tačiau jiems atsakę veikiausiai greitai suvokia, kad kalbama ne apie ilgalaikę draugystę.
„Tinder“ programa veikia pagal įprastą scenarijų – vienas kitam patikę asmenys imasi tartis dėl susitikimo vietos.
Populiariausi yra turistiniai taškai, kur susitikę žmonės susipažįsta, o ilgai nelaukę vyrai imasi mandagiai domėtis apie merginos planus vakarui.
Patys užsieniečiai savo taktiką aiškina taip: „Reikia pernelyg nespausti, nes nesėkmės atveju vietoj meilės gali likti vienas nepažįstamo miesto viduryje.“
Ar kiekvienas pasimatymas baigiasi viešbučio apartamentuose? 30-metis kolumbietis Julianas, vykęs ir į 2014 m. čempionatą Brazilijoje, dėstė taip: „Visi puikiai supranta, kam žmonėms reikalingas „Tinder“. Niekas netrukdo praleisti laiką malonioje kompanijoje be artimų santykių, bet Maskvoje man parašė 56 merginos. Aš susitikau su penkiomis ir visos buvo tiktai „už“.
Juliano teigimu, kartais tokie nuotykiai pastumia į nejaukias situacijas. Laukiant traukinio iš Varšuvos į Maskvą, jam į telefoną atėjo pranešimas, kad jis patiko dviem merginoms. Kolumbietis susitarė dėl susitikimų su abiem skirtingomis dienomis, bet paskui viena jų atsiuntė savo nuotrauką su drauge. Pasirodo, kad abi atsiliepusios merginos sėdėjo toje pačioje vietoje ir paspaudė patiktukus prie Juliano profilio, nes nusprendė patikrinti jo ketinimų rimtumą.
Nors rimtumu tai nekvepėjo, galiausiai rusės suteikė kolumbiečiui vaikinui dar vieną šansą ir vis dėlto susitiko su juo, kaip ir buvo sutarta – po vieną skirtingomis dienomis.
Lotynų Amerikos vyrai jau atrado sėkmės formulę, kaip virtualiu profiliu privilioti kuo daugiau merginų.
„Būtinai turi būti veido nuotrauka, raumeningas sudėjimas, o papildomai suveikia, kad ir kaip būtų keista, ir tatuiruotės.
Brazilas Gabrielis pats paklausė gazeta.ru žurnalisto nuomonės, kiek Rusijos merginas galėtų dominti jo profilis. Jis nerimavo, kad per trumpą laiką nespės susitikti su daug moterų, nes viename mieste sirgaliai neužsibūna.
Dauguma jų keliauja po Rusiją paskui savo komandą, tad dažnai iš Sankt Peterburgo išvykstančiųjų profiliuose po nuotrauka atsiranda užrašas: „Rašyk drąsiai, Maskvoje būsiu iki rytojaus ir noriu susitikti tik su tavimi.“
Tokia agresyvi rinkodara, aišku, sklaido romantišką iliuziją. Tačiau ir toks veiksmų modelis veikia.
Kai kurie Rusijos moterų grožio gerbėjai net pamiršta pirminį savo vizito tikslą. Argentinos spalvų marškinėlius vilkėję aistruoliai Rusijos sostinėje futbolą žiūrėjo tik sirgalių zonoje, nes nesiveržė į stadioną, kur, jų žodžiais: „Kam grūstis tarp aršių Rusijos vyrų, kai čia yra tiek malonių Rusijos moterų.“
Tuo tarpu užsienio šalių portalai įspėja savo tautiečius dėl santykių su rusaitėmis. Skirtingai nuo Rusijos politikių, reikalaujančių išlaikyti tautinį kraują, kai kuriose šalyse labiau nerimaujama ne dėl intymių santykių.
Prieš pasaulio pirmenybių startą Egipte sirgaliai buvo įspėti saugoti savo pinigines.
Nes Rusijos merginos mėgsta ne tik žmones, bet ir jų pinigus.
Britai pasakojo, kad kai kuriuose savo profiliuose rusės meta iššūkį apgerti svetimšalius turistus, o šie sutinka eiti į tokias lenktynes. Ir tikrai galima išvysti sunkiai besiorientuojančių erdvėje sirgalių paryčiais.
Be to, britai skundėsi apgavystėmis Rusijos baruose ir restoranuose. Turistų portaluose užsimenama apie istorijas, kai po vakarienių su merginomis svečiams atnešta 1,5 tūkst. dolerių sąskaita. Atsipalaiduoti net ir pas svetingiausius šeimininkus yra pavojinga, nes kartais grožis reikalauja aukų.