Futbolo fiesta startavo: Rusija nušlavė Saudo Arabiją

Iškart po iškilmingos pasaulio čempionato atidarymo ceremonijos Maskvos Lužnikų stadione įvyko ir pirmosios rungtynės, kuriose šeimininkė Rusija net 5:0 sutriuškino Saudo Arabiją.
Rusija – Saudo Arabija
Rusija – Saudo Arabija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmenybių šeimininkai pranašumą įrodinėjo jau nuo pirmųjų mačo minučių, o vaisius pradėjo skinti 12-ąją minutę, kuomet Jurijus Gazinskis po puikaus Aleksandro Golovino perdavimo pasižymėjo galva.

Saudo Arabija labai daug klydo tiesiog lygioje vietoje, o tuo pasinaudojusi Rusija 43-ąją minutę skirtumą padvigubino. Denisas Čeryševas paguldė du varžovus ir nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Antrajame kėlinyje vaizdas kiek susilygino ir visiško Rusijos dominavimo nebebuvo, bet ir Saudo Arabija nežaidė taip, kad galėtų galvoti bent apie rezultato išlyginimą.

Anaiptol, Rusijos rinktinė pasižymėjo ir trečiąkart. Įvartį galva 71-ąją minutę pelnė po keitimo į aikštę žengęs Artiomas Dziuba. Jis vėl gavo puikų A.Golovino perdavimą.

Ketvirtas Rusijos rinktinės įvartis – tikras desertas. D.Čeryševas išorine kairės pėdos dalimi įsuko kamuolį į patį vartų kamputį.

Penktąjį įvartį pelnė prieš tai rezultatyvių perdavimų pridalinęs Aleksandras Golovinas, kuris meistriškai išpildė baudos smūgį.

A grupėje, be Rusijos ir Saudo Arabijos, dar žais Egiptas ir Urugvajus.

Rungtynes aprašė ir įvarčių pakartojimus pateikė 15min:

Rungtynių eiga. Rusija – Saudo Arabija 5:0

Antras kėlinys.

90+4 min. Dar vienas įvartis! A.Golovinas puikiai pasiuntė kamuolį į vartus baudos smūgiu – 5:0.

90+1 min. Koks įvartis! Denisas Čeryševas techniškai ir įspūdingai nukreipė kamuolį į patį vartų kamputį – 4:0.

71 min. Įvartis. Antras A.Golovino rezultatyvus perdavimas, o įvartį įmušė Artiomas Dziuba – 3:0.

68 min. Rusijos rinktinė turėjo progą, tačiau neužtikrintas Saudo Arabijos vartininko žaidimas įvarčio šįkart nekainavo.

63 min. Rusai antrojo kėlinio pradžioje jau nedominavo taip, kaip per pirmas 45 minutes. Saudo Arabija kiek mažiau klydo ir tai leido aplyginti žaidimą.

Pirmas kėlinys.

45 min. Baigėsi pirmas kėlinys, kuriame Rusijos nacionalinė komanda atrodė visa galva pajėgesnė už varžovus. Saudo Arabija labai daug klydo, jų veiksmuose trūko tiek šalto proto, tiek tikslumo, tiek disciplinos.

43 min. Įvartis! Puikiai į greitą ataką išbėgę rusai padvigubino skirtumą! Denisas Čeryševas, aikštėje pasirodęs po keitimo, po prasto perdavimo visgi paguldė du varžovus ir įkalė antrą komandos įvartį – 2:0.

36 min. A.Golovinas krito baudos aikštelėje, bet teisėjas iš karto parodė, kad 11 metrų baudinio neskirs.

23 min. Nemalonus vaizdas rusams. Lygioje vietoje traumą patyrė vienas komandos lyderių Alanas Dzagojevas.

12 min. Įvartis! Pasaulio čempionato įvarčių sąskaitą smūgiu galva atidarė puikaus Aleksandro Golovino perdavimo sulaukęs Jurijus Gazinskis – 1:0.

8 min. Pirma pavojinga Rusijos ataka. Nors smūgio nebuvo, bet išpuolis – vykęs.

Startinės komandų sudėtys:

Rusija: Igoris Akinfejevas, Mario Fernandesas, Ilja Kutepovas, Sergejus Ignaševičius, Jurijus Gazinskis, Alanas Dzagojevas, Fiodoras Smolovas, Romanas Zobninas, Aleksandras Golovinas, Jurijus Žirkovas, Aleksandras Samedovas.

Saudo Arabija: Abdullah Al-Mayoufas, Osama Hawsawi, Omaras Hawsawi, Mohammedas Alburaykas, Salmanas Al-Faraj, Yahya Al-Shehri, Mohammadas Al-Sahlawi, Yasseras Al-Shahrani, Abdullah Otayfas, Taiseeras Al-Jassimas, Salemas Al-Dawsari.