Kaip favoritai neatrodėme: Lietuvos rinktinė išnešė sveiką kailį San Marine

Lietuvos rinktinė pirmosiose rungtynėse šiais kalendoriniais metais padovanojo šventę San Marino rinktinei. Nors Valdo Ivanausko auklėtiniai šventė pergalę 2:1, San Marinas mušė įvartį, o net ir tokie epizodai yra itin reti žemiausią FIFA reitingą turinčiai komandai.
Fiodoras Černychas
Fiodoras Černychas / LFF nuotr.

San Marinas yra paskutinis, 220-as rinktinių rikiuotėje, bet net ir tokio pajėgumo komanda sugebėjo mesti iššūkį Lietuvai.

Vos 33 tūkst. gyventojų turinčio San Marino rinktinės futbolininkai dažnu atveju turi ir įprastus darbus. Jie mušė vos 27-ąjį įvartį per visą rinktinės, žaidusios 187-ąsias rungtynes penktadienio vakarą, istoriją.

Rungtynės prasidėjo pozityviai V.Ivanausko auklėtiniams. Augustinas Klimavičius, atstovaujantis Kauno rajono „Hegelmann“ ekipai, 13-ąją minutę po Egidijaus Vaitkūno perdavimo pelnė pirmąjį rungtynių įvartį. Tiesa, pakartojimas rodė, kad teisėjas galėjo suklysti neužfiksuodamas nuošalės.

Antras kamuolys į šeimininkų vartus krito 27-ąją minutę, kuomet po Tito Milašiaus perdavimo nuo kampinio gairelės įvartį mušė Linas Mėgelaitis.

Bet antrajame kėlinyje San Marinas ėmė žaisti aktyviau, o lietuviai - vis niūriau.

Tai davė vaisių nykštukinės valstybės atstovams, kurie susikūrė istorinį įvartį – 66-ąją minutę Filippo Fabbri puikiu smūgiu nepaliko vilčių vartininkui Edvinui Gertmonui. Tai suteikė milžinišką džiaugsmą San Marino futbolininkams, kurie iki šio įvarčio buvo praleidę 32 įvarčius be atsako.

San Marinas dar bandė iškovoti aštuntąsias lygiąsias šalies istorijoje, bet to padaryti nesugebėjo.

Kitas draugiškas rungtynes Lietuvos rinktinė žais antradienį išvykoje prieš Airiją.

Rungtynių eiga. San Marinas – Lietuva 1:2

90 min. Varžovai dar bandė kabintis, o Lietuvos rinktinė stengėsi įtvirtinti pergalę, bet tiek vieni, tiek kiti tikslo nepasiekė. Slogus vakaras baigėsi.

66 min. Tai buvo vos 27-asis San Marino įvartis rinktinės istorijoje per 187 rungtynes.

62 min. ĮVARTIS! San Marino nykštukai muša įvartį į Lietuvos vartus! Visa komanda, visa šalis švenčia, jiems tai itin retas įvykis! Filippo Fabbri gražiu smūgiu nuginklavo E.Gertmoną.

53 min. San Marino komanda atliko pirmąją pavojingesnę ataką, atliko pirmąjį smūgį, kurį atrėmė nuo antrojo kėlinio pradžios į aikštę žengęs vartininkas Edvinas Gertmonas.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

45 min. Pirmas kėlinys baigėsi. Kol kas viskas tvarkoje.

27 min. ĮVARTIS! Standartinė situacija virsta antruoju įvarčiu! T.Milašiaus puikus perdavimas nuo kampinio gairelės, o L.Mėgelaitis pelnė įvartį smūgiu galva – 2:0.

25 min. Arti dar vieno įvarčio buvo Lietuvos rinktinė, bet varžovų vartininkas gulėdamas atmušė F.Černycho smūgiuotą kamuolį.

14 min. Įvartis! Augustinas Klimavičius! Puikus buvo Egidijaus Vaitkūno perdavimas iš dešiniojo krašto, kurį tiksliu smūgiu uždarė rinktinės debiutantas – 1:0.

9 min. Pirmas šansas prie varžovų vartų. P.Golubickas atliko puikų smūgį, tačiau varžovų vartininkas sužaidė patikimai.

1 min. Susitikimas prasidėjo!

Prieš rungtynes. Paaiškėjus Lietuvos sudėčiai, jau aišku, kad šiandien įvyks trys debiutai: pirmą kartą rinktinei atstovaus Ignas Plūkas, Titas Milašius ir Augustinas Klimavičius.

Lietuvos starto sudėtis: Ignas Plūkas; Rolandas Baravykas, Egidijus Vaitkūnas, Benas Šatkus, Edgaras Utkus; Linas Mėgelaitis, Titas Milašius, Fiodoras Černychas, Paulius Golubickas, Justas Lasickas; Augustinas Klimavičius.