Istorinė serija – tęsiasi: Lietuvos rinktinė nukovė Farerų salas

Lietuvos futbolo rinktinė pratęsė istorinę seriją – draugiškose rungtynėse, kuriose neapsieita be kuriozų, Valdo Urbono auklėtiniai užtikrintai 2:1 nugalėjo Farerų salas. Tai – jau penktas iš eilės nepralaimėtas nacionalinės ekipos susitikimas.

Paskutinį ir vienintelį kartą penkių nepralaimėtų rungtynių seriją Lietuvos rinktinė buvo užfiksavusi dar 2008-2009 metais, kuomet 1:0 nugalėjo Farerų salas, tuomet identiškomis lygiosiomis 1:1 sužaidė su Moldova, Estija ir Lenkija, o tuomet 3:1 palaužė Andorą.

Prieš susitikimą buvo pagerbtas spalio 31-ąją miręs buvęs rinktinės futbolininkas Marius Žaliūkas.

Įvarčių sąskaitą 42-ąją minutę atidarė Gratas Sirgėdas. „Kauno Žalgirio“ saugas baudos aikštelėje atsidūrė priešais vartus ir surado po blokuoto smūgio atšokusį kamuolį bei nukreipė jį į vartus.

Po tikslaus smūgio G.Sirgėdas nubėgo prie atsarginių suolo ir iškėlė M.Žaliūko pavarde pažymėtus marškinėlius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Lietuva – Farerų salos

Praėjo vos keturios minutės, kai tas pats G.Sirgėdas mušė ir dar kartą – jis sulaukė puikaus Donato Kazlausko perdavimo ir galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Pirmam kėliniui artėjant pabaigos link, LFF stadione ėmė po truputį gesti šviesos, o vos prasidėjus pertraukai tapo aklina tamsu – išsijungė visos lempos. Laimei, nesklandumus pavyko išspręsti iki antrojo kėlinio pradžios.

Antrasis kėlinys buvo daug ramesnis – Farerų salų komanda paguodos įvartį pelnė jau per pridėtą laiką.

Po trečiadienio vakaro draugiškų rungtynių lietuviai trauks į Baltarusiją, o tuomet – į Kazachstaną, kur užbaigs Tautų lygos kovas.

Rungtynių eiga. Lietuva – Farerų salos 2:1

Antras kėlinys. Lietuva – Farerų salos 2:1

90 min. Rungtynės baigtos, pergalė – kišenėje.

90 min. Įvartis! Farerų salos muša paguodos įvartį. Iš pradžių smūgis per save, o kamuolys atšoko visai šalia vartų – beliko jį nukreipti į tinklą.

80 min. Lietuviai, panašu, nutarė ramiai ir užtikrintai pasiimti šią pergalę – perdėto bandymo mušti trečią įvartį nėra.

55 min. Farerų salų futbolininkai žaidžia aktyviau nei pirmame kėlinyje ir keletą kartų jau smūgiavo į vartus.

46 min. Tebūnie šviesa! Stadionas jau nebeskendi tamsoje, rungtynės vyksta toliau.

45 min. Atsiprašau, bet prikalbėjau – stadione aklina tamsa, dingo visos šviesos.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Farerų salos

45+1 min. ĮVARTIS! Gratas Sirgėdas muša galva! Ohoho! Jis sulaukė puikaus D.Kazlausko perdavimo ir dailia šukuosena nukreipė kamuolį į vartus! Jau 2:0!

42 min. ĮVARTIS! Gratas Sirgėdas surado atšokusį kamuolį baudos aikštelėje ir bakstelėjo į vartus! Saugas triumfuodamas pasiėmė Žaliūko pavarde pažymėtus marškinėlius – taip jis atidavė pagarbą mirusiam futbolininkui. Lietuva priekyje – 1:0.

40 min. K.Laukžemis pavojingai šovė, tačiau kamuolys zvimbė šalia vartų.

36 min. Vis mažiau šviesos LFF stadione – kas penkias minutes prigesta dalis lempų. Panašu, tuoj čia gali būti labai tamsu.

18 min. Dar viena pavojinga ataka, tačiau šįkart į vartų plotą kamuolys iš aštraus kampo neskriejo.

14 min. Oi, kokia proga! M.Beneta turėjo puikią galimybę, bet panašu, kad ne dešine, o kaire koja smūgį reikėjo atlikti...

5 min. L.Mėgelaitis smūgiavo pavojingai, tačiau tiesiai į vartininką. Kol kas lietuviai dominuoja aikštėje.

1 min. Rungtynės prasidėjo!