2015 01 12 /21:08

Geriausias pasaulio futbolininkas – Cristiano Ronaldo, treneris – Joachimas Loewas

Cristiano Ronaldo pirmadienį oficialiai paskelbtas geriausiu 2014 metų pasaulio futbolininku – jam Ciuriche antrą kartą iš eilės ir trečią kartą karjeroje įteiktas prestižiškiausias asmeninis trofėjus, FIFA „Ballon d'Or“ (Auksinio kamuolio) apdovanojimas. C.Ronaldo surinko net 37,66 proc. balsų ir aplenkė Lionelį Messi (15,76 proc.) bei Manuelį Neuerį (15,72 proc.). Tuo tarpu geriausiu metų treneriu tapo pasaulio čempionės Vokietijos vedlys Joachimas Loewas.
Cristiano Ronaldo trečią kartą tapo geriausiu pasaulio futbolininku
Cristiano Ronaldo trečią kartą tapo geriausiu pasaulio futbolininku / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš paskelbiant nugalėtoją daugelis pasaulio žiniasklaidos priemonių jau neabejojo Madrido „Real“ ir Portugalijos futbolo rinktinės lyderio pergale šiuose rinkimuose. C.Ronaldo šansus geriausiai vertino ir pasaulio bukmekeriai.

Geriausias 2013 ir 2008 metų futbolininkas daugiausiai buvo kritikuojamas už prastą Portugalijos pasirodymą vasarą vykusiame Pasaulio futbolo čempionate. Ten puolėjas įmušė vos vieną įvartį, o portugalai nepasiekė atkrintamųjų varžybų.

Vis dėlto, „Real“ klubą portugalas 2014 metais atvedė į dešimtąjį UEFA Čempionų lygos titulą, padėjo ekipai triumfuoti Ispanijos taurės turnyre, laimėjo UEFA Supertaurę ir FIFA pasaulio klubų taurę.

C.Ronaldo 2014 m. už rinktinę ir klubą sužaidė 60 rungtynių, per kurias įmušė 62 įvarčius ir atliko 29 rezultatyvius perdavimus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Geriausi 2014 met7 futbolininkai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Geriausi 2014 metų futbolininkai

Ceremonijos metu  buvo paskelbta ir geriausių pasaulio futbolininkų rinktinė:

Vartininkas: Manuelis Neueris („Bayern“)
Gynėjai: Philippas Lahmas („Bayern“), Davidas Luizas („Chelsea“/„Paris Saint Germain“), Sergio Ramosas („Real“), Thiago Silva („Paris Saint Germain“)
Saugai: Toni Kroosas („Bayern“/„Real“), Andresas Iniesta („Barcelona“), Angelis di Maria („Real“/„Manchester United“)
Puolėjai: Cristiano Ronaldo („Real“), Lionelis Messi (Barcelona), Arjenas Robbenas („Bayern“)

AFP/„Scanpix“ nuotr./Joachimas Loewas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Joachimas Loewas

Kitos nominacijos:

Geriausiu metų treneriu tapo Joachimas Loewas (Vokietijos futbolo rinktinė), surinkęs 36,23 proc. balsų. Antrą vietą užėmė Carlo Ancelotti („Real“, 22,06 proc.), trečią – Diego Simeone („Atletico“, 19,02 proc.).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ralfas Kellermannas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ralfas Kellermannas

Geriausiu metų moterų komandos treneriu tapo Ralfas Kellermannas (Vokietija, „Wolfsburg“ moterų komandos treneris). Antra – Maren Meinert (13,16 proc.), trečias –  Norio Sasaki (13,06 proc.).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Nadine Kessler
AFP/„Scanpix“ nuotr./Nadine Kessler

Geriausia futbolininke pripažinta Nadine Kessler (Vokietija, klubas – „Wolfsburg“). Vokietė surinko 17,52 proc. balsų ir aplenkė brazilę Martą (14,16 proc.) ir JAV futbolininkę Abby Wambach (13,33 proc.).

Ferenco Puškaso apdovanojimas už gražiausią metų įvartį įteiktas Jamesui Rodriguezui už įvartį žaidžiant už Kolumbijos rinktinę Pasaulio čempionate į Urugvajaus vartus.

J.Rodriguezas surinko 42 proc. balsų, antra liko mėgėjų lygos žaidėja Stephanie Roche (33 proc.), trečias  - Robinas van Persie (11 proc.) ir jo įvartis galva į Ispanijos rinktinės vartus.

VIDEO: WINNER: James Rodriguez Goal: FIFA Puskas Award 2014 Nominee

„Fair Play“ (Garbingo žaidimo) apdovanojimas įteiktas visiems FIFA čempionatų savanoriams.

„Presidential Award“ prizas už gyvenimo nuopelnus futbolui: buvęs Japonijos futbolininkas ir žurnalistas Hiroshi Kagawa, rašęs apie dešimt Pasaulio futbolo čempionatų. Jis stoja į vieną gretą su tokiomis įžymybėmis kaip Pele, seras Alexas Fergusonas ir Franzas Beckenbaueris, taip pat laimėjusiais šį prizą anksčiau.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Hiroshi Kagawa
AFP/„Scanpix“ nuotr./Hiroshi Kagawa

„Ballon d'Or“ istorija trumpai.

Prizą tokiu pavadinimu 1956 m. sugalvojo „France Football“ žurnalo redaktorius Gabrielis Hanotas, tačiau šį prizą galėjo laimėti tik europietis, žaidžiantis Europos komandoje. „Ballon d'Or“ dėl šios priežasties niekada nelaimėjo tokie žaidėjai kaip Pele ar Diego Maradona.

Taisyklės buvo pakeistos tik 1995 m., kai prizas buvo teikiamas bet kokios tautybės Europos komandoje rungtyniaujančiam futbolininkui. Tokio formato prizą po tris kartus laimėjo Johanas Cruyffas, Michelis Platini ir Marco van Bastenas.

1991 m. FIFA įsteigė atskirą „Geriausio pasaulio futbolininko“ apdovanojimą, kurį galėjo laimėti bet kuris futbolininkas, nepriklausomai nei nuo tautybės, nei nuo klubo geografijos. Nuo 1995 metų iki 2009-ųjų buvo teikiami du atskiri apdovanojimai. Dešimt kartų šių dviejų prizų nugalėtojas buvo tas pats.

Nuo 2010 metų nuspręsta šiuos du apdovanojimus sujungti į vieną ir pavadinti „Ballon d'Or“ vardu. Tris kartus iš keturių šio formato trofėjų laimėjo L.Messi. Dabartinio formato „Ballon d'Or“ įpėdiniu laikomas senasis „France Football“ apdovanojimas, o ne 1991-2009 m. gyvavęs FIFA „Geriausio pasaulio futbolininko“ prizas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų