„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Istorinis įvykis – „Riterių“ rungtynės Europoje bus verčiamos į gestų kalbą

„Riterių“ klubas kartu su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų organizacijomis šią vasarą startuoja su dar viena socialine akcija, kurios tikslas – į sportą įtraukti klausos negalią turinčius žmones. Pirmąkart istorijoje „Riterių“ UEFA Europos lygos atrankos rungtynės bus pritaikytos klausos negalią turintiems žmonėms (su vertimu į gestų kalbą), o visa iniciatyva pažymėta grotažyme #MakeItLouder, – skelbiama Vilniaus futbolo komandos interneto svetainėje.
Vilniaus „Riteriai“ — Marijampolės „Sūduva“
Vilniaus „Riteriai“ / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Visų pirmiausia norėčiau pasidžiaugti ir padėkoti tiems žmonėms, kurie rūpinasi kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų žmonių gyvenimu kiekvieną dieną. Susisiekus su jais ir pristačius idėją, netrukus prasidėjo realūs darbai. Tai tik parodo, koks didelis tų žmonių atsidavimas savo darbui. Taip pat labai svarbu, kad mūsų klubas ir toliau puoselėja riteriškas savybes, o klubo vertybinis pagrindas yra labai tvirtas“, – sakė idėjos autorius, „Riterių“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Ovidijus Jurevičius.

Klausos sutrikimas yra viena dažniausiai pasitaikančių negalių. Lietuvoje gyvena apie 6 tūkst. kurčiųjų ir apie 40 tūkst. mažesnį ar didesnį klausos sutrikimą turinčių žmonių.

„Turime pripažinti, kad tiek sporto organizacijos, tiek ir visi kiti privalo dažniau atsižvelgti į neįgaliuosius ir jų poreikius. Idėjos žinutė – skatinti požiūrį, kad žmonės su negalia turėtų lygiai tokias pat sąlygas, kaip ir visi. Šiuo atveju, jie turi turėti galimybę visavertiškai įsitraukti į sporto rungtynes“, – dėstė O.Jurevičius.

„Riterių“ klubas šių metų UEFA Europos lygos atranką pradės nuo pirmojo etapo. Birželio 18–ąją paaiškės pirmasis komandos varžovas, rungtynių laikas ir vieta, o iniciatyva #MakeItLouder startuos rungtynių spaudos konferencijomis su vertimu į gestų kalbą. Vėliau pačios rungtynės, į kurias kurtieji bus kviečiami nemokamai, stadione jiems vers gestų kalbos vertėjai, taip pat jau minėtas vertimas į gestų kalbą bus rodomas ir transliacijos metu žiūrovams.

„Lietuvoje kurtieji vis dar susiduria su informacijos neprieinamumu, renginių nepritaikymu, ir dėl šios priežasties klausos negalią turintys asmenys dažnai negali visiškai įsitraukti į viešąjį gyvenimą. Todėl labai džiaugiamės „Riterių“ idėja pritaikyti varžybas klausos negalią turintiems asmenims, juolab, kad anksčiau futbolo rungtynės niekada nebuvo verčiamos į gestų kalbą. Dar smagiau, kad ši iniciatyva kilo ne iš kurčiųjų, o iš girdinčiųjų pusės. Labai džiugu, kad būtent girdintieji stengiasi kuo plačiau pritaikyti aplinką kurčiųjų poreikiams,“ – akcijos sumanymu džiaugėsi Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) viceprezidentas Mykolas Balaišis.

Prie iniciatyvos aktyviai prisideda: Lietuvos kurčiųjų draugija, Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija, Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija „Pagava“ ir Lietuvos gestų kalbos vertėjų asociacija.

Socialines akcijas Riteriai pradėjo nuo savo susikūrimo. Prieš penkmetį į AC „Milan“ rengiamas stovyklas nemokamai buvo kviečiami globos namų vaikai, o talentingiausi iš jų vyko į Milaną stebėti „Seria A“ rungtynių. Praėjusiais metais Europos lygos kampanija buvo paskirta „Misijai Sibiras“, taip pat klubas aktyviai prisideda bei organizuoja ir kitas socialines iniciatyvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“