Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2016 11 22 /2016 11 23

Jausmingas Cristiano Ronaldo sugrįžimas į tėvynę ir dvylika įvarčių Dortmunde

Antradienio vakarą UEFA Čempionų lygoje sužaistos septynerios grupių varžybų penktojo turo dvikovos, po kurių vietas turnyro aštuntfinalyje užsitikrino „Monaco“, Leverkuzeno „Bayer“, Dortmundo „Borussia“, Madrido „Real“, Turino „Juventus“ ir „Leicester City“ klubai.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo / „Scanpix“ nuotr.

Vienas labiausiai intriguojančių mačų vyko Portugalijos sostinėje Lisabonoje, kur vietos „Sporting“ klubas, kuriam priklauso ir traumuotas Lietuvos rinktinės lyderis Lukas Spalvis, priėmė stipriausią žemyno komandą Madrido „Real“.

Madrido klubo ryškiausiai žvaigždei Cristiano Ronaldo šis susitikimas taip pat buvo išskirtinis – būtent Lisabonos komandoje jis pradėjo savo įspūdingą futbolininko karjerą.

Pirmą rungtynių pusvalandį iniciatyvos neturėjo nė viena komanda, tačiau „Real“ vis tiek sugebėjo pasinaudoti vienintele varžovų klaida.

29-ąją minutę už pražangą prieš Cristiano Ronaldo prie šeimininkų vartų buvo skirtas baudos smūgis. Kamuolį į baudos aikštelę pakėlė Luka Modričius, o sumaištimi prie vartų puikiai pasinaudojo gynėjas Raphaelis Varane'as – 1:0.

Portugalų šansai iki minimumo sumažėjo 64-ąją minutę, kai už tyčinį smūgį ranka Mateo Kovačičiui į pilvą iš aikštės buvo išvarytas Joao Pereira.

Visgi savo šanso „Sporting“ futbolininkai sulaukė net ir likę dešimtyje. 79-ąją minjutę savoje baudos aikštelėje ranka sužaidė portugalas Fabio Coentrao ir jo tautiečiai gavo puikią progą rezultatą išlyginti. Kapitonas Adrienas Silva ja pasinaudojo ir 11 metrų baudinį įmušė – 1:1.

Vis dėlto iškovoti taško portugalams nepavyko. 87-ąją minutę po Sergio Ramoso perdavimo Karimas Benzema nuostabiu smūgiu galva išplėšė pergalę ir padovanojo Madrido ekipai kelialapį į aštuntfinalį.

Tikrą įvarčių lietų futbolo aistruoliai išvydo Dortmunde, kur vietos „Borussia“ susitiko su Varšuvos „Legia“. Jau per pirmas 33 minutes buvo įmušti net septyni įvarčiai, o šeimininkai šventė pergalę 8:4.

12 įvarčių per vieną mačą – naujas visų laikų Čempionų lygos rekordas. Iki šiol daugiausiai – 11 – įvarčių buvo įmušta per 2003-2004 metų sezono dvikovą tarp „Monaco“ ir La Korunjos „Deportivo“.

Ir toliau Čempionų lygoje įspūdingą formą demonstruoja Anglijos čempionas „Leicester City“. „Premier“ lygoje šį sezoną Claudio Ranieri vyrams sekasi ne taip gerai, tačiau prestižiškiausiame žemyno turnyre jie rungtyniauja labiau nei užtikrintai. Šįkart „lapių“ auka tapo „Brugge“ ekipa – 2:1.

12 įvarčių per vieną mačą – naujas visų laikų Čempionų lygos rekordas.

Dramatiškai klostėsi ir H grupės akistata Sevilijoje tarp vietos „Sevilla“ ir Italijos čempiono Turino „Juventus“.

Lygiosios Andalūzijos klubui būtų garantavę tiesioginį bilietą į aštuntfinalį. Po 9-ąją minutę Nicolo Parejos įvarčio ispanai dar labiau priartėjo prie savo tikslo, tačiau 36-ąją minutę antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Franco Vazquezas ir viskas apsivertė aukštyn kojom.

Prieš pat pertrauką Claudio Marchisio realizavo 11m baudinį ir rezultatą išlygino, o antrajame kėlinyje dar du įvarčius pelnė Leonardo Bonucci ir Mario Mandžukičius.

Ši pergalė „Senajai Sinjorai“ atvėrė kelialapį į aštuntfinalį, o dėl antrojo bilieto „Sevilla“ dar turės pakovoti su „Lyon“ futbolininkais, kurie šį kartą 1:0 pranoko Zagrebo „Dinamo“.

Paskutiniame ture Liono ir Sevilijos klubai kausis tarpusavyje Prancūzijoje. Ispanijos ekipai šiame mače užteks lygiųjų.

Rungtynių rezultatai:

E grupė

„Monaco“ – Londono „Tottenham Hotspur“ 2:1
48' [1:0] Djibril Sidibe
52' [1:1] Harry Kane'as
53' [2:1] Thomasas Lemaras

Šios grupės pirmas susitikimas pasibaigė kiek anksčiau. Maskvos CSKA ir Leverkuzeno „Bayer“ ekipų dvikova Rusijos sostinėje baigėsi taikiai 1:1.

Lisabonos „Sporting“ – Madrido „Real“ 1:2
29' [0:1] Raphaelis Varane'as
81' [1:1] Adrienas Silva
87' [1:2] Karimas Benzema
64' Joao Pereira („Sporting“) pašalintas iš aikštės

Dortmundo „Borussia“ – Varšuvos „Legia“ 8:4
10' [0:1] Aleksandaras Prijovičius
17' [1:1] Shinji Kagawa
18' [2:1] Shinji Kagawa
20' [3:1] Nuri Sahinas
24' [3:2] Aleksandaras Prijovičius
30' [4:2] Ousmane'as Dembele
33' [5:2] Marco Reusas
52' [6:2] Marco Reusas
58' [6:3] Michalas Kucharczykas
81' [7:3] Felixas Passlackas
83' [7:4] Nemanja Nikolicsius
90' [8:4] Marco Reusas

„Leicester City“ – „Brugge“ 2:1
5' [1:0] Shinji Okazakis
30' [2:0] Riyadas Mahrezas (11m)
52' [2:1] Jose Izquierdo

„Sevilla“ – Turino „Juventus“ 1:3
9' [1:0] Nicolas Pareja
45' [1:1] Claudio Marchisio (11m)
84' [1:2] Leonardo Bonucci
90' [1:3] Mario Mandžukičius
36' Franco Vazquezas („Sevilla“) pašalintas iš aikštės

Zagrebo „Dinamo“ – „Lyon“ 0:1
73' [0:1] Alexandre'as Lacazette'as