Kaunas nori aplenkti Vilnių, bet naujų futbolo namų teks dar palaukti

Lietuvos futbolininkai savo žaidimu ir rezultatais sugrąžino sirgalius į stadioną, bet šioje vietoje – stop. Kai kitais metais Edgaro Jankausko treniruojama komanda vėl žais namų rungtynes su Slovakija, Škotija ir Anglija, lietuviai vėl turės spaustis 5 tūkst. vietų LFF stadiono tribūnose ir vaikščioti lūžtančiomis grindimis, kol didžiųjų futbolo arenų statybos Vilniuje ir Kaune vėl ir vėl atidedamos.
Nacionalinis stadionas
Nacionalinis stadionas Šeškinėje.

Po pergalės 2:0 prieš Maltą į antrąją vietą pasaulio čempionato atrankos F grupėje užkopusiems Lietuvos futbolininkams šiais metais liko sužaisti vieną mačą.

Lapkričio 11 dieną Bratislavoje akistata su Slovakija lietuviai baigs pirmuosius E.Jankausko metus rinktinėje ir su viltimis pasitiks 2017-uosius.

Per juos savo šalyje sulauksime didelių futbolo įvykių, nes birželį atvyks Slovakijos, rugsėjį – Škotijos, o spalį – Anglijos rinktinė.

Kaunas norėtų priimti šiuos varžovus ir jų tūkstantinę sirgalių palydą S.Dariaus ir S.Girėno stadione, bet jo rekonstrukcija vėluoja.

„Norime, kad rinktinė žaistų geriausiame stadione ir kad rungtynes galėtų pamatyti daugiau žiūrovų, – sakė Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Nerijus Dunauskas. – Bet šią dieną vienintelis realus variantas yra LFF stadionas“.

Kaune – nerimas dėl lietaus

Antradienio vakarą Vilniuje per rungtynes su Malta įgriuvo tribūnos grindys, vienas sirgalių prasmego ir susižeidė, bet 5 tūkst. vietų futbolo arena Liepkalnio gatvėje šiuo metu lieka vieninteliu stadionu, kuriame FIFA leidžia rengti pasaulio čempionato atrankos rungtynes.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Tribūna, kurioje renkasi ištikimiausi Lietuvos futbolo rinktinės gerbėjai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Tribūna, kurioje renkasi ištikimiausi Lietuvos futbolo rinktinės gerbėjai

Tą pačią dieną Kaune Europos jaunimo čempionato atrankos varžybose lietuviai sužaidė lygiosiomis su italais, kurie išbandė S.Dariaus ir S.Girėno stadiono veją.

N.Dunauskas pats pavaikščiojo per žolę ir jam, kaip ir jauniesiems Italijos futbolininkams, aikštės kokybė pasirodė nebloga.

„Tačiau ačiū Dievui, kad tądien nelijo“, – pripažino LFF generalinis direktorius.

1925 m. pastatyto ir kelis kartus rekonstruoto stadiono stogas dengia tik dalį tribūnos ir tai neapsaugo nuo lietaus.

Užėjus lietui, vandens pralaidumas taptų didele problema – permirktų ne tik žurnalistai ar išskirtiniai svečiai, bet galimai sušlaptų ir žaidėjai persirengimo kambariuose cokoliniame aukšte.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Rungtynių Lietuva-Italija akimirka
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Rungtynių Lietuva-Italija akimirka

Stadionui reikalingą rekonstrukciją, per kurią 9,2 tūkst. vietų tribūnas ketinama išsiplėsti iki 16 tūkst., buvo planuojama pradėti šių metų rudenį.

Tačiau detaliojo plano parengimo darbai užstrigo. Dar rengiamas ir techninis projektas.

„Šiais metais – niekaip. Tikriausiai pradėsime pavasarį“, – sakė S.Dariaus ir S.Girėno stadiono direktorius Giedrius Bielskus.

Jis mano, kad renovuoti stadioną bus galima pradėti 2017 metų vasarą, o pabaigti – 2019 metais.

Vis tiek nori britų

Nepaisant to, G.Bielskus tiki, kad Kaunas gali priimti škotus ir anglus per pasaulio čempionato atrankos rungtynes kitąmet.

„Manau, kad mūsų sąlygos vis tiek geresnės nei Vilniuje. Ten telpa 5 tūkst. žiūrovų, pas mus – daugiau nei 9 tūkst., – sakė Kauno stadiono direktorius. – Aikštės kokybė atitinka reikalavimus, galėtume pagerinti ir apšvietimo stiprumą.

Žinoma, žiniasklaidai ir VIP svečiams vietos neatitinka kriterijų. Tai dalykai, kur mums reikėtų pasitempti, bet rungtynės su škotais ir anglais galėtų vykti“.

Vis dėlto, pirmenybė būtų teikiama renovacijai.

Jei reikalingi 16 mln. eurų atplauktų į stadioną, pradėti statybas būtų svarbiau nei žaisti futbolą, tegu ir su anglais.

„Norėtume aplenkti Vilnių, kol jis nepradėjo statyti nacionalinio stadiono“, – apie finansavimo lenktynes užsiminė G.Bielskus.

Šeškinės stadionas – 2020-aisiais?

Nacionalinis daugiafunkcinis stadionas ant sostinės Šeškinės kalno turėtų iškilti ne anksčiau nei po kelerių metų.

„Kažkada viltis buvo jį matyti Lietuvos tūkstanmečio šventę, bet nuo jos jau praėjo septyneri metai, – pažymėjo LFF generalinis direktorius N.Dunauskas. – Paskui buvo planuojama apie 2017-2018 metus ir mes turėjome savo rimtų ketinimų.“

LFF svajoja Lietuvoje surengti UEFA Super taurės rungtynes.

Talinas jau gavo teisę 2018 metais surengti tokį mačą, kuriame žaidžia Čempionų lygos ir Europos lygos nugalėtojai.

„Kai tik turėsime stadioną ir mes teiksime paraišką tokioms rungtynėms“, – tvirtino N.Dunauskas.

Tačiau LFF privalo laukti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio

Buvęs Vilniaus meras Artūras Zuokas 2014 m. viešai žadėjo, jog stadionas bus pastatytas po kelerių metų, Vyriausybė turėjo norą ten 2018 metų viduryje rengti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą Dainų šventę.

Tačiau realiai viskas vyksta daug lėčiau.

Šią savaitę Vilniaus savivaldybė paprašė trims mėnesiams pratęsti terminą, kad galimi stadiono statytojai ir operatoriai turėtų daugiau laiko pateikti dokumentus konkursams.

Kada bus pradėtos 15 tūkst. vietų daugiafunkcinio stadiono statybos, kurioms prireiks per 73 mln. eurų, vis dar nežinia.

„Turbūt niekas negali atsakyti, – sakė LFF generalinis direktorius N.Dunauskas. – Galbūt turėsime nacionalinį 2020 metais? Būtų gražu, nes mūsų strategijoje aukštesnių rezultatų irgi tikimės sulaukti tais metais“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis