Keisti ir įdomūs pasaulio futbolo stadionai

Katarui užsimojus surengti 2022 metų pasaulio futbolo čempionatą daugelis spėliojo, nejau futbolą teks žaisti dykumose. Beveik visą nedidelės, tačiau itin turtingos šalies plotą užima dykuma, tad organizatoriai užsimojo statyti stadionus, kuriose veiks itin modernios vėsinimo sistemos.
„Timsah Arena“
„Timsah Arena“

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Tačiau Kataro šeichai nėra vieninteliai, kurie statys keistus ar įdomius futbolo stadionus. Futbolo žurnalas „FourFourTwo“ pasižvalgė po pasaulį ir aptiko tikrai įdomiais architektūriniais ar dizaino sprendimais pasižyminčius futbolo stadionus.

Timsah Arena
„Timsah Arena“

„Timsah Arena“, Turkija

Turkijos futbolo sirgaliai pasižymi aršumu priešininkų komandoms, tačiau „Bursaspor“ ekipa netrukus galės pasigirti ir priešininkus gąsdinančiu stadionu. „Žaliaisiais krokodilais“ pravardžiuojamas klubas statosi žalią krokodilo formos stadioną. Šis stadionas jau statomas, tad priešininkų komandos futbolininkai jau gali pradėti lankyti roplių baimės išvengti padedančius kursus.

Wikipedia nuotr./Marina Bay Floating Stadium
„Wikipedia“ nuotr./„Marina Bay Floating Stadium“

„Marina Bay Floating Stadium“, Singapūras

Manome, kad „Didžiausio pasaulyje ant vandens esančio stadiono“ kategorijoje nėra itin daug varžovų, tačiau šio stadiono savininkai būtent tai dažnai mėgsta pažymėti. Stadione telpa 30 tūkst. sirgalių, tiesa jų tribūnos jau yra krante, o ne plūduriuoja. Nežinome, ar per rungtynes valtyse aplink stadioną kas nors plaukioja ir gaudo skriejančius kamuolius, tačiau vienas Singapūro futbolo taurės finalas buvo atšauktas, nes aplink aikštę esantys dideli apšvietimo stulpai metė šešėlius ant žolės, kurie trukdė futbolininkams žaisti.

old.enciclopedia.com.pt nuotr./Estadio de Madeira
old.enciclopedia.com.pt nuotr./„Estadio de Madeira“

„Estadio de Madeira“, Portugalija

Cristiano Ronaldo gimtinėje esantis stadionas išskirtiniais architektūriniais sprendimais nepasižymi, tačiau yra aukštai kalnuose. Taip aukštai, kad aikštę neretai dengia debesys, tad žaisti futbolą tampa neįmanoma. Jame telpa 5123 žiūrovai, o visai netoli statomas C.Ronaldo vardo futbolo akademija – tai žymiausias „C.D. Nacional“ ekipos auklėtinis. Kuomet oras yra giedras, galima grožėtis nuostabiu Atlanto vandenyno vaizdu.

france.stades.fr nuotr./Stade Francais Digiovanni
france.stades.fr nuotr./„Stade Francais Digiovanni“

„Stade Francais Digiovanni“, Prancūzija

Prancūzijos pietuose esančio Marselio miesto stadionas tribūnų neturi, tačiau visai šalia jo stovi keturiolikos aukštų pastatas. Kad pamatytum, kaip žaidžia „US Marseille Endoume“ komanda, tereikia būti pažįstamam su vienu iš namo gyventojų. Žinoma, tai ne aukščiausia šalies lyga, tačiau futbolo rungtynes iš viršaus pamatysi ne kasdien.

Reuters/Scanpix nuotr./Estadio Hernando Siles
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Estadio Hernando Siles“

„Estadio Hernando Siles“, Bolivija

Didžiausias šalies stadionas (42 tūkst. vietų) tuo pačiu yra ir vienas aukščiausiai pasaulyje esančių profesionalių futbolo stadionų. 3673 metrų aukštyje virš jūros lygio 1931 m. pastatyta futbolo tvirtovė yra pavadinta 31-ojo Bolivijos prezidento vardu. 2007 m. FIFA uždraudė žaisti futbolą šiame stadione, nes Brazilijos rinktinė skundėsi, kad sąlygos čia „nehumaniškos“. Draudimas šiuo metu yra panaikintas, tačiau skundų nesumažėjo, mat atsitinka taip, kad svečiams prireikia ir deguonies balionų. „Tie, kurie čia sugeba laimėti, laimi oriai. Tie, kurie bijo čia žaisti – neturi orumo“, – taip poetiškai yra pasakęs pats Bolivijos prezidentas.

sundayworld.com nuotr./Mmabatho Stadium
sundayworld.com nuotr./„Mmabatho Stadium“

„Mmabatho Stadium“, Pietų Afrikos Respublika

Rusų įmonės statytas stadionas turi 59 tūkst. vietų, tačiau atrodo lyg girto architekto sapnas. Tribūnos stadione išdėstytos įvairiuose aukščiuose, atskirtos viena nuo kitos – tikras apsaugos darbuotojų košmaras.

ESPN nuotr./Svangaskard Stadium
ESPN nuotr./„Svangaskard Stadium“

„Svangaskard Stadium“, Farerų salos

6 tūkst. vietų stadionas iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiria, tačiau jis yra pastatytas taip arti Šiaurės jūros, kad joje plaukioja žmogus, kurio darbas – rinkti į vandenį nuskriejančios kamuolius. 2011 m. čia vietos „NSI Runavik“ ekipos nesugebėjo įveikti Anglijos „Premier“ lygoje žaidžiantis „Fulham“, o per 2008 m. Europos čempionato kvalifikaciją Škotijos rinktinės narys Richardas Keysas stadioną pavadino „idiotišku“. Čia pučia itin stiprūs ir šalti Šiaurės jūros vėjai, kurie futbolo žaidimo lengvesniu nepaverčia.

 topazin.sk nuotr./Igraliste Batarija
topazin.sk nuotr./„Igraliste Batarija“

„Igraliste Batarija“, Kroatija

Norėtumėt pažaisti futbolą Trakų pilies kieme? Šis nedidelis futbolo stadionas (veikiau tiesiog aikštė) įrengtas tarp XV a. Venecijos pirklių statytos Kamerlengo pilies ir XIV a. Šv. Marko bokšto. Čia telpa 1000 žiūrovų, o vietos „NK Trogir 1912“ klubas įkurtas dar 1912 metais. Nors komanda kelis kartus buvo bankrutavusi, tačiau neseniai susigrąžino istorinį pavadinimą ir vėl varžosi Kroatijos futbolo lygoje – tiesa, tik penktoje pagal pajėgumą,

czechsoccernet.cz nuotr./Estadio Municipal de Aveiro
czechsoccernet.cz nuotr./„Estadio Municipal de Aveiro“

„Estadio Municipal de Aveiro“, Portugalija

Iš pirmo žvilgsnio tai normalus stadionas, talpinantis per 30 tūkst. žiūrovų ir naudotas net per 2004-ųjų Europos čempionatą. Tačiau Tomaso Taveira kūrinys atrodo lyg surinktas iš daugybės milijonų „Lego“ kaladėlių. Net oficialiame „Euro 2008“ apraše buvo parašyta: „Net kai stadionas yra tuščias, spalvotos sėdimos vietos sukuria vaizdą, lyg vakarėlis jau prasidėjo“.

takaneka.co.jp nuotr./World Games Stadium
takaneka.co.jp nuotr./„World Games Stadium“

„World Games Stadium“, Taivanas

55 tūkst. vietų stadionas primena kinišką slibiną, tačiau tai dar ne pati didžiausia įdomybė. Futbolo, regbio ir lengvosios atletikos varžyboms naudojamo stadiono išorė yra padengta saulės baterijomis. Jos ne tik aprūpina elektros energija visą stadioną, tačiau ir pagamina papildomos energijos, kuri yra saugomas arba panaudojama apylinkės reikmėms.

 eleconomista.com.mx nuotr./Estadio Omnilife
eleconomista.com.mx nuotr./„Estadio Omnilife“

„Estadio Omnilife“, Meksika

Beveik 50 tūkst. žiūrovų galintis talpinti stadionas yra pastatytas ant žmonių supiltos kalvos ir taip pat pasižymi ekologiškumu. Arena ne taupiai eikvoja elektros energiją, bet ir surenka lietaus vandenį, kuris yra išvalomas ir naudojamas. 2010 m. čia žaistos pirmos futbolo rungtynės, kuriose susitiko „Manchester United“ ir vietos „Chivas“ klubas. Mačas pasižymėjo tuo, kad meksikietis Javieras Hernandezas „Chicharito“ pirmą kėlinį žaidė „Chivas“, o antrą už Mančesterio ekipos gretose. Taip buvo simboliškai pažymėtas meksikiečio pardavimas Anglijos ekipai.

lahti.fi nuotr./Lahden Stadion
lahti.fi nuotr./„Lahden Stadion“

„Lahden Stadion“, Suomija

14500 vietų stadionas vasarą priima futbolo, o žiemą – slidinėjimo ir biatlono varžybas. Nenuostabu, nes temperatūrai nukritus žemiau -9 laipsnių Celsijaus, futbolo nepažaisi. 1991 metais vietos „FC Lahti“ čia 1:0 nugalėjo legendinį „Liverpool“ klubą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai