2023 03 25

Ketverius metus „ištrynęs“ F.Černychas gyrė jaunimą: „Mano debiutas tikrai buvo blogesnis“

Fiodoras Černychas turėjo vieną geriausių Lietuvos rinktinės progų penktadienio vakaro rungtynėse Rajko Mitičiaus stadione, tačiau kamuolio į vartus nepasiuntė. Po 0:2 Serbijai pralaimėto mačo kapitonas pozityviai žvelgė į žaidimą, gyrė debiutantus ir pasakojo net nepajutęs, kad trenerio Edgaro Jankausko rinktinėje nebuvo ilgiau nei ketverius metus.
Fiodoras Černychas
Fiodoras Černychas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kapitono raištį ryšėjęs F.Černychas prieš rungtynių pradžią su varžovų kapitonu Dušanu Tadičiumi metė burtus. Varžovų pavardės galėjo atrodyti gąsdinančiai prieš mačui prasidedant, bet lietuviai serbams buvo paruošę staigmenų.

Iš pradžių Gytis Paulauskas, o antrajame kėlinyje Eligijus Jankauskas nepasinaudojo puikiomis progomis įmušti įvartį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gytis Paulauskas ir Andrija Živkovičius

F.Černychas savo šansą turėjo 76-ąją minutę, kuomet nuostabiu judesiu pasodino varžovą ant vejos, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau lietuvio smūgį atrėmė Vanja Milinkovičius-Savičius.

Po keleto minučių situaciją smūgiui susikūrė ir Arvydas Novikovas, tačiau varžovus vėl gelbėjo „Torino“ klubo vartų sargas.

Galiausiai Serbija laimėjo 2:0 po Dušano Tadičiaus ir Dušano Vlahovičiaus tikslių smūgių 16-ąją ir 53-ąją minutėmis.

F.Černychas lūkuriavo savo eilės duoti interviu, kuomet vaizdžiai ir giliai rungtynes analizavo su 15min bendravęs Justas Lasickas. Kuomet šio pokalbis baigėsi, Lietuvos rinktinės kapitonas gūžčiojo pečiais, stebėdamasis jaunesnio bendražygio iškalba.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?