FIFA ilgai buvo spaudžiama įvesti šį dalyką, bet valdžios pozicija vistiek buvo skeptiška šiuo atžvilgiu – jie neketino „teršti“ futbolo kažkokiais pokyčiais.
Galų gale organizacijos vadovas Seppas Blatteris po 2010 metų pasaulio čempionato, kai ketvirtfinalio rungtynėse Franko Lampardo įvartis buvo neįskaitytas, pradėjo švelninti toną ir prabilo apie permainas.
Aštuonis mėnesius įvairiose šalyse ši naujoji vartų linijos technologija buvo testuojama, ir galų gale buvo nuspręsta, jog siūlomi dalykai yra tinkami.
FIFA šiame pasaulio klubų čempionate išbandys dvi sistemas – anglišką „Hawk-Eye“ bei vokišką „GoalRef“. Jos esmė – vos tik kamuolys kirs vartų liniją, apie tai teisėjams praneš ant jų rankų įmontuoti specialūs laikrodžiai.
Ant vartų konstrukcijos bus pridėti specialūs lokatoriai, kurių dėka, bus užfiksuotas kamuolys, kirsiantis liniją. Tad dabar, neabejotina, jog teisėjams bus lengviau padaryti svarbius sprendimus, o tiksliau už juos tai padarys šį sistema.
„Tai didžiulė diena. Rytoj pirmą kartą vartų linijos technologija bus oficialiai panaudota rungtynėse. Testai padaryti; įdiegimo testai buvo sėkmingi“, – sakė FIFA generalinis sekretorius Jerome‘as Valcke.
„Galima tai vadinti nauja revoliucija. Tai pirmą kartą, kai tokio tipo technologija atėjo į futbolą. Tai bus skirta specialiai vartų linijai. Žinoma, teisėjas padarys paskutinį sprendimą, tačiau jam bus pranešta ar kamuolys kirto liniją.“
„Nematau priežasties būti nusiteikusiems prieš šią technologiją – ji nepakeis žaidimo greičio, reikšmės ar esmės.“
Pirmą kartą ši technologija bus panaudota rytojaus turnyro mače tarp Hirošimos „Sancfrecce“ ir „Auckland City“. Priminsime, jog šiame turnyre dalyvauja visų žemynų pagrindinių turnyrų čempionai, tarp kurių yra ir UEFA Čempionų lygos nugalėtojas – Londono „Chelsea“ klubas.