Pasaulio čempionatas Vakarų Europoje pastarąjį kartą buvo rengiamas 2006-aisiais, kai jį priėmė Vokietija. Jeigu turite skrydžio baimę ar tiesiog nemėgstate lėktuvų, jums lieka Europos čempionatas, tačiau net jis pastaruoju metu buvo praradęs tikrąjį savo veidą.
2021-aisiais UEFA metėsi į vargu ar pasiteisinusį eksperimentą ir žemyno pirmenybes rengė 11 skirtingų šalių. Tai reiškia, kad eiliniam sirgaliui kelionė iš vieno čempionato miesto į kitą ne lėktuvu taip pat buvo sunkiai įgyvendinamas reikalas.
Pridėjus lankomumo apribojimus dėl COVID-19 taisyklių, gauti bilietą į rungtynes buvo kur kas sunkiau nei įprastai.
Tušti stadionai niekada neatrodė įtikinamai, kaip ir po 18 mėnesių vykęs pasaulio čempionatas tamsių Kataro naktų ir kalėdinių dekoracijų fone.
Todėl „Euro 2024“ – viena geriausių pastarųjų metų galimybių Europos futbolo fanams, kurios dauguma praleisti nenorėjo.
„Du bilietai į rungtynes per UEFA kainavo 300 eurų, 450 sumokėjome už viešbučius dviem naktims, 500 skrydžiams ir dar panašiai tiek išleisime per šias tris čempionato dienas“, – 15min pasakojo Gelzenkirchene prieš Anglijos ir Serbijos rungtynes sutiktas futbolo sirgalius iš Jonavos Virgis.
Varžybos Vokietijoje – antrasis didelis turnyras, į kurį pusamžis vyras atvyko su savo žmona. 2016-aisiais jis vienerias rungtynes lankė ir Prancūzijoje vykusiame Europos čempionate.
Lietuvio teigimu, išvyka į Vokietiją nebuvo pigi, tačiau galimybė pamatyti ryškiausias futbolo žvaigždes nepalyginamai patrauklesnė nei prieš dvejus metus, kai pasaulio čempionatas vyko Katare.