Artiomas Dovbykas pelnė pergalingą įvartį pačioje pratęsimo pabaigoje ir švęsdamas tai nusimetė nuo savęs marškinėlius.
Po jais Ukrainos futbolininkas vilkėjo juodą liemenėlę.
Buvo tokių, kurie ėmė spėlioti, kad galbūt A.Dovbykas nori kažką pasakyti apie lyčių lygybę ir prisiminė 1999 metų kontraversišką istoriją, kai moterų futbole Brandi Chastain nusimetė marškinėlius, pelniusi 11 metų baudinį per pasaulio čempionatą. Tačiau tai klaidinga teorija.
Nors tai atrodė neįprastai, pernelyg stebėtis neverta.
Pastaraisiais metais ne vienas žaidėjas dėvi tokią liemenę, kurios paskirtis yra visai kita nei moterims.
Tiesiog taip prie žaidėjų kūnų tvirtinami įvairūs prietaisai.
Jie yra panašūs į išmaniuosius laikrodžius, bet gali parodyti 32 skirtingus parametrus, tarp jų bėgimo greitį, įveiktą distanciją, širdies plakimo ritmą, įsibėgėjimą.
Kai kurie rodikliai gali būti stebimi iškart, tai yra vykstant rungtynėms. Gaunami rezultatai leidžia treneriams priimti taktinius sprendimus, pavyzdžiui, pasirenkant žaidėjus aikštėje, ar keičiant žaidimo taktiką.
Taip taip pat naudinga vertinant žaidėjų sveikatą, nes profesionalia matavimo technika galima sužinoti žaidėjų judėjimo krūvius aikštėje, jų atsistatymo laiką po rungtynių. Priemonės naudojamos ir per treniruotes.
Tokie prietaisai dabar dažnai pritaisomi prie elitinių futbolininkų.
Nuo 2020 metų daugiau nei trys ketvirtadaliai Anglijos lygos komandų naudoja prietaisus pratybose, o kai kurie – per rungtynes.
„Wolverhampton Wolwes“ ir „Leeds United“ buvo tarp pirmųjų komandų, kurios pasitelkė į pagalbą technologijas. Paskui pasekė ir „Liverpool“ bei „Manchester United“.
Nacionalinės rinktinės, tokios kaip Anglija, Ukraina ir Brazilija, irgi naudoja prietaisus, kuriuos kai kurie žiūrovai galėjo pastebėti per Europos čempionato mačą tarp Anglijos ir Vokietijos rinktinių.
Nacionalinių rinktinių ir klubų fizinio rengimo treneriai gali keistis ir dalytis informacija.
Brazilijos rinktinės specialistas Guilherme Passos teigė, kad GPS prietaisai naudingi bandant geriau suprasti žaidėjų savijautą ir priežastis, kodėl aikštėje jie priima tam tikrus sprendimus.
Pavyzdžiui, jei likus 25 minutėms iki treniruotei skirto laiko treneriai mato, kad futbolininkai jau yra pervargę ir darbas tampa neproduktyvus, pratybas galima nutraukti. Arba suaktyvinti, atsižvelgiant į rodiklių parodymus.
„Tai suteikia galimybę stebėti komandą tiesiogiai naudojant iPad, tad lengviau patarti treneriui, kaip klostosi treniruotė, tai labai gera priemonė kontroliuoti krūvius“, – sakė G.Passos.
„STATSports“ yra bene populiariausias prietaisas, kuris buvo prisegtas ir prie A.Dovbyko kūno per rungtynes su Švedija.