06 21

Kompozitorių miesto pagrindinėje scenoje – didingas futbolo milžinų koncertas

Jei neskaičiuosime kadaise padalyto Berlyno, tai Leipcigas yra vienintelis miestas iš buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR), kuriame šiuo metu vyksta „Euro 2024“.
Prancūzijos ir Nyderlandų sirgaliai
Prancūzijos ir Nyderlandų sirgaliai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiausioje pagal plotą Europoje Leipcigo centrinėje geležinkelio stotyje šiomis dienomis knibždėte knibžda oranžiniais ir mėlynais marškinėliais vilkinčių turistų.

Senojo žemyno pirmenybėms ši vieta puikiai tinka – būtent Saksonijos didžiausiame mieste Friedrichas Schilleris parašė per Ludwigo van Beethoveno „Devintosios simfonijos“ finalinę aranžuotę išgarsintą ir vėliau Europos Sąjungos himnu tapusią „Odę džiaugsmui“.

Tiek Nyderlandai, tiek Prancūzija, tiek čempionatą priimanti Vokietija 1952-aisiais buvo tarp šešių šalių, kurios įkūrė ES pirmtakę – Europos anglių ir plieno bendriją.

Leipcige kūrė ir kiti muzikos genijai Johannas Sebastianas Bachas, Richardas Wagneris, Robertas Schumannas, Gustavas Mahleris bei Felixas Mendelssohnas, o ypatingą miesto santykį su aukščiausios prabos muzika net ir šiuo metu atspindi tai, kad vietos „Gewandhaus“ yra laikomas vienu geriausių orkestrų pasaulyje.

Už 2,5 km į vakarus esančiame „Red Bull“ stadione penktadienio vakarą savo pasirodymus surengs dar du ypač talentingi orkestrai. „Euro 2024“ D grupės milžinų akistatoje kausis dvi laisvės ir demokratijos vertybes ypač vertinančios šalys.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijos ir Nyderlandų sirgaliai
AFP/„Scanpix“ nuotr./Prancūzijos ir Nyderlandų sirgaliai

Simbolikos prieš šį mačą galima rasti ir daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis