Dar du sprigtus sugėręs „Kauno Žalgiris“ neišlaikė „Lech“ egzamino

„Kauno Žalgiris“ stebuklo nesukūrė – Mariaus Stankevičiaus auklėtiniai Dariaus ir Girėno stadione atsakomosiose UEFA Konferencijų lygos antrojo atrankos etapo rungtynėse 1:2 krito prieš Poznanės „Lech“ ir baigė savo trumpą tarptautinę šios vasaros kelionę.

„Lech“ į Kauną atvyko ganėtinai ramūs – jie pirmąsias rungtynes namuose prieš savaitę buvo laimėję 3:1, tad „Kauno Žalgiriui“ buvo reikalinga pergalė bent dviejų įvarčių skirtumu.

Misija atrodė sunki, bet dar komplikuotesne situacija tapo po Filipo Marchwinskio įvarčio 14-ąją minutę. 21-erių lenkas sulaukė puikaus Miha Blažičiaus perdavimo visai šalia vartų ir su mėsomis sugrūdo kamuolį galva į tinklą.

Neprabėgo nė 10 minučių, kai nuostabią progą susikūrė šeimininkai – vienas prieš vartininką pasileido Antonas Fase, tačiau Bartoszas Mrožekas akistatą laimėjo.

Antrojo kėlinio pabaigoje – 82-ąją minutę – už Edvino Kloniūno pražangą buvo skirtas 11 metrų baudinys. Tiesa, prie žymos stojęs patyręs 33-ejų Arturas Sobiechas smūgiavo į virpstą.

Antras įvartis į šeimininkų vartus įkrito – taškus šioje dvikovoje jau per pridėtą laiką sudėliojo Adrielis Ba Loua.

Surado savo įvartį ir „Kauno Žalgiris“ – prieš pat paskutinį arbitro švilpuką kamuolį į tinklą siuntė Karolis Uzėla.

Į šias rungtynes sugužėjo daugiau nei 1000 „Lech“ sirgalių. Jie prieš mačą surengė eiseną iki stadiono, kurioje neišvengta ir incidentų – buvo atakuotas televizijos operatorius.

Į trečią atrankos etapą iššokę „Lech“ futbolininkai ten susitiks su Kekavos „Auda“ iš Latvijos arba Trnavos „Spartak“ iš Slovakijos.

Rungtynių eiga. „Kauno Žalgiris“ – „Lech“ 0:1 (1:4)

Antras kėlinys.

90+4 min. Du įvarčiai! Mušė varžovai, bet mušė ir Karolis Uzėla. Tai yra viskas šiame mače.

82 min. Vis dėlto prieš smūgį užfiksuota Edvino Kloniūno pražanga, paskirtas baudinys, tačiau jo nerealizavo Arturas Sobiechas.

80 min. Rungtynės keliauja pabaigos link. Itin pavojingą progą ką tik turėjo „Lech“, bet į vartus galva nepataikė.

47 min. Koks A.Fase smūgis iš toli! Vartininkas pirštų galais lietė kamuolį ir išgelbėjo „Lech“ nuo įvarčio.

Pirmas kėlinys.

45+2 min. Baigėsi pirmas kėlinys.

43 min. Ima kunkuliuoti aistros. Karolis Uzėla susikibo su varžovu.

35 min. G.Sirgėdo tolimas šūvis pavojingas, bet tikslumo pritrūko.

22 min. A.Fase pabėgo vienas prieš vartininką, tačiau nesugebėjo įveikti vartininko. Kokia apmaudi situacija...

14 min. ĮVARTIS! „Lech“ veržiasi į priekį. Filipas Marchwinskis sulaukė puikaus perdavimo iš krašto ir iš arti sugrūdo kamuolį į vartus.

2 min. D.Mikelionis gelbsti Kauno komandą nuo itin pavojingo varžovų smūgio. Pradžia karšta.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

„Kauno Žalgirio“ sudėtis: Deividas Mikelionis; Jasonas Noslinas, Edvinas Kloniūnas, Maxime'as Spano, Edvinas Girdvainis, Anrijus Karvatskis; Gratas Sirgėdas, Karolis Uzėla, Vilius Armanavičius; Xavi Auzmendi, Antonas Fase.