LFF stadiono rekonstrukcija – išeitis rinktinei ir postūmis sostinės futbolui

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadionas Vilniuje iki kitų metų taps vieninteliu šalies stadionu, kuriame galima rengti tarptautines nacionalinių futbolo rinktinių rungtynes.
LFF stadiono Vilniuje vizija – pirmas etapas.
LFF stadiono Vilniuje vizija – pirmas etapas. / LFF nuotr.

Europos futbolo asociacijų sąjungai (UEFA) patvirtinus solidžią paramą rekonstrukcijos projektui, pirmieji darbai stadione jau pradėti. Ruošiamasi įrengti dirbtinės dangos aikštę, kuria, tikimasi, dar šią vasarą galės pradėti naudotis sostinės futbolo ekipos, praneša LFF.

Atitiktų tarptautinius reikalavimus

LFF stadiono rekonstrukcijos projekte numatyta atnaujinti stadioną, kad šis atitiktų UEFA 3 kategorijos reikalavimus.

Pagal UEFA stadionų taisykles, oficialios rinktinių varžybos gali vykti tik ne žemesnį nei 3 UEFA kategorijos statusą turinčiame stadione. Kadangi tokios kategorijos mūsų šalyje neturi nė vienas stadionas, EURO 2012 atrankos varžybas Kaune Lietuvos nacionalinė rinktinė žaidė išimties tvarka.

Šią įsisenėjusią problemą LFF ruošiasi išspręsti rekonstruodama pernai futbolo reikmės išsaugotą buvusį „Vėtros“ stadioną.

LFF prezidento Liutauro Varanavičiaus teigimu, šio stadiono plėtra šiuo metu yra pati realiausia ir greičiausia išeitis, kuri taip pat būtų svarbus postūmis ir visam futbolui sostinėje.

„Jei viskas vyks pagal planą, metų pabaigoje jau turėsime tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną. Jis labai reikalingas ne tik rinktinei, bet ir Vilniaus futbolo komandoms. Stadione žaisti ar treniruotis galės tiek  profesionalai, tiek mėgėjai ar vaikai. Įrengus dirbtinės dangos aikštę  nebereiktų dėl gamtos kaprizų vargti su prasta veja, kaip šiemet atsitiko ne viename mieste“, - sakė LFF vadovas.

Dirbtinės dangos aikštė profesionalams ir mėgėjams

Rekonstrukcijos projekto pirmojo etapo preliminarus biudžetas sudaro beveik 10 mln. litų. Prie projekto ženkliai prisidės tarptautiniai LFF partneriai.

Praėjusį penktadienį UEFA „HatTrick“ programos komitetas patvirtino LFF pateiktą paraišką.  Pagal ją stadiono rekonstrukcijai UEFA skirs 2,38 mln. eurų (apie 8 mln. litų). Papildomų lėšų tikimasi gauti ir iš Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) GOAL programos.

Pirmiausia LFF stadione bus įrenginėjama standartinių matmenų dirbtinė danga, taip pat planuojama praplėsti ir renovuoti šalia pagrindinės aikštės esančią mažesnę dirbtinės dangos aikštelę. Ant šių aikščių žaisti  bei treniruotis beveik visus metus galėtų ne tik profesionalai, tačiau ir mėgėjai ar vaikai.

Pasak LFF projektų skyriaus vadovo Edvino Eimonto, šiuo metu derinamos paskutinės viso rekonstrukcijos projekto detalės, o ruošiant įrengti aikštę atliktas drenažas ir formuojami pagrindai.

„Labai norime kuo greičiau pakloti dirbtinę dangą, kad ant jos galėtų būti žaidžiama. Tačiau iš karto pradėti nuo šių darbų negalime, nes įrengus naują aikštę  vėliau nebūtų kaip privažiuoti statybinei technikai rekonstruojant pastatą. Aikštės įrengimas turėtų užtrukti apie 2-3 mėnesius“, - aiškino E.Eimontas.

Jei viskas vyks sklandžiai, dirbtinės dangos aikštę planuojama įrengti iki rugpjūčio mėnesio, kad čia galėtų būti rengiamos A lygos rungtynės. Tuo pačiu metu stadione vyktų kiti rekonstrukcijos darbai.

Iki metų pabaigos – gausybė darbų

Atsižvelgus į UEFA ekspertų ir LFF licencijavimo skyriaus rekomendacijas, stadione  vyks įvairūs darbai siekiant įgyvendinti UEFA 3 kategorijos reikalavimus.

Numatoma visą pagrindinę tribūną apdengti stogu, išplėsti ir renovuoti patalpas rungtynių dalyviams ir  administracijai, patobulinti apšvietimą ir įrengti atsarginį elektros generatorių, išplėsti patalpas žiniasklaidos atstovams, jų darbo vietas ir spaudos konferencijų salę, patalpas saugumui, patobulinti įėjimo vartus ir stebėjimo kamerų sistemą, žiūrovų sanitarines patalpas, neįgaliesiems pritaikytas vietas, padidinti VIP tribūną ir stovėjimo aikštelę.

Šiuos darbus planuojama baigti iki metų pabaigos. Stadione rekonstrukcijos metu galės vykti A lygos rungtynės, tačiau mažai tikėtina, kad šiemet ten oficialias rungtynes galės surengti Lietuvos rinktinė. Iki paskutinės EURO 2012 atrankos varžybų dvikovos su Čekija liko kiek mažiau nei penki mėnesiai.

Ateities planuose – didesnė talpa  ir maniežas

Pradėjus pirmojo rekonstrukcijos etapo darbus numatyta ir tolimesnė stadiono plėtros vizija. Praplėtus rytinę tribūną, kuri būtų apdengta stogu, stadiono talpa išaugtų iki 8 tūkstančių vietų (dabartinė talpa – apie 5,4 tūkst.). Vietoje mažosios treniruočių aikštelės būtų įrengtas nepilnų matmenų futbolo maniežas.

LFF nuotr./LFF stadiono Vilniuje vizija  antras etapas.
LFF nuotr./LFF stadiono Vilniuje vizija – antras etapas.

Atlikus šiuos patobulinimus stadionas galėtų atitikti UEFA 4 kategorijos reikalavimus. Juos įgyvendinus stadione būtų galima rengti UEFA Čempionų lygos ar Europos lygos varžybas nuo grupių etapo iki pusfinalio.

Pasak L.Varanavičiaus, LFF neatmeta galimybės atsižvelgiant į kitų projektų vystymą pakoreguoti šiuos ateities planus.

„Lietuvai ir Vilniui būtina turėti tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną, tad savo pastangomis darysime viską, kas įmanoma, jau artimiausiu metu. Tačiau jei sostinėje prasidėtų realūs stadiono rekonstrukcijos ar statybos darbai, svarstytume galimybę pakeisti savo planus“, - teigė LFF prezidentas.

Jis pasidžiaugė, kad sostinėje futbolo infrastruktūros projektai pradeda judėti į priekį. Vienas tokių -  ilgus metus dėl biurokratinių kliūčių strigęs Vilniaus futbolo akademijos kompleksas Naujojoje Vilnioje. „Pastaraisiais metais teko laukti, kol bus skirta lėšų techninio projekto paruošimui. Džiugu, kad tai pagaliau padarė Vilniaus miesto savivaldybė bei Kūno kultūros ir sporto departamentas“, - sakė L.Varanavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai