Posėdyje LFF generalinis sekretorius Nerijus Dunauskas pristatė Lietuvos futbolo plėtros strategijos iki 2020 metų įgyvendinimo analizę.
Vienas svarbiausių dalykų – pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas su Lietuvos Respublikos Vyriausybe. Pagal šį susitarimą, Vyriausybė įsipareigojo padėti gerinti šalies futbolo infrastruktūrą, siekiant optimalaus UEFA aukščiausių kategorijų stadionų išvystymo, bei stiprinti jaunimo ugdymo kokybę. Susitarime numatyta, kad futbolas turi tapti strategine sporto šaka Lietuvoje.
Strategijoje ir jos įgyvendinime daug dėmesio skiriama futbolininkų skaičiaus augimui, ypač tarp vaikų ir jaunimo.
Žaidėjų registracijos ir statistikos administravimo sistemoje COMET Lietuvoje šiuo metu yra registruota 16 830 futbolininkų ir futbolininkių. 2017 metų pradžioje buvo registruota 10 tūkst. futbolininkų.
LFF Vaikų ir jaunių asociacijos organizuojamose varžybose dalyvauja net 9 tūkst. vaikų. Pradėtos organizuoti „Pradinukų“ lygos varžybos, išplėstos „LadyGolo“ varžybos, rudenį atsinaujins „Futboliuko“ projektas, kuriuo siekiama, kad vaikai futbolą žaistų reguliariai visus metus. Taip pat planuojama pradėti vykdyti tarpmokyklines berniukų salės futbolo varžybas „Mr. Gollas“.
Lietuvoje jau parengti 34 aukščiausią UEFA PRO licenciją turintys treneriai. Šiuo metu vyksta A licencijos kursai, o B lygio kasmet paruošiama po 25-26 trenerius. 2017 m. pradėti vykdyti C licencijos kursai, kuriuose dalyvavo 140 trenerių. Sukurta mokymo platforma LFF Lyderio ir D licencijoms gauti bei internetinė platforma su 10 valandų kursu „Kitas požiūris“, kurioje užsiregistravę daugiau nei 400 dalyvių.
Labai aktualus išlieka aikščių trūkumas, todėl LFF prisideda prie aikščių įrengimo. 2017 m. pilnų matmenų dirbtinė aikštė įrengta Alytuje. 2018 m. LFF skyrė keturias pilnų matmenų aikštes, jos jau įrengtos Panevėžyje ir Širvintose, įrengimo darbai vyksta Vilniuje ir Šiauliuose. Su savivaldybėmis vyksta intensyvūs pokalbiai dėl dengtų maniežų statymo, kad futbolą būtų galima žaisti visus metus. Statyti naujus futbolo maniežus planuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų miestų savivaldybės.
Lietuvoje kasmet vyksta tarptautinės varžybos. Šiais metais surengtas Europos merginų iki 17 m. Europos čempionato finalinis etapas, vyko UEFA Regionų taurės varžybos, šiuo metu vyksta Europos moterų salės futbolo čempionato atrankos turnyras. Lietuva siekia teisės organizuoti 2020 m. pasaulio salės futbolo čempionatą.
Nacionalinės Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas pristatė rinktinės kontrolinių rungtynių analizę ir pasirengimo UEFA Tautų lygai planus. Per pastaruosius dvejus metus rinktinėje buvo išbandyta 50 futbolininkų. Buvo aptarti ir tikslai artėjančiame Tautų lygos turnyre. E.Jankauskas akcentavo, kad rinktinė sieks pergalės kiekvienose rungtynėse. Lietuvos rinktinei iškeltas tikslas – išlikti C divizione, kuriame nacionalinė komanda susitiks su Serbija, Rumunija ir Juodkalnija. Pirmas mačas su serbais vyks rugsėjo 7 dieną Vilniuje.
LFF VK nusprendė kompensuoti A lygos klubams teisėjavimo išlaidas – daugiau negu 166 tūkst. eurų. Taip pat buvo apžvelgtos 2017 m. audito išvados ir pateiktos 2018 m. pirmojo pusmečio finansinės ataskaitos. LFF Ekonomikos ir finansų komitetui pavesta sudaryti darbo grupę, parengti kriterijus audito kompanijoms 2018-2019 m. auditui atlikti.
Posėdyje svarstytas Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prašymas suspenduoti Marijampolės apskrities futbolo federacijos prezidentą Žydrūną Buzą bei įpareigoti jį nesikišti į KLFF veiklą. Nuspręsta šio klausimo nagrinėjimą pavesti Etikos komitetui, kai bus patvirtinta jo sudėtis bei Etikos kodeksas.
LFF VK pristatyta kasmetinė klubų licencijavimo sistemos apžvalgos ataskaita, kuri bus pateikta UEFA. LFF Licencijavimo departamento vadovas Laurynas Zibolis pranešė, kad 2018 m. licencijavimo procese dalyvavo 48 klubai ir komandos. A lygos ir I lygos klubai gana sėkmingai įdiegia bendruomenės klubų modelį ir daugėja klubų, kurie nesiremia sutartimis su savivaldybėms priklausančiais kūno kultūros ir sporto centrais, o savarankiškai ugdo jaunus futbolininkus.
Sėkmingas Lietuvos klubų žaidimas Europos turnyruose lėmė, kad skaičiuojant UEFA klubų koeficientus, pagal kilimo reitinge tempą Lietuva 2017 m. pakilo į antrą vietą. Tikimasi, kad panašias pozicijas klubai išlaikys, nes rezultatai UEFA turnyruose šį sezoną – dar geresni.
Stebimas nuolatinis ir sistemingas klubų finansavimo augimas. A lygos klubo vidutinis metinis biudžetas, drauge su jaunimo ugdymo programomis, yra apie 750 tūkst. eurų.
Nerimą kelia klausimai dėl planuojamo statyti nacionalinio stadiono Vilniuje. Svarstoma nacionaliniame stadione įrengti dirbtinę dangą, o tai, LFF įsitikinimu, nėra optimalus sprendimas reprezentaciniam šalies stadionui. Vilniaus savivaldybei pristatyta studija, kad paklojus tokią dangą, Lietuvos sostinėje negalėtų vykti tokios rungtynės, kaip UEFA Supertaurė, kurią šiais metais priėmė Estijos sostinė Talinas. Taip pat informuota, kad stadionuose su dirbtine danga Europoje žaidžia tik 5 šalys: Lietuva, Andora, Farerų salos, Gibraltaras ir Kazachstanas.
Kitas LFF VK posėdis numatytas rugsėjo mėnesį.