Lyderių dvikova su VAR prieskoniu: „Žalgiris“ šansą laimėti paleido Dievui į langus

„TOPsport A lygos“ 30-ojo turo rungtynėse Vilniaus „Žalgiris“ turėjo galimybę per teisėjo pridėtą laiką išplėšti pergalę prieš artimiausią persekiotoją – Kauno rajono „Hegelmann“ klubą, tačiau šansu nepasinaudojo: Adama Fofana nuo 11 metrų žymos kamuolį paleido Dievui į langus.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1.

Tai reiškia, kad žalgiriečiai šiame sezone varžovų iš Kauno rajono dar nėra nugalėję. Ankstesnės rungtynės baigėsi dvejomis „Hegelmann“ pergalėmis 3:1 ir lygiosiomis 0:0.

Tiesa, lygiosios leido „Žalgiriui“ išlaikyti 5 taškų pranašumą, dar turint vienerias rungtynes atsargoje.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ - Kauno rajono „Hegelmann“

Nors „Žalgiris“ pirmajame kėlinyje kamuolį kontroliavo daugiau nei 60 proc. laiko, „Hegelmann“ išnaudojo vieną savo šansų kontraatakose.

13-ą minutę po itin gero Lazaro Kojičiaus perdavimo pasižymėjo Patrickas Popescu.

Baigiantis pirmajam kėliniui Donatas Rumšas už žaidimą ranka skyrė baudinį į „Hegelmann“ vartus, tačiau įsikišo VAR ir arbitrui pasiūlė epizodą peržiūrėti.

Teisėjas įsitikino, kad „Hegelmann“ žaidėjas bandė išvengti žaidimo ranka, tad D.Rumšas pirminį sprendimą atšaukė.

Rezultatą „Žalgiris“ išlygino 67-ą minutę, kai Younnas Zahari netikėtu smūgiu nuginklavo varžovų vartų sargą. Y.Zahari priėmė kamuolį baudos aikštelėje stovėdamas nugara į vartus ir smūgiavo sukdamasis.

Baigiantis rungtynėms intriga sukilo. Jau per teisėjo pridėtą laiką „Hegelmann“ ėmė žaisti su ugnimi ir vos neprisižaidė.

Kai Patrikas Matyžonokas krito baudos aikštelėje teisėjas nesureagavo, bet kai netrukus buvo parblokštas Joelis Bopesu – teisėjas parodė į 11 metrų žymą.

Dar įsikišo VAR, pats D.Rumšas bėgo peržiūrėti epizodą, tačiau transliacijos kokybė aiškesnio vaizdo neleido susidaryti – baudinys buvo paliktas galioti.

Kai A.Fofana stojo mušti, ėjo jau 100-oji rungtynių minutė. Vis dėlto „Hegelmann“ tašką rungtynėse išpešė, mat A.Fofana smūgiavo gerokai virš vartų. Rungtynės baigėsi rezultatu 1:1.