– Ketvirtąjį kartą atvykote į Lietuvą dėl UEFA Vykdomojo komiteto posėdžio. Kaip atsitiko, kad toks svarbus renginys buvo patikėtas mūsų šaliai?
– Esu geras Jūsų federacijos prezidento (Liutauro Varanavičiaus - aut. past.) draugas. Prieš pora metų buvau Trakuose aplankyti vieno projekto. Liutauras manęs paklausė, ar galima būtų Lietuvoje surengti Vykdomojo komiteto susirinkimą, nes Vilnius tais metais bus Europos kultūros sostinė, šalis švenčia tūkstantmečio jubiliejų. Atsakiau, kad tokią paslaugą padaryti galiu.
– LFF prezidentas L.Varanavičius neseniai buvo išrinktas į UEFA vykdomąjį komitetą. Kokios naudos tai gali duoti Lietuvos futbolui?
– Yra vienas blogas dalykas – tai turbūt pirmas kartas, kai Vykdomajame komitete yra žmogus, jaunesnis už mane. Negerai, nes tampu vis senesnis ir senesnis (šypsosi - aut. past.). Manau, jog Liutauras yra modernus ir jaunatviškas, turi įvairių idėjų ir gali gerai atstovauti šią Europos dalį. Jo išrinkimas turėtų duoti teigiamą efektą.
– Mažesniųjų šalių komandoms, tokioms kaip Lietuva, labai sunku prasimušti į Europos ar pasaulio čempionato finalinį etapą. Kaip manote, kokiu keliu turi žengti tokių šalių futbolas?
– Tai kartos, talentų ir žaidėjų klausimas. Turite gerą žaidėjų kartą krepšinyje, tad kodėl negalite turėti ir futbole? Esate sportuojanti šalis ir turite dirbti siekdami savo tikslo. Su Lietuvos futbolo federacijos darbu ir UEFA pagalba taip pat galite rasti daugiau talentingų žaidėjų. Kai turėsite daugiau talentų, turėsite ir tikrai gerą nacionalinę rinktinę.
– Vykdomojo komiteto posėdžiuose buvo svarstomas ir Baltijos lygos klausimas. Ką manote apie šį regioninį turnyrą?
– Kol kas sunku kalbėti. Davėme leidimą organizuoti varžybas, o ateityje surengsime strateginį susitikimą ir plačiau apsvarstysime šią idėją. Šiuo klausimu esu nusiteikęs pozityviai, tačiau dar reikia ilgesnių diskusijų, nes tai gali pakeisti visą sistemą. Apie tokius turnyrus galvoja ir Balkanai, buvusios Sovietų Sąjungos valstybės, Beneliuksas. Pagrindinė tokio turnyro prasmė – didesnė konkurencija ir televizijos transliacijų teisės.
– Ar yra kokių nors šansų Baltijos lygos laimėtojui ateityje gauti teisę žaisti, pavyzdžiui, UEFA Europos lygoje?
– Taip galėtų atsitikti, tačiau tada nebedalyvautų čempionas ar kitas prizininkas. Ar tai vienintelis variantas? Dviejų gerų sprendimų būti negali. Tik vienas arba kitas. Visa taireikia gerai apgalvoti.
– Esate laikomas vienu geriausiu visų laikų futbolininkų. Kas svarbiausia, kad taptum futbolo žvaigžde?
– Milijardai žmonių žaidžia futbolą, ir iš jų išsiskirti gali tas, kuris geriau už kitus žino ką daryti su kamuoliu. Tai svarbiausia, nes daug žmonių sugeba greitai bėgti ar stipriai smūgiuoti. Tačiau mąstyti ir numatyti įvykius iš anksto yra svarbiau.
– O kas svarbiau – talentas ar sunkus darbas treniruotėse? Ko labiau prireikė Jūsų žaidėjo karjeroje?
– Abu šie dalykai svarbūs. Žinau daug žmonių, kurie buvo talentingi, tačiau nenorėjo stengtis. Taip pat žinau ir žmonių, kurie stengėsi, tačiau neturi talento. Reikia abiejų šių dalykų ir taip pat sėkmės, nes gali gauti traumą ir tavo karjera baigsis. Turi būti geroje šeimoje, nes jei, tarkime, grįši namo purvinais bateliais ar išdauši langą ir mama bus nepatenkinta, gali tekti nustoti žaisti futbolą. Sėkmės faktorių yra daug. Mano nuomone, svarbiausia yra išsilavinimas. Toliau jau reikia talento, reikia stengtis, galvoti, žaisti atsidurti reikiamu laiku reikiamoje vietoje ir kitų dalykų. Tai sudėtinga. Taip buvo ir mano karjeroje.