2020 03 01 /23:52

C.Ronaldo apsilankymu pažymėtame „El Clasico“ mūšyje – pergalingi „Real“ kirčiai

160 – tiek minučių futbolo „El Clasico“ gerbėjai neišvydo įvarčių. Šią sausrą galiausiai nutraukė 19-metis Vinicius Junioras, išvedęs Madrido „Real“ į priekį mače prieš „Barcelona“ ir paklojęs pamatą žūtbūtinei karališkojo klubo pergalei 2:0.
Vinicius Junioras
Vinicius Junioras / „Scanpix“ nuotr.

Pirmoji komandų akistata gruodžio 19-ąją Barselonoje baigėsi be įvarčių, o daugiau nei valandą aistruoliams tikslių smūgių teko laukti ir atsakomojoje dvikovoje „Santiago Bernabeu“ stadione.

Pirmasis įvartis buvo pasiektas tik 71-ąją mačo minutę. Per kairįjį atakos kraštą į baudos aikštelę įsiveržęs Vinicius smūgiavo iš aštraus kampo.

„Barca“ vartininkas Marcas-Andre ter Stegenas buvo užsiėmęs poziciją ir galbūt būtų sulaikęs jaunojo brazilo smūgį, tačiau koją pakišo Gerardas Pique, o skriejimo kryptį kiek pakeitęs kamuolys atsidūrė katalonų vartų tinkle.

Antrąjį tikslų smūgį jau per pridėtą rungtynių laiką pelnė po keitimo pasirodęs Mariano Diazas.

„Scanpix“ nuotr./„Real“ futbolininkų triumfas

Vos prieš kelias akimirkas ant vejos žengęs „Real“ puolėjas prasmuko dešiniuoju kraštu ir pergudravęs „Barca“ vartininką įtvirtino „Real“ pergalę, leidusią karališkajam klubui sugrįžti į „La Liga“ viršūnę – 56 taškus surinkęs Madrido klubas katalonus aplenkė tašku.

Buvusio klubo pergalę viename svarbiausių sezono mačų išvydo ir buvusi „Real“ žvaigždė Cristiano Ronaldo.

Dėl Šiaurės Italijoje įsisiautėjusio koronaviruso buvo atšauktas „Serie A“ susitikimas tarp portugalo atstovaujamo Turino „Juventus“ ir Milano „Inter“ komandų, o laisvą laiką išnaudojęs C.Ronaldo atvyko palaikyti buvusių bendraklubių.

Prieš rungtynes dalijęs autografus, jų metu portugalas įsitaisė ložėje. „Real“ aprangą jis vilkėjo 2009-2018 metais.

Tai buvo jau 277-oji komandų tarpusavio akistata. „Real“ komandai tai tapo jubiliejine 100-ąja pergale. „Barca“ yra laimėjusi 115 sykių, o 62 rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Rungtynes „Santiago Bernabeu“ stadione ir svarbiausius jų įvykius fiksavo portalas 15min.

Rungtynių eiga: Madrido „Real“ – „Barcelona“ 2:0

90+2 min. ĮVARTIS! Aikštėje vos pasirodęs Mariano Diazas prasmunka dešiniuoju kraštu ir pergudrauja Marcą-Andre ter Stegeną, įtvirtindamas „Real“ pergalę.

90 min. Į puolimą bėga net ir „Barca“ vartininkas, tačiau apčiuopiamos naudos tai neduoda.

83 min. G.Pique gauna šansą po baudos smūgio, bet į vartus nepataiko.

75 min. L.Messi turėjo progą pabėgti vienas prieš vartininką, bet paskutinę akimirką tam kelią užkirto Marcelo.

71 min. ĮVARTIS! Nuo gynėjų pabėgęs Vinicius Junioras smūgiuoja iš aštraus kampo, o G.Pique koją lietęs kamuolys skrieja į vartus. „Real“ išsiveržia į priekį.

„Scanpix“ nuotr./Vinicius Junioras

70 min. „Barca“ naujokas Martinas Braithwaite'as pasirodo aikštėje ir jau po kelių akimirkų grasina varžovų vartams – „Real“ išgelbėjo Th.Courtois.

63 min. „Real“ atakų škvalas tęsiasi – šįkart puikios galimybės neišnaudoja K.Benzema.

61 min. Koks gaisras prie „Barca“ vartų! Isco smūgiuotas kamuolys prasprūsta pro katalonų vartų sargą, o į vartus skriejusį kamuolį nuo vartų linijos sugebėjo numušti G.Pique.

56 min. Sukilusį spaudimą prie katalonų vartų vainikuoja fantastiškas Isco smūgis, kurį pirštų galais už vartų nukreipia M.-A.Ter Stegenas.

Rungtynes „Santiago Bernabeu“ stadione stebi ir devynerius metus „Real“ aprangą vilkėjęs, o dabar Turino „Juventus“ atstovaujantis Cristiano Ronaldo. Jo komandos rungtynės su Milano „Inter“, turėjusios vykti šį vakarą, buvo atšauktos dėl koronaviruso grėsmės Šiaurės Italijoje.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys.

Pirmasis kėlinys: Madrido „Real“ – „Barcelona“ 0:0

45 min. Kaip ir pirmosios komandų rungtynės Barselonoje, taip ir pirmasis kėlinys Madride baigėsi be įvarčių.

38 min. L.Messi dar kartą išbando vartų sargą iš Belgijos, bet jis atstovi lyg siena.

„Scanpix“ nuotr./Lionelis Messi

34 min. Arthuras pabėga vienas prieš „Real“ vartininką, bet ilgos Th.Courtois kojos užkerta kelią kamuoliui į vartus.

30 min. Pirmasis L.Messi bandymas, bet argentiniečio smūgį dešine koja lengvai stabdo Th.Courtois.

21 min. Puiki „Barca“ proga – A.Griezmannas paliktas laisvas per 10 metrų nuo vartų, bet į juos nepataiko.

19 min. Ilgai pirmojo konflikto laukti nereikėjo – apsistumdė ir geltonomis kortelėmis buvo nubausti D.Carvajalis ir J.Alba.

„Scanpix“ nuotr./Jordi Alba ir Dani Carvajalis

15 min. Kol kas daugiau gaisrų kyla prie „Barca“ vartų. Pabandė ir K.Benzema, ir T.Kroosas, bet kamuoliai skrido virš vartų.

11 min. Pirmoji geltona kortelė – greitą ataką stabdžiusiam Viniciui.

7 min. Rungtynės startavo aikštę merkiant stipriam lietui, o tai, kartu su svarbaus mačo įtampa, verčia žaidėjus žaisti labai atsargų futbolą.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

„Real“ startinė sudėtis: Thibaut Courtois, Dani Carvajalis, Sergio Ramosas, Raphaelis Varane'as, Marcelo, Toni Kroosas, Casemiro, Federico Valverde, Isco, Vinicius Junioras, Karimas Benzema.

„Barca“ startinė sudėtis: Marcas-Andre ter Stegenas, Nelsonas Semedo, Gerardas Pique, Samuelis Umtiti, Jordi Alba, Sergio Busquetsas, Arthuras Melo, Frenkie de Jongas, Arturo Vidalis, Antoine'as Griezmannas, Lionelis Messi.