2023 05 06 /21:41

„Manchester City“ išsilaikė, „Liverpool“ sirgaliai švilpė per Anglijos himną

„Manchester City“ futbolininkai padidino persvarą Anglijos lygos viršūnėje keturiais taškais, bet jiems teko pasijaudinti per paskutines minutes mače su „Leeds United“, kurią pirmą pirmą treniravo Samas Allaredyce'as. Mančesterio klubas laimėjo 2:1.

Ilkay Gundogano du įvarčiai pirmajame kėlinyje nuvedė „Manchester City“ komandą į 10-ąją iš eilės pergalę Anglijos lygoje.

Anglijos čempionato lyderiai visiškai kontroliavo rungtynes, bet niekaip neįmušė trečiojo įvarčio – net ir 51 įvartį šį sezoną įmušęs Erlingas Haalandas šįkart liko nepasižymėjęs, o I.Gundoganas nerealizavo 11 metrų baudinio 84 minutę.

Užtat 85 minutę „Leed“ grįžo į kovą, kai Rodrigo įvarčiu sušvelnino rezultatą.

Kilo sujudimas tribūnose, bet Mančesterio komanda pabaigė rungtynes pergalingai.

Dabar Pepo Guardiolos treniruojamų vyrų dėmesys kryps į Čempionų lygą, nes antradienį laukia pusfinalio pirmosios rungtynes Ispanijoje su Madrido „Real“.

Kitose rungtynėse Harry Kane'as pakilo į antrąją vietą „Premier“ lygos istorijos rezultatyviausių žaidėjų sąraše, o „Tottenham Hotspur“ nutraukė keturių nelaimėtų mačų seriją.

Šeštadienį „Tottenham“ savo aikštėje 1:0 palaužė „Crystal Palace“, o vienintelį įvartį tiksint pirmojo kėlinio paskutinei minutei galva pelnė H.Kane'as.

Tai buvo 209-asis 29 metų puolėjo įvartis Anglijos pirmenybėse.

Taip H.Kane'as aplenkė buvusį „Manchester United“ ir „Everton“ puolėją Wayne'ą Rooney.

Dabar prieš jį liko tik rekordas – 260 įvarčių, kuriuos yra pelnęs Alanas Sheareris.

Kitose rungtynėse du vėlyvi įvarčiai leido Frankui Lampardui iškovoti pirmąją pergalę nuo tada, kai jis pradėjo vadovauti Londono „Chelsea“.

„Mėlynieji“ buvo pralaimėję ketverias „Premier“ lygos rungtynes nuo F.Lampardo atvykimo praėjusį mėnesį, bet šįkart „Chelsea“ išvykoje 3:1 pranoko „Bournemouth“.

Po Conoro Gallagherio ankstyvo įvarčio, šeimininkai buvo išlyginę rezultatą, kai pasižymėjo Matias Vina.

Tačiau per paskutines 10 minučių „Chelsea“ pelnė du įvarčius: pasižymėjo Benoit Badiashile'as ir Joao Felixas.

Dabar „Chelsea“ rikiuojasi 11-oje vietoje.

Paskutiniame šeštadienio mače „Liverpool“ iškovojo šeštąją pergalę iš eilės, kai namie 1:0 įveikė „Brentford“.

Prieš šias rungtynes stadione buvo atliekamas Anglijos himnas, bet dalis sirgalių švilpesiu pasitiko Karaliaus III karūnavimo dienos žymėjimą.

Liverpulyje kai kurie sirgaliai mano, kad Karališkajai šeimai skirtas finansavimas nėra adekvatus, o rungtynių metu matėsi keli karūnavimui priešiški plakatai.

Pastaruoju metu įvarčiais džiuginančio Mohamedo Salaho' smūgis iš arti 13 minutę nebuvo labai gražus, bet Egipto puolėjas tapo pirmuoju klube, kuris pasižymėjo įvarčiais per devynis paeiliui susitikimus namie.

Dar svarbiau, kad 30-asis M.Salah'o įvartis sustiprino Liverpulio klubo viltis prasimušti į Čempionų lygą kitą sezoną.

Jurgeno Kloppo treniruojama komanda turi 62 taškus ir rikiuojasi penkta. Tik vieno taško trūksta iki ketvirtoje vietoje esančios „Manchester United“, kuri sužaidusi dviem mačais mažiau, o sekmadienį kovos su „West Ham United“.