Maratono Vilniuje rekordininkė Vaida Žūsinaitė: bėgti „namų“ maratoną visuomet lengviau

Šiemet „Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai nutarė netradiciškai pagerbti anksčiau šiame bėgime nugalėjusius sportininkus. Renginio plakate, vaizduojančiame stilizuotą per Vilnių tekančią bėgikų upę, kelių pirmųjų bėgikų aprangas puošia vardais pažymėti dalyvių numeriai. Tai – buvusių maratono ar pusės maratono Vilniuje nugalėtojų Vaidos Žūsinaitės, Remigijaus Kančio, Rasos Drazdauskaitės, Dianos Lobačevskės, Loretos Bliujienės, Tomo Venckūno, Valdo Dopolsko vardai.
Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė / Augusto Didžgalvio nuotr.

Viena iš pagerbtų sportininkų – Vaida Žūsinaitė. Jai iki šiol priklauso „Danske Bank Vilniaus maratono“ moterų bėgimo rekordas. 2014 metais distanciją Vilniuje ji įveikė per 2 valandas 43 minutes ir 13 sekundžių.

38-ą vietą Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių maratone užėmusi V.Žūsinaitė šiais metais „Danske Bank Vilniaus maratone“ pasirinko 10 kilometrų distanciją. Tokį sprendimą, anot jos, lėmė ir šiemet jau nubėgtų maratonų ir pusmaratonių skaičius.

„Per metus paprastai nubėgu vieną ar du maratonus, 2016 metais maratono finišo liniją kirtau net tris kartus. Dar du ar tris kartus per metus bėgu pusės maratono distanciją, tiesa, šiemet ją įveikiau jau net šešis kartus. Be to, rugpjūtį bėgsiu maratoną Berlyne vyksiančiame Europos lengvosios atletikos čempionate. Todėl Vilniuje šį kartą rinksiuosi trumpesnę, dešimties kilometrų distanciją“, – aiškino lengvaatletė.

Renginį organizuojančios VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktorius Darius Valavičius sako, kad toks idėjos pasirinkimas – tarsi du zuikiai vienu šūviu.

„Visų pirma, maratonas yra didelis ir gyvas miesto renginys. Tie keliolika tūkstančių kasmet įvairias distancijas bėgančių žmonių suformuoja naują per miestą nusidriekiančią upę. Norime, kad ši upė kasmet augtų ir platėtų, o į ją įsilietų ne tik tie, kurie jau išbandė maratono Vilniuje trasą, bet ir naujokai. Kita vertus, mes kalbame apie sportą, pergales. Ir žmones, kurie tas pergales iškovojo. Jie yra labai svarbios mūsų maratono istorijos dalys, todėl jų pergalės šiemet ir įamžintos vizualiai“, – sakė D.Valavičius.

Penkioliktą kartą vyksiančio „Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai šiemet pakoregavo bėgimo trasą, buvo sumažintas įkalnių skaičius, trasa tapo bene dvigubai lygesnė.

„Suprantama, tokios trasos korekcijos yra naudingos bėgikams. Kol kas nežinau, kas iš sportininkų šiais metais varžysis maratone Vilniuje, tačiau jei sulauksime garsių vardų, senieji rekordai gali kristi. Iš savo patirties žinau, kad trasa Vilniuje, lyginant su kituose miestuose vykstančiais bėgimais, buvo gana sunki. Nors po to, kai 2017 metais įveikiau Taipėjaus maratoną, nė viena trasa man nebėra baisi“, – juokavo V.Žūsinaitė.

Paklausta, ar „Danske Bank Vilniaus maratonas“ jai asmeniškai yra kuo nors ypatingas, sportininkė nedvejojo.

„Žinoma! Vilniuje aš nubėgau pirmąjį savo maratoną. Be to, čia pagerinau šio bėgimo moterų maratono rekordą ir jis vis dar priklauso man. Galiausiai bėgti tokią sunkią distanciją savo šalyje yra lengviau ir ramiau, visuomet jauti artimųjų ir draugų palaikymą“, – pasakojo bėgikė.

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ sostinėje vyks rugsėjo 9 dieną. Jo dalyviai galės rinktis maratono, „Rimi pusės maratono“, „Lympo 10 km“ ir „Rimi šeimos 4,2 km bėgimo“ distancijas. Studentai ir moksleiviai bėgs 3 km, o vaikai – 200 metrų „#BEACTIVE vaikų bėgime“.

Maratono dalyviai tradiciškai startuos ir finišuos Katedros aikštėje. Bėgimo trasa drieksis Neries paupiu, tęsis Žvėryne, Vingio parke, Gedimino prospekte ir Senamiestyje. Maratono bėgikams teks įveikti du ratus, o pusmaratonio – vieną ratą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai