2013 11 09 /16:07

Naujasis Lietuvos futbolo čempionas: įvartis į „Atlanto“ vartus padovanojo „Žalgirio“ ekipai A lygos nugalėtojų titulą

Niūrią šeštadienio dieną Lietuvoje buvo sužaistos paskutinės Lietuvos futbolo A lygos 36-ojo turo rungtynės, kuriose paaiškėjo naujasis 2013 metų sezono čempionas bei prizininkai. Labiausiai po paskutiniojo savo mačo liūdėjo Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai, kurie įveikė būsimus šalies čempionus net 3:1, tačiau paskutinę akimirką bronzos medalius iš jų nugvelbė nukarūnuoti čempionai Panevėžio „Ekrano“ žaidėjai.
Vilniaus „Žalgirio“ džiaugsmo akimirkos
Rungtynių akimirka / 15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas net ir pralaimėjęs paskutinį šalies futbolo A lygos mačą tapo Lietuvos čempionu. Titulą vilniečiams padovanojo Klaipėdos „Atlantas“, kuris nesugebėjo įveikti Gargždų „Bangos“ – 1:1.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmieji įmušė dabar jau Lietuvos vicečempionai, kuomet 13 min. nuo 11 metrų žymos pasižymėjo rezultatyvusis Evaldas Razulis, tačiau Aurelijaus Staponkos įvartis 83 min. sugniuždė ruso Konstantino Sarsanijos treniruojamo klubo viltis iškovoti auksą.

Marijampoliečiai nepaliko jokių šansų

Vilniečiai gan netikėtai šeštadienį LFF stadione nusileido Marijampolės „Sūduvai“ 1:3. Jei „Atlantas“ būtų nugalėjęs, „Žalgiris“ ir „Atlantas“ turėtų po 73 taškus ir būtų žaidžiamas papildomas mačas dėl nugalėtojo titulo.

Pirmasis kėlinys Vilniuje prasidėjo šeimininkų dominavimu. 8-ąją minutę prie marijampoliečių vartų buvo sukurtas pirmas pavojingas epizodas, kurio autorius – Serge‘as Nyuiazi.

Netrukus prie tų pačių vartų kilo dar vienas pavojus „Sūduvai“. Po itin tikslaus perdavimo Kamilis Bilinskis smūgiavo šalia virpsto.

22-ąją minutę Pavelas Komolovas turėjo realiausią galimybę šiose rungtynėse žalgiriečius išvesti į priekį. K.Bilinskis pakėlė kamuolį link varžovų vartų ir rusas galva kamuolį smūgiavo tiesiai į vartininką.

Atlaikę Mareko Zubo auklėtinių grėsmingus išpuolius svečiai nubaudė žalgiriečius. 41-ąją minutę pirmąjį susitikimo įvartį pelnė Povilas Kiselevskis.

Antrasis kėlinys prasidėjo Marijampolės komandos puikiu žaidimu. 49-ąją minutę rezultatą padvigubino Karolis Chvedukas, o dar po maždaug 20-ties minučių Andrius Brokas pasiuntė į visišką nokdauną „Žalgirį“, pelnydamas trečią įvartį į varžovų vartus.

77 minutę Mantas Kuklys nuo 11 metrų žymos sušvelnino rezultatą, tačiau pergalės šis įvartis nelėmė. Bet „Žalgirio“ ekipa vis tiek paskutiniajame ture tapo Lietuvos čempionais.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ A lygoje triumfavo 1998-1999 metų sezone. Tuomet pirmenybėse dalyvavo iš viso 13 komandų, o taip pat jame žaidė ir dabartinės Panevėžio „Ekrano“, Alytaus „Dainavos“, Klaipėdos „Atlanto“ bei Gargždų „Bangos“ ekipos.

Po nesėkmės šoko iš džiaugsmo

„Koks tas jausmas? Džiaugsmas – galbūt kaip gimus vaikui. Tai – nerealu, – po rungtynių LRT televizijai džiaugsmu dalijosi „Žalgirio“ saugas Mantas Kuklys. – Mums negalėjo nesisekti šešerias rungtynes iš eilės. Mums turėjo pasisekti. Nerealu. Turime būti dėkingi „Bangai“.

„Per vieną minutę viskas apsivertė aukštyn kojomis: nuo liūdesio iki  džiaugsmo ašarų“, – iškovotu trofėjumi džiaugėsi ir Artūras Žulpa.

Įdomu, kad dėl trečiosios vietos kovojusi „Sūduva“, nors ir laimėjo, vis dėlto neužėmė prizinės vietos. Ją aplenkė Panevėžio „Ekranas“, kuris jau per pridėtą teisėjo laiką pelnė įvartį, 1:0 įveikė Tauragės „Taurą“ ir nustūmė marijampoliečius į ketvirtąją poziciją.

90‘ [0 – 1] V.Slavickas

Galutinė „SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

9. Tauragės „Tauras“ 32 3 2 27 25:92 11

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 27 įvarčiai – Nerijus Valskis („Sūduva“).