2016 07 07 /23:22

Niuksas Lietuvos futbolui: visi klubai išspirti iš Europos lygos

Nesėkmingai 2016–2017 metų UEFA Europos lygos futbolo turnyras susiklostė Lietuvos komandoms – jau po pirmojo atrankos etapo iš varžybų pasitraukė Lietuvos A lygos lyderis šalies vicečempionas „Trakų“ klubas bei praėjusio sezono bronzos medalininkas Klaipėdos „Atlantas“.
A lygos favoritų dvikova: Vilniaus „Žalgiris“ – „Trakai“
Deividas Česnauskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Laimėję pirmąsias rungtynes namuose 2:1 „Trakų“ futbolininkai ketvirtadienį atsakomąjį susitikimą Talino „JK Nomme Kalju“ (Estija) vienuolikei išvykoje pralaimėjo 1:4 (1:0).

Beje, pirmajame kėlinyje Davidas Aršakianas (14 min.) įmušė įvartį į šeimininkų vartus ir padidino bendrą persvarą iki 3:1, tačiau antrajame kėlinyje po įvartį šeimininkams pelnė Jorge Rodriguezas (66 min.), Andrejus Sidorenkovas (69 min.) ir bendras rezultatas tapo lygus 3:3, o šeimininkų pergalę garantavo du Tarmo Neemelo (87 ir 90+2 min.) tikslūs smūgiai.

Klaipėdos „Atlantas“ atsakomąjį susitikimą svečiuose su daugkartine Suomijos čempione Helsinkio HJK komanda baigė lygiosiomis 1:1 (0:1), tačiau 0:2 pralaimėjo pirmąją dvikovą savo aikštėje.

Rungtynėse Suomijos sostinėje pirmieji įmušė šeimininkai – pasižymėjo Taye Taiwo (30 min. iš 11 m baudinio), o rezultatą išlygino Marius Papšys (76 min.).

Nesėkmingai turnyras susiklostė ir Marijampolės „Sūduvai“. Ketvirtadienį atsakomosiose pirmojo atrankos etapo rungtynėse suvalkiečiai namuose 0:1 (0:1) nusileido Herningo „FC Midtjylland“ (Danija) klubui.

Vienintelį susitikimo įvartį pirmajame kėlinyje pelnė Filipas Novakas (16 min.).

Pirmąsias rungtynes svečiuose marijampoliečiai taip pat pralaimėjo 0:1 (0:0).