Olimpinis dublis: Rio žaidynių čempionai po pratęsimo dramos triumfavo ir Tokijuje

Brazilijos futbolo rinktinė triumfavo antrose olimpinėse žaidynėse iš eilės. Dramatiškame finale Tokijuje ji po pratęsimo 2:1 palaužė Ispaniją.

Nežymių dvikovos favoritų brazilų lyderis Richarlisonas 38-ąją minutę stojo mušti 11 metrų baudinio, tačiau finalo įtampa padarė savo – Liverpulio „Everton“ puolėjo smūgis skriejo virš vartų.

Brazilai po šio epizodo nesutriko ir savo įvartį susimedžiojo dar pirmajame kėlinyje – antrą pridėtą kėlinio minutę varžovų klaida baudos aikštelėje pasinaudojo Matheusas Cunha.

Ispanai savo atsaką pateikė po pertraukos – 61-ąją minutę Carlosas Soleras atliko perdavimą Mikeliui Oyarzabaliui, kuris galingu smūgiu iš keleto metrų atstumo subombardavo varžovų vartininką.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, o pratęsime – viską nulėmęs brazilų Malcomo įvartis. Įspūdingą greitį išvystęs brazilas pralenkė varžovų gynėją ir savo ekipai padovanojo lemiamą įvartį.

Brazilijos rinktinė iškovojo antrą olimpinį aukso medalį šalies istorijoje. Jie triumfavo ir 2016 metų Rio olimpinėse žaidynėse.

Šis turnyras tapo ypatingu veteranui Dani Alvesui. 38-erių veteranas šią vasarą poilsį iškeitė į pagalbą jauniesiems šalies talentams, su kuriais nužygiavo iki pat aukso medalių.

Priminsime, kad olimpinėse žaidynėse rungtyniauti gali futbolininkai iki 23-ejų metų + 3 vyresni žaidėjai. Šiuo atveju Tokijuje, kadangi žaidynės dėl pandemijos buvo perkeltos metams, be ribojimų buvo leidžiama rungtyniauti iki 24 metų futbolininkams.

Ispanija olimpiniame futbolo turnyre iškovojo trečią medalį (vienas aukso, du sidabro), tačiau pirmąjį po 21 metų pertraukos.