„Panevėžio“ sensacija Čempionų lygos atrankoje – sutriuškinti Suomijos čempionai

Savame kieme stringantis „Panevėžys“ griausmingai pradėjo žygį per Europą.

Belgo Stijno Vreveno auklėtiniai antradienio vakarą Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione 3:0 (1:0) sutriuškino stipriausią Suomijos klubą Helsinkio HJK.

Panevėžiečiai tiesiog košmariškai rungtyniauja šiame Lietuvos futbolo čempionate – užima vos priešpaskutinę vietą ir jau atleido praėjusio sezono auksinio triumfo architektą strategą Gino Lettieri.

Tuo metu HJK futbolininkai Suomijoje žengia antri ir turi tiek pat taškų, kiek ir pirmaujanti KuPS vienuolikė, sužaidusi rungtynėmis mažiau.

Pauliaus Židonio nuotr./Ernestas Veliulis

Tačiau antradienio vakaras priklausė „Panevėžiui“. UEFA Čempionų lygos atrankoje panevėžiečiai debiutavo įspūdinga pergale, nors buvo laikomi akivaizdžiais šios poros autsaideriais.

Tiesa, būtina pažymėti, kad laukia dar atsakomasis mūšis, kuris kitą savaitę vyks Helsinkyje.

Pirmąjį įvartį 17 minutę mušė Ernestas Veliulis, pasiuntęs kamuolį į tolimąjį varžovų vartų kampą.

Pauliaus Židonio nuotr./Ernestas Veliulis muša pirmąjį įvartį

Į nokdauną pasiųstas HJK, net 33 sykius Suomijos čempionas, ant kojų tvirtai taip ir neatsistojo, o antrojo kėlinio viduryje per trumpą atkarpą praleido dar du skaudžius smūgius.

Iš pradžių Lucas De Vega uždirbo 11 m baudinį, kurį šaltakraujiškai realizavo Nicolas Gorobsovas (65 min.), o dar po 2 minučių po Roberto Mazano perdavimo pasižymėjo ir Noelis Mbo (67 min.).

Sunkų komandos žaidimą šį sezoną „TOPsport A lygoje“ regintys „Panevėžio“ sirgaliai tiesiog griebėsi už galvų, negalėdami patikėti tuo, ką mato švieslentėje, o HJK sušvelninti rezultato nepavyko net ir įgijus vieno žaidėjo pranašumą.

Likus žaisti beveik 20 minučių antrą geltoną kortelę prieš save išvydo „Panevėžio“ legionierius Cheikhou Diengas (71 min.), bet šeimininkai atsilaikė ir netgi patys dar kelis sykius pagrasino varžovų vartams.

Pauliaus Židonio nuotr./„Panevėžio“ futbolininkų džiaugsmas

Jeigu nesubyrės atsakomajame mače, „Panevėžys“ pateks į antrąjį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą, o tuomet nuo grupių etapo – UEFA Europos arba UEFA Konferencijų lygose – skirtų jau tik vienas peršoktas barjeras.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai